Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pumi/mudi miért nem olyan...

A pumi/mudi miért nem olyan népszerű fajták?

Figyelt kérdés
2020. febr. 4. 21:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik a mudi, de még az én aktív szabadidős tevékenységeim is kevesek lennének neki. Keverék mentett kutyám van, aki pont annyira aktív, amennyit biztosítani tudok neki, vihetem magammal kocogni, túrázni, és nem is teljesít túl.
2020. febr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Bocs de most én jelentettelek, nem azért tettem fel ezt a kérdést, hogy itt mocskolódásoknak teret adjak. Ha nem tetszik a válasz, elhagyod a sarokban levő kis x-szel az oldalt.


Többiekhez: szerintetek meddig jó vagy nem, ha nem jön divatba az említett két fajta? Mert ha nem jön divatba, kevesen ismerik, kevesen fogják mint értékes munkakutya-sportkutyaként választani őket a bejáratott fajták helyett. Erről mit gondoltok?

2020. febr. 5. 21:09
 13/14 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy egyrészt nem mindig tesz jót egy fajtának, ha népszerű, másrészt meg az említett fajták, habár nem gyakoriak, de még korántsem vannak a kihalás szélén.


A túltenyésztés nagy veszély manapság és sok népszerű fajtát tönkre lehet tenni vele. Ott van példának a németjuhász. A show - vonalas németjuhászok mára elég aránytalanok lettek és egy csomó bajuk szokott lenni. Nem véletlen, hogy a rendőrség és egyéb rendfentartó szervek világszerte állnak át malinoisra, németjuhász helyett. Ez szerintem nagy veszteség, mert a németjuhász egy elég ikonikus kutya volt, érdekes háttérrel és most rontják el őket.


A magyar pásztorkutyáknak még mindig megvan a helye itt, nem kell félni a kihalásuktól. Mindössze ezek speciálisabb kutyák, és nem mindenhova valók. Tehát kedves vérszemett kapott pásztorkutya tartóim nem. Nem azért nem népszerű a mudi, mert a gonosz táskakutyák, vagy amstaffok kitolják őket, hanem azért, mert speciális állatok és a valamire való gazda nem vesz olyan állatot, amiről tudja, hogy nem idális az ő életviteléhez. Szakmai téren pedig én elég sok magyar fajtát láttam dolgozni, tanyákon, stb... Attól, hogy nálunk is népszerű a collie, mint házikedvenc, terepen ugyanúgy látni magyar fajtákat is.


Amúgy a magyar fajtákért úgy en - bloc nem kell siránkozni. Vizsla nagyon népszerű itt, továbbá még külföldön és tengeren túl is tartott fajta. A kuvasz hasonlóan népszerű egész Kelet - Európában. A mudit Szlovákiában és Horvátországban is előszeretettel tartják. Az agarak újra elkezdtek feljönni, már az agarászatot is engedélyezték.


Én a vadászkutyákért vagyok oda, de tudom, hogy jelenleg nem tudnék megfelelő körülményeket biztosítani egy vizslának, vagy agárnak mondjuk, ezért nem is veszek olyat.

2020. febr. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem mudim van, lakásban. Időigényes kutyafajta, de nagyon hálás a foglalkozásért. Ugatós lehet, mint minden elhanyagolt, nem nevelt kutya. A szocializációra nagyon oda kell figyelni. Sokszor macera a programszervezés miatta, de megéri. Jön velünk nyaralni is a Balatonra, nagyon élvezi. :) Jó idegrendszerű mudit szabad csak venni, akkor álomkutya. A nyáj mellett se tűrtek meg idegbeteg, hiperaktív, pihenni képtelen kutyát. Ez csak napjainkban megy, hogy mindent meg kell menteni. Pedig egy nyughatatlan kutya kész istencsapása egy átlag család számára. Nekik is megvan a kevés ideális gazdi, de nekik is könnyebb a dolguk sportra is egy kiegyensúlyozott, figyelmes mudival. Jól meg kell nézni a tenyésztőt, a kutyáit és az almot. Bár ez is igaz minden fajtára. Sajnos sok az előítélet a fajtával szemben, ezért sem olyan népszerű, bár ez lehet nem is akkora baj. A kutyaiskolába is egyre többen járnak mudival, a többség elégedett is a kutyájával. A szocializáció viszont kiemelten fontos (mint minden más kutyának is :D de egy antiszoc mudi az éles hangja miatt feltűnőbb, mint egy csendben ölni vágyó állatka...)
2020. febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!