Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák között megváltozik a...

Kutyák között megváltozik a rangsor, vagy aki először a "főnök", az végig az marad?

Figyelt kérdés

7 hós szuka kutyám nagyon kinyílvánítja az 5 hós kan kutyánknak,hogy már pedig ő a főnök,a kicsi fél is tőle. Eleinte hagytam,hogy "lejátszák" egymás között,főleg etetésnél (a kicsi már nem is megy oda a "nagy" táljához),de mostmár sokszor zavar és rászólok a nőstény kutyánkra h hagyja a kant,mivel sokszor "sír" a kicsi,tipikus "ne bánts" vonyítással.


Most abban reménykedem,h hogyha megnő,megvédi majd magát. Már ott tartunk,hogy a nagy védi a saját kajáját is,meg elakarja venni a kicsitől is(ezt már nem hagyom). A kicsi meg olyan kicsi h ráhagyja a nagyra:/ fél tőle. Mit csináljak? Mi a helyes?


2016. nov. 22. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Az lenne a helyes, hogy te vagy a falkavezér, tehát nem valamelyik kutya a főnök, hanem te. Neked kell tiltani a szuka nem kívánt viselkedését, mert előbb utóbb nem csak a kicsit fogja ledominálni, hanem téged is, mivel nincs következménye a viselkedésének.

Ha egyedül nem megy, célszerű elmenni velük kutyasuliba.

2016. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez működik. Én vagyok a főnök,teljes mértékig hallgatnak rám,a szuka enni is hagyja a kicsit a táljából ha mellette állok.De fél órán át esznek (nyerseznek) és nem tudok mindennap ennyit allni mellettük. Na meg ott a gond,h most rászóljak a szukára v ne? Hagyjam h "főnökösködik" a kicsivel szemben?
2016. nov. 22. 16:06
 3/5 A kérdező kommentje:
De gondolom ez nem normális.. mármint ha hagyom. Itt rontottam el akkor. Hagytam h a szuka irányítsa a kicsit. Azthittem jót teszek azzal ha a nagy kiharcolja saját magának a tiszteletet. Nyílván azért azt nem hagytam,h nekimenjen a kicsinek. Meg azt sem h elvegye a kajáját,de a fogíny mutogatásért,morgásért nem szóltam eddíg.
2016. nov. 22. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, ne hagyd, hogy "főnökösködjön'. Szólj rá, tiltsd a morgás, vicsorgást és minden ilyesmit.
2016. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi,akkor így fogok tenni!
2016. nov. 22. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!