Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhászon és a rottweile...

A németjuhászon és a rottweileren gondolkozok 1 kutyának szerintetek? Legyen inkább más?

Figyelt kérdés
2020. febr. 5. 21:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
31%

Szerintem igen.. Heves vérmérsékletű kutya mind2..

Elsőnek egy labrador, vagy goldent ajánlanék.. Nem kistestű és okos kutya mind2 nagyon.. Nyugissak is

2020. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem
2020. febr. 5. 22:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mind a két fajta, erős egyéniségű munkakutya. Ha kellő elszántsággal, és fajtaismerettel rendelkezel akkor persze, megfelelő idő ráfordítással (minim 2-3 óra naponta), kutyasulival, de enélkül mindkét fajta a fejedre fog nőni.
2020. febr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem írtad mennyi tapasztalatod és mennyi szabadidőd van. Nekem munkavonalas németjuhászom van és nem lusta embereknek találták ki a fajtát.


Naponta 2 órát játszunk kb a kertben, reggel elmegyek vele futni, este pedig 2-3 órát sétálunk vagy bandázunk a futtatóban. Hétvégén pedig megyünk vele túrázni, kirándulni, nyáron meg úszni.


Mi azért választottuk ezt a fajtát, mert belefért az életmódunkba, eleve mindig jövünk-megyünk, így a kutya beleillett ebbe az egészbe és nem kellett miatta átszerveznünk az életünket.


Sok agyi fárasztást igényel és élvezi ha folyamatosan kap feladatot, ha mindig újat tanulhat.


Idén elmúlt 8 éves, de még a mai napig is igényli a tanítást, már néha én is kínban vagyok, hogy mi újat tanítsak neki, mert imád feladatokat kapni. Újabban eldugom a játékait a kertben és az a feladata, hogy megkeresse őket. :D


A roti kb ugyanez a kategória azzal a különbséggel, hogy kicsit makacsabb és keményebb dió.


Igazából ha eljársz vele suliba és nem állsz meg az alapdolgoknál (ül, fekszik stb), hanem pl. őrző-védőztök vagy sportoltok valamit, akkor mindkét fajta jó választás lehet, csak kérdés mennyi időt tudsz áldozni erre.

2020. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi a célod a kutyával.

Ha "csak" egy társat, kedvencet szeretnél, ahhoz nem érdemes munkakutyát venni, fogadhatsz örökbe nj. vagy roti jellegű (küllemre) keveréket is, vagy ha fajtatisztát szeretnél, akkor válassz "könnyebb" fajtát.


Ha szívesen járnál a kutyáddal rendszeresen kutyasuliba, tréningre, képzésekre, akkor a kettő közül kezdésnek a német juhászt javasolnám, viszont nagyon körültekintően válassz tenyésztőt, mert elég katasztrofális a nj. állomány, legalábbis a küllemvonalas.

2020. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazából mamámnak volt már németjuhásza és nem kellett semmi suliba semmi baja nem volt elvolt a ketrecébe meg össze vissza rohangálni vele,kezdésként lehet nekem jobb lenne a labrador,igazából én még tanulok,és nyáron biztos,hogy nagyon sokat lennék vele de így suli közben nem tudom.
2020. febr. 6. 15:05
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Elvolt a ketrecében. 🤣 oké, ha szerinted ez rendben van és ez a jó élet a kutyának, akkor plüsst vegyél.
2020. febr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy jó élete volt mert biztos hogy szenvedett de én nem tudtam mit csinálni vele,nem az én kutyám volt nem hozzám volt szokva
2020. febr. 6. 19:59
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

A roti a szep is es szivesen jar veled futni rendszeresen( a tananyagot vedd fel hangfelvetelre es futas kozbe sokkal jobban megtanulod,mert nyugodt befogado lelkiallapotban vagy!!! En is tanultam sokat hallas alapjan)


A tenyesztotol kerj megado tipust /alacsony energiaszintu fel eves kolykot (bar vele egyutt nem futhatsz,kb 1-1,5 eves koratol csak) . Az sokkal jobban szot fogad!!!! Kevesebbet kell veszodni vele,mint egy magas energiaszintuvel!!

Vagy idosebb kutyat,annak nincs annyi mozgasigenye.

Legyel eros,mert ezek eros kutyak. Tesztelni fognak 1-1 rantassal,mennyire vagy eros(en 50 kg-san elbirok egy amstaffal -lehet erosnek lenni a latszat ellenere)

2020. febr. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

'Igazából mamámnak volt már németjuhásza és nem kellett semmi suliba semmi baja nem volt elvolt a ketrecébe meg össze vissza rohangálni vele,kezdésként lehet nekem jobb lenne a labrador,igazából én még tanulok,és nyáron biztos,hogy nagyon sokat lennék vele de így suli közben nem tudom' - e leírás alapján, semmiképpen ne vegyél munkakutyát!

Labradort vagy golden retrievert (csak tenyésztőtől szabad, áruk 150-200 Ft), vagy leginkább ilyesmi jellemű keveréket fogadj örökbe.

2020. febr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!