Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor tűzel először egy...

Mikor tűzel először egy labrador szuka?

Figyelt kérdés
A kutyám 7 hónapos most, várható hogy már tüzelni fog ? Azért kérdezem mert kutyasuliba jár és féltem a kan kutyáktól? Köszönöm

2020. febr. 6. 10:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
7 hónaposan nyugodtan ivartalanítható már, így nem kell félned a kan kutyáktól sem.
2020. febr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

Nem, 7 hónaposan egy nagy testű kutya inkább még ne legyen ivartalanítva szerintem, hiszen még fejlődik kb 1- másfél éves koráig biztosan!

Lassan látni fogjátok, hogy tüzel, akkor egy hónapig off a suli, de ha rendesen vigyázol rá, nem lehet "baj" :)

2020. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Nyugodtan ivartalaníthatod.

Az ivartalanítás időpontjáról nagyon eltérő állásfoglalások vannak, abban már szerintem a laikusok is egyetértenek, hogy nem kell az első ellést megvárni vele. Én a szakirodalmat olvasgatva a korai ivartalanítást támogatom többek között az altatatás ilyenkor alacsonyabb kockázata miatt.

Néhány olvasnivaló a témában:

[link]

[link]

2020. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Még nem szeretném ivartalanítani még kölyök kutya;a kutyasuliba mi nem vagyunk vele ,reggel visszük és délután megyünk érte. Szóltam ott is hogy figyeljenek rá. A vélemények eltérőek, van aki azt mondja az övé 7 hónaposan már tüzelt és van aki 11 hónaposan .
2020. febr. 6. 12:35
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Milyen kutyasuli az, ahol a gazdi nincs a kutyájával? A kutyasulinak pont a közös tanulás, közös foglalkozás lenne a lényege.
2020. febr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért eltérőek a vélemények, mert ezt nem lehet előre megmondani. Kb 6 hónapos kortól tüzelHET egy kutya. Tehát akár 2 hét múlva, akár 2 hónap múlva, de hamarosan tüzelni fog. Azt ugye tudod, hogy nem más felelőssége, hanem a tiéd, hogy a kutya ne vemhesüljön?! Inkább ne vidd suliba, így értelme nincs amúgy sem. Vagy ivartalanítsd, hogy ne kelljen paráznod, mivel van olyan, hogy konkrétan te, mint ember, nem is látod a kutyán, hogy tüzelne, a kanok viszont érzik...
2020. febr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A kutyasuli ùgy működik itt, hogy reggel elviszed és mikor érte mész van közös óra a többi kutyásokkal,és együtt gyakoroljuk amit aznap ta ult. Szerintem így többet tanul, mi dolgozunk és egész nap nem tudjuk tanítani. Mindenképp figyelek rá, ha nem igy tennék nem írtam volna ki a kérdést sem. Természetesen fogjuk ivartalanitani, de egyszer szeretném ha lennenek kiskutyái:) és azután.
2020. febr. 6. 13:50
 8/15 A kérdező kommentje:
De nem most még nagyon fiatal majd 2 eves korában...
2020. febr. 6. 13:51
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

"de egyszer szeretném ha lennenek kiskutyái:)"

Ha ezt megteszed, akkor szaporító leszel. Tudtad, hogy a kutyáknak megterhelő ez az egész és semmi öröme nincs benne? Tudtad, hogy ezzel megrövidíted az életét és növeled az emlőgyulladás, illetve rák esélyét? Tudtad, hogy felelőtlen gazda leszel, ha ennek kiteszed a kutyádat? Tudtad, hogy a hozzád hasonló "cukikutyikákatakarok" felfogásúak miatt vannak tele a menhelyek? Tudtad, hogy ha a kutyádnál ennyire felelőtlenül viselkedsz, akkor majd az a 6-8 kölyök is megsínyli miattad? Tudtad, hogy a labradorod csak fajta jellegű keverék? Bizony, mivel ha tenyésztőtől való volna, meg sem fordulna a fejedben, amire készülsz.

2020. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

A kutyádnak évekkel rövidíted meg az életét azzal, hogy kölyköket akarsz tőle.

Az ivartalanítás pedig sokkal kockázatosabb idősebb korban, mint fiatalon. Az egészségét és az életét kockáztatod azzal, hogy jómajdkésőbb.

Csak, hogy tudd.

2020. febr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!