Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem sajnáljátok a segítő...

Ti nem sajnáljátok a segítő kutyákat?

Figyelt kérdés
Gyakran utazom együtt vakokkal a buszon, annyira sajnálom a segítő kutyákat. Rángatják őket, kiabál vele... Múltkor már én szóltam rá az egyik nőre, hogy ne rangasaa már neki a fejét a korlátnak. Tudom, hogy nem a vak ember tehet róla, de akkor ír úgy sajnálom őket. Olyan szomorúan néz mind :(
2020. febr. 5. 16:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a vakvezető kutyákat csak szigorú feltételekkel adják oda és rendszeresen ellenőrzik is, hogy hogyan bánnak velük.
2020. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%

11-es igazat mond, nem kaphat ám akárki segítőkutyát. És ha megkapja, utána is rendszeresen ellenőrzik, hogy minden rendben van-e. Ha bántalmazva van az állat, azt egy szakember azonnal észreveszi.

Ne láss bele abba is rosszat, amibe nem kell! Az meg tényleg kicsit húzós érv, hogy “szomorúan néznek”. Egy kutya egyszerűen anatómiailag nem tudja olyan kifejezően használni a szemét, mint egy ember (bàr emberek közt is van olyan, akinek nem tud olyan szépen “csillogni” a szeme akkor sem, ha nagyon-nagyon boldog).

Bocs, ha bunkónak tűntem, nem ez volt a cél.

Ajánlom egyébként az Emma meg én című könyvet. Ha érdekel a vakvezető kutyák élete, munkája, akkor szerintem nagyon fog tetszeni.

2020. febr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

Hát én is vidéken lakok, a buszon rendszeresen utazik egy vak a kutyájával és semmi ilyet nem tapasztaltam mint te.


A szomorú arckifejerol meg csak annyit hogy az én kutyám a mintázata miatt folyton úgy néz ki mint aki morcos (fekete fehér husky). Most akkor szerinted tényleg mindig morcos csak mert úgy néz ki?

2020. febr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%

Társasházban lakom, 11 kutya van a házban (30 lakás), ezeket SOKKAL jobban sajnálom.

Napi kb. 10 órát be vannak zárva egyedül, sőt, van amelyiknek a gazdája 12 órázik, az 13-14 órát van bezárva egyedül. Órákon át ugat szerencsétlen, nem is csodálom...

A legtöbbet napi 2x viszik le, 3-4 ember van, aki 3 v. 4 alkalommal leviszi a kutyáját.

A kutyák szeretnek dolgozni, a gazdájuk kedvére tenni. Erre lett a legtöbb fajta kitenyésztve. Szerintem egy segítő- v. munkakutya sokkal boldogabb, mint ezek a szerencsétlenek itt, akik csak azért vannak, mert divat kutyát tartani.

2020. febr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
56%

14.-nek.


Ezzel én is 100%-ig egyet értek.


Viszont mindjárt jön egy csapat NAGYGONDOSGAZDI troll, és szét fognak tépni, mondván az ő vadász, harci, terelő, védő, szánhúzó,...kutyájuk köszöni remekül van a panelben, nem elhízott, nem depis, és ők napi 34 alkalommal lemozgatják, átlag napi 20-50 kilométer sétával. >:)

2020. febr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
Egyszer láttam vakot durván bánni a kutyájával, azt a kutyát sajnáltam, de alapvetően normális segtőkutyás gazdikat látok, akik szeretik a kutyáikat.
2020. febr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%
"Én úgy tudom, hogy a vakvezető kutyákat csak szigorú feltételekkel adják oda és rendszeresen ellenőrzik is, hogy hogyan bánnak velük." - Hát, nagyon remélem. Én lakótelepen élek Budapesten, a környéken láttam egyszer egy segítőkutyás vak nőt rondán viselkedni a kutyájával, valószínűleg itt laknak valahol, akkor megfordult a fejemben, hogy nem minden sérült érdemel ilyen segítséget.
2020. febr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%
15-nek: szerintem is tök jól elvan a kutya panelban. Társasházban is. Kertesházban is. Tanyán is. A kutya BÁRHOL elvan, ahol a gazdájával lehet, és megfelelően foglalkoznak vele. Ezeknek itt a házban nem az a bajuk, hogy egy társasházban élnek, hanem az, hogy nincs velük foglalkozva. Szomszédasszonyom szó szerint 10 percre viszi le a westie-jét.
2020. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
82%

Én is sokszor látok segítőkutyás embert, de sosem láttam még, hogy így bánnának velük. Épp ellenkezőleg, én általában szeretetet és hálát látok.


Egyébként nem néznek szomorúan, dolgoznak abban az x órában, amíg kísérik a gazdit ide-oda. Munkakutyák, ezt tanulták.

Nem fognak lógó nyelvvel, nagy szemekkel, csóválva nézni az idegenekre, mert nem ez a dolguk, koncentrálniuk kell.

2020. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Én 5 ilyen emberrel utazom rendszeresen (gondolom egy csoportba vagy munkába vagy nem tudom hova járnak, de mindig kb ugyan akkor vannak ugyan azon a buszon) ebből 2 tényleg szépen bánik a kutyával. A másik három sajnos nem. Nem látok bele olyasmit ami nincs. Sajnos tényleg ez van, ordít, rángatja. Remélem tényleg nézik őket és kiszűrik aki nem bánik jól velük.
2020. febr. 6. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!