Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy ha fél a...

Normális, hogy ha fél a vendég, de gazda kiköti, hogy ne merjen a kutya szemébe nézni, mert akkor tuti megtámadja?

Figyelt kérdés

Most megyek vendégségbe és ezt nem érzem biztonságosnak, hogy a gazda ezt nem tudja kontrollálni, ennyi erővel a félelem megérzésére is támadhat. Félek odamenni már, komolyan.

Gazdának nem kéne tudni leállítani a kutyát a támadásról, még akkor sem ha a szemébe néztek, félnek tőle? És mi van, ha egy gyerek síkítozni kezd?



2020. febr. 6. 20:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem szeretem őket, csak ha a kutyával való barátkozást akarják eröltetni, ha nem akarom, azt nem komálom, ha félek tőle.
2020. febr. 6. 22:32
 12/17 anonim ***** válasza:
8%
Az illető Cesar Millan-on nőtt fel vagy mi ez, hogy ne nézz a szemébe? Én nem szívesen mennék hozzá vendégségbe.
2020. febr. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%
Én nem mennék hozzájuk lakásra, találkozni máshol is lehet. Pont egy ilyen kutya miatt féltem évekig a kutyáktól, egyik rokonoméknak falun volt egy nagy kuvaszuk, aki (szerintük) barátkozási céllal nekilendült, én meg megijedtem, jóval kisebb voltam a kutyánál kisiskolásként (igazából most is kisebb vagyok egy kuvasznál, de azért nem annyira). Ők hátrazárták a kennelébe, onnan viszont nagyon ugatott. Szóval nem tudom, mennyire nevelték, de azért láttam már jobban nevelt kuvaszt. Most felnőttként van kutyám, igaz, hogy nem akkora, de nyáron jártam vele a Fonyódi kutyás strandon, ott láttam egy nagyon jól nevelt, nyugodt kuvaszt, gyönyörű volt a bundája is, kis tacsik körbeugrálták, ugatták (nem agresszíven), ő meg csak birkatürelemmel nézte őket, hogy "mit akartok, kis vakarcsok". Ég és föld a különbség rokonomék volt kutyája meg a strandon látott kuvasz között. Mikor nekem kutyám lett, a korábbi, kutyásokkal kapcsolatos negatív tapasztalatok miatt az egyik elhatározásom az volt, hogy jobb kutyás legyek, mint azok, akiktől rosszat tapasztaltam, legyen szó akár nevelésről, akár sétáltatási morálról, akár a kutyaszar felszedéséről. Ha olyan jön hozzám, aki fél a kutyáktól, esetleg vízóra leolvasó, vagy olyan szaki, aki dolgozni jön hozzám (pl. nyáron volt nálam ablakcsere), akkor a kutyát elzárom, megfogom. A postással ritkán találkozom, mert általában nem vagyok otthon olyankor, amikor jár, de amikor ritkán mégis, akkor a kutyám őt csak körbeszaglássza, picit morgolódik, riszálja a farát közben, a postás meg jót szórakozik rajta, nagyon jófej postásunk van ilyen szempontból.
2020. febr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%

Én mindig tartottam a kutyáktól, de még a családom is csak azt mondta, hogy ugyan már, miért bántatnának, ne aggódjak, stb.


Mindaddig, amíg egyszer simán az utcán sétálva meg nem támadott engem egy kutya. Még hajnal volt, sötét (télen), a kutya takarásból, váratlanul rontott rám... Össze-vissza harapdálta a lábam. Szerencsére kistermetű kutya volt, így feljebb nem ért, de percekig küzdöttem vele így is.

Hónapokig nem mertem utána azon az utcán végigmenni, és a kutyáktól most már nem csak tartok, hanem rendesen félek.

A lényeg, hogy engem ugyan nem kötelezne senki arra, hogy egy olyan kutya mellett megmaradjak, akiben nem bízok. Még családtag sem.

2020. febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 komis1 ***** válasza:
73%

Nekem volt ilyen kutyám, hatalmas termetű komondor és senkit nem engedett be a területére, tehát a portára. Pásztorkutyáknál előfordulhat ilyen, ugyanis nagyon erős a territoriális ösztönük.

Ha valakit be kellett engedni, keményen fogni kellett a kutyust, közben kiabálni vele, hogy maradjon. Meg tudtam csinálni, de az érkezòk ált. nem bíztak benne, hogy meg tudom tartani, emiatt féltek. Ha én nem voltam jelen, más családtagok elzárták addig a kutyust, amíg a vendég bejött vagy kiment. Ahol nincs erre kennel, ott is van pl. garázs vagy kamra. Egy fél percre bárhova be lehet zárni.

Nem értem a háziakat, nem a vendéget kell utasítgatni, hanem a kutyát megfogni vagy elzárni. Ha nem bìznak abban, hogy képesek visszatartani a támadástól - mert mondjuk idősek,gyengék -, zárják el addig.

Annyiban szerencséd van, hogy a barátod szüleihez mész, tehát előtte a barátodnak ezen félelmeidet el tudod mondani. Ő pedig el tudja intézni a szüleivel előzetesen. Ha nem kapsz garanciát, hogy meg tudják fogni a kutyát, akár a szemébe nézel, akár nem, akkor nyugodtan mondd meg a barátodnak, hogy nem mész oda.

2020. febr. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 komis1 ***** válasza:
19%

13-asnak!

A pásztorkutya territoriális ösztönökkel rendelkezik. Simán előfordulhat, hogy ugyanaz a kutya, amelyik a saját portán szét akar tépni, semleges területen nyugodtan heverészik, senkit nem akar bántani. Megfelelően szocializált, jó idegrendszerű pásztorkutyánál ez így mùködik, még akkor is, ha a pásztorkutyás ösztönei annyira erősek, hogy a saját portán a gazdi jelenlétében is támad.

2020. febr. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
komis1, küllemre is teljesen más volt a benyomásom a két kutyáról, a strandon lévőn látszott, hogy vele sokat törődnek, a rokonokén meg az, hogy csak házőrző.
2020. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!