Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptunk egy 2 éves keverék...

Kaptunk egy 2 éves keverék kutyát, hogy etessem?

Figyelt kérdés
Két hete nálunk van. Reggel főtt ételt kap. Este tápot. A főtt étel általában csirke mellcsontot, vagy farhát, tésztát főzök bele. Nem tudom, hogy kell-e bele só? Teszek még bele fokhagymasót.
2020. febr. 7. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Só (a fokhagymasó is só), főtt csirkecsont, tészta. Ezeket felejtsd el.

Tápból mit kap?

2020. febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Ne sózd és ne fűszerezd a kajáját, mert beteg lesz tőle! Naturon add neki, vagy mégjob, ha nyersen adod a húst, csontos húst, belsőségeket! Keress rá erre: BARF. Tészta fölösleges és szintén ártasz vele, mert nem tudja megemészteni!

Milyen tápot kap? Jó minőségűt vegyél, ne boltit, ne tescos, lildl-s meg ilyeneket és ne is pedigree-t, ne friskiest! Jó tápok pl: Platinum, Wolf of Wilderness, Purizon, Applaws. Közepesek, de még jók: Happy dog, Bosch, taste of the wild, brit Premium. De ezen kívül rengeteg van még, nézd meg az összetételét, analitikai százalékokat! Sok hús legyen benne, minimum 30-40%, de minél több, annál jobb és lehetőleg gabonamentes legyen! A fehérje 24-30% között legyen! Tartalmazzon vitaminokat, ásványi anyagokat! Akkor jó a táplálék!

Ja és VAGY száraztáp VAGY barf(nyers etetés) szerint etess! Ne keverd a kettőt, mert rosszat teszel vele! És a főtt kaját se keverd a táppal!

Sok boldogságot a kutyushoz!

2020. febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Főtt étel nem kell, elég egyszer etetni este, jó minőségű száraz táppal. Vagy lehet reggel-este is, a napi tápadagot megfelezve.

Ha mégis főzöl, akkor só nem kell, fokhagymasó végképp nem. Hagyma, fokhagyma káros, árt a kutyáknak.

Tésztára semmi szüksége.

Csontot főve, sülve, azaz hőkezelve nem javasolt adni.

2020. febr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%
Sóra minden szervezetnek szüksége van, növényekőknek és húsevőknek is egyaránt. A TÚLZOTT sóbevitel sem ez embernek, sem az állatnak nem jó, ez alap. De a túl kevés, vagy 0 sóbevitel is épp olyan ártalmas a szervezetre nézve. Ez épp olyan dolog, mint a csont, kenyér, főtt krumpli, gabona vagy a tészta etetése. Van ahol azt írják, hogy a kutya nem emészti meg, van ahol meg azt, hogy az evolúciónak köszönhetően képes megemészeni. Utóbbit egy táp gyártó cég is közzé tette. Szerintem ezt otthon nyugodtan ki lehet próbálni. Bár való igaz, hogy tenyésztett kutyák érzékenyebbek. Vitatott téma még táp és házi koszt/kutyának készített étel, együttes adása is. A kutya nem farkas, a kutya egy kitenyésztett állat. Mivel "mesterséges", nem vadon élő állatról beszélünk, ezért az emberek nem tudják, hogy mivel kellene etetni. Ebből ered az a dolog is, hogy a kutyák "nem csak húsevők", mindenevő ragadozók, a macskák viszont 100%-osan húsevők. Itt az a poén, hogy a növényekőknek és a húsevőknek is szüksége van állati és növényi fehérjére egyaránt. Kering még az is, hogy a porított hús nem nevezhető húsnak, az ember sem élne meg húsporon, sem szárított húson. Szóval szerintem mindenki döntse el saját maga, hogy mivel etet, úgyis megmutatkozik a kutyán, ha nem jó az étrend.
2020. febr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ez a kutya tanyán nőtt fel, jó ha moslékból kapott enni! Nagyon edzett nem válogatós, hálás, hogy ilyen ellátást kap! Nem szobakutya!
2020. febr. 7. 12:54
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Attól, hogy nen szobakutya és eddig szarral eteték, te elkezdheted jól etetni...
2020. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de ezt a kaját nagyon sok éhező szívesen megenné!
2020. febr. 7. 13:10
 8/14 anonim ***** válasza:
28%
Aki azt mondja, hogy csirkecsont nem kutyának való az nem normális. Nekem a kutyám sokszor evett csontot, nem nyersen, enyhén sós vízben megfőzve és lássatok csodát 15 évig élt, semmilyen betegsége nem volt soha. A mostani kutyám 11 éves, szintén eszik csontot, javarészt azt eszi amit mi, van neki száraz tápja is de nem fogok ilyen-olyan prémium tápokra kiadni nem tudom hány ezer forintokat. Nyilvan bablevest meg káposztát nem adok neki. Makk egészséges, orvos szerint is gyönyörűek a fogai és köszöni szépen jól van.
2020. febr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8-as

Köszönöm,én is így gondolom!

2020. febr. 7. 13:26
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem jó helyen kérdezted ezt meg, itt mindenki 30 ezres tápokkal eteti a kutyáját.

Mondom ezt úgy, hogy az én kutyám Wolf of Wildernesst kap szárazban, meg Rosie's Farm nedveset, nasinak meg szárított marhafület.

Szóval én normálisan etetem, ő sem szobakutya, egy kinti -mentett- skótjuhász.

Szóval igen, törekedj a minél jobbra, de azért nem muszáj a szuperprémium tápokat se megvenni.

Nézz ki egy középárkategóriást, ha neten rendeled pl a zooplus.hu-n elég jók vannak, és mivel ezekből a viszonylag jó száraztápokból kevesebb is elég neki, így majdhogynem olcsóbban jön ki, mintha össze vissza főzöl neki meg veszed a szupermárketben a Pedigreet.



[link]



Pl ez 15 kg és 14.000 ft, ingyen szállítás, gabonamentes. Nem tudom mekkora a kutya, de mérettől függően 15 kg 2-3 hónapig elég. Ha leosztod akkor napi max 200 ft-ra jön ki durván a kajája, az meg nem sok. Ha az is sok, akkor kár kutyát tartani.

2020. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!