Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj ha nem ivartalanítta...

Miért baj ha nem ivartalaníttatom a kutyám? Nem a pénzt sajnálom rá, csak féltem hogy baja lesz, vagy megváltozik a személyisége. Tudományos tény, hogy minimum elhíznak, de lehet más baj is tőle.

Figyelt kérdés
2018. nov. 24. 05:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%

Még szerencs, hogy a kutyáim nem tudnak erről a tudományos tényről, és nem híztak el.

De nem kell ivartalanítanod, nem kötelező.

2018. nov. 24. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
77%

Ez csak annyira tudományos tény, mint hogy elhízik valaki ha leszokik a dohányzásról. Nem kell csokival pótolni a cigit, és ennyi az egész. A kutyát helyes táplálással és megfelelő mozgatással formában lehet tartani. Városban élek, sok panelkutyát látok sétáltatva az utcán, de nem mondanám hogy kövérek, pedig a lakáskutyák biztos ivartalanítottak.

Okoskodok most úgy, hogy az én kutyáim sincsenek ivartalanítva. Két kan, hat éve élnek velem, (udvaron) de soha semmilyen probléma nem volt az ivarosságuk miatt. Nem minden kutyával ilyen könnyű. Volt előtte egy szintén talált kutyánk, szintén ivaros kan, ő folyton nyüszített ha tüzeltek a környéken kutyák, és folyton szökni akart. Összességében azt mondom, több előnye van mint hátránya az ivartalanításnak, a személyiségük ha változik, akkor csak pozitív irányba. Nekik csak szenvedés ha pároznának, de nem lehet, ez a tény.

2018. nov. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Én pl 30 kilót híztam a dohányzás után.
2018. nov. 24. 07:38
 4/32 anonim ***** válasza:
90%

Arról nem ismerek kutatást, hogy mindenféle baja lesz a kutyának ivartalanítás után, arról viszont annál többet, hogy az elmaradt ivartalanítás mennyi betegség kialakulásában lehet hajlamosító tényező.

Hogy éreznéd magad, ha pár év múlva azt mondaná a doki, hogy az ivartalanítással el lehetett volna kerülni a betegségét?

2018. nov. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%

Te se azért híztál, mert letetted a cigit, hanem azért, mert helyette ettél.

A kutyáknál ugyanígy van. Újra be kell állítani az adagját, mozgatni kell, az neked se árt, és nem fog elhízni. 10 éve ivartalan a kutyánk, nincs elhízva. Én is letettem a cigit, nem híztam.

2018. nov. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
79%
A mi kutyánk még soványabb és izmosabb is az ivartalanítás óta, mert jobban odafigyelünk rá. Ez csak a gazdán múlik.
2018. nov. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
75%

nem baj ha nem ivartalanítod, csak figyelj ha szuka, ne vemhesüljön (ha mégis, van vemhes kutyáknál ivartalanítás) kan pedig ne fedezzen be semmilyen szukát

Hülyeséget viszont ne terjessz.

2018. nov. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk nem mindegy, hogy kan vagy szuka, mert mások a

- tennivalók, hogy ne legyen nem kívánt alom

- az ivarszervi betegségek kockázatai

- a műtét nagysága és a műtét kockázatai


Elhízni azért híznak el, mert a gazdik rosszul etetik őket, nem veszik figyelembe, hogy már más az energiaigényük. Viszont az tény, hogy műtéti kockázat mindig van, akkor is, ha egészséges állat esetén ez alacsony.


Minden gazdinak egyedileg kell mérlegelni azt, hogy a kutyája milyen kockázatot jelent más kutyára nézve a nem kívánt alom szempontjából, milyen a személyisége, és hogyan viszonyul az esetleges egészségügyi problémákhoz az elmaradt műtét, illetve az ivartalanítás esetén.


Személyes véleményem az, hogy macskákat mindenképp ivartalanítunk, ha lett volna valaha szuka kutyánk, azt is biztos elvittük volna, a kan kutyáink viszont nem voltak szökősek, nem mutattak szexuális viselkedést, egyéb viselkedésprobléma sem volt stb., ezért nem ivartalanítottunk, de többször alaposan átgondoltuk - eddig ivarszervi problémájuk sem volt, mozgásszervi problémák miatt pusztultak el.


Szóval szerintem nem kötelező, de elutasítani sem szabad, nyitottan át kell gondolni, akár különböző időszakokban újra és újra, és folyamatosan figyelni kell az állat viselkedését.

2018. nov. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
92%

"Tudományos tény, hogy minimum elhíznak"


Most sírok. Szerintem arra gondoltál, hogy kevesebb lesz a kajaigényük. Ennél fogva, ha ugyanannyit adsz neki, az neki sok, ezért nyilván elhízik. :"D

2018. nov. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
78%

Tudományos tény, hogy ha nem ivartalanítod lesz valami betegsége pl.: emlőrák...És még nagyon sok fajta, féle betegség lehet.

Ellenben ha ivartalanítod ezekre mind-mind "felmentést kap". + 2× annyit is megélhet mint a NEM ivartalanított társai. És nem azon stresszel, hogy neki útodokat kell szülni/szaporodnia kell.

Ja és az éjszakákon keresztüli vonyítása = tüzelés. Meg elszökései.

Kérlek gondold át! Ha pedig beteg lesz mivel nem ivartalanítottad akkor meg majd sokkal több pénzt kell költened rá, minthogy ivartalanítottad volna.

Ivartalanítsd! A kutyának is könnyebb lesz.

Az én kutyám + a macskám is ivartalanított, semmi bajuk. Ivartalanításuk 1-2 hét elteltével már szaladgáltak, játszottak mint ivartalanítás előtt.

2018. nov. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!