Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Visszatérő fülgyulladás....

Visszatérő fülgyulladás. Mivel etessem?

Figyelt kérdés

2 éves kutyámnak már volt 2x fülgyulladása (fejrázás, fülvakarás, piros, duzzadt fülek). Mindkét alkalommal szteroid injekciót kapott, utolsó alkalommal a bűzmirigyeit is kinyomták. Ideig óráig jó volt, majd most újra küzdünk a gyulladással, már 3x-ra.


Természetesen több tápot próbáltunk, ami mind hipoallergén (Select Gold, Happy Dog) és most tanácstalanságomban a FitActive tápot próbáltuk, de semmi változás. Csirkét, szárnyast egyáltalán nem kap fél éve biztosan, sertést sem néhány hónapja. Nem kapott házikosztot, csak a tápot. Elkezdtem neki főzni, hol rizst, tésztát, zöldségekkel- és hallal. Mintha javulna, de mégsem.


Kapott ma rá Orilan fülcseppet, probiotikumot, illetve 2 injekciót (antib. és szteroid).

Hosszúra sikeredett, de a kérdésem az lenne, hogy mégis mi a fenével tudnám etetni szegényt, hogy ne jöjjön ki újra a fülgyulladása? Az orvos 3 kilós tápot ajánlott 10 ezerért, amit soknak találok nagyon! Tudnátok ajánlani valami pénztárca barátabb tápot, ami valóban segít?

Minden tanácsot, segítséget szívesen fogadok!


2020. jan. 29. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Műttesd ki a fülét, ha újra előjön!


Egy ...

2020. jan. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen és ehhez hasonló problémákkal sokan választják a barf etetést, szerintem egy próbát megérne nálatok is, nagyon sokaknak segített. A B.A.R.F elvek az alapoktól facebook csoportban tudsz ennek jobban utánaolvasni, ha nem is feltétlen álltok át érdemes ebben a csoportban is feltenni ezt a kérdést, sok allergiás kutyus gazdija van ott, hátha a segítségedre lesz az ő tapasztalatuk is.

Tápok közül én kevés összetevős, monoproteines tápot választanék (jobb minőségű pl. a platinum, olcsóbb a Dado), ezekkel könnyebb kizárni, hogy mi okozza a problémát. De az is lehet, hogy önmagában a tápok váltanak ki ilyen reakciót (az én kutyámnak például minden táptól hasmenése volt, 8-10 fajtát próbáltunk, egyik se vált be, így lettünk barfosok), szóval nem lesz egyszerű.

Az, hogy "Mintha javulna, de mégsem." pontosan mit jelent? Ha úgy látod, hogy a főttől javult, akkor vagy tényleg a tápokat kell teljesen elfelejteni vagy ha eddig nem kapott halas tápot és most a halas étrendtől jobban lett, akkor egy halas táppal kéne megpróbálkozni, amiben más állat nincs és természetesen gabonafélék se.

2020. jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Barf etetes es tobbet nem lesz ilyen gondod. Egeszseges lesz. A jo etrendtol eltunik a fulgyulladas.

A te peldad is bizonyitja,h a tapok karosak.

2020. jan. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Más allergiára utaló tünete nincs, csak a fülgyulldás?
2020. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát erről kisregényt tudnék írni. Fogok is... Amit mi ezzel küzdünk, az már katasztrófa.


A mi kutyánk csirkét evett rizzsel, és tápot is kapott. A fülgyulladás kb. 1.5 éves korában jött elő, addig semmi baja nem volt. Azóta a legújabb dokink felhomályosított,hogy 7 éves koráig bármikor előjöhet az allergia kutyáknál. Az előző dokink ezt minden alkalommal (évente kb. 3-4 alkalommal) letudta egy szteroid injekcióval, és egy Posatex nevű fülcseppel, s azzal, hogy bármire allergiás lehet, adjunk neki hypoallergén állatorvosi tápot, az majd jó lesz. Sajnos a kutya nem volt hajlandó megenni. De a fülgyuszi évente kb. 3-4 alkalommal vált súlyosabbá, kapta az injekciót, utána hónapokig elvolt. Rázta néha, de nem volt vészes.


Aztán én tavaly már annyira meguntam ezt az egészet, hogy orvost váltottunk, mint kiderült, ő ért is a dolgokhoz. Azt mondta, hogy sok állatorvos csinálja ezt a szteroidos injekciózást, mert gyorsan hat, ezért gazdi azt hiszi, hogy tök jó volt a doki, megszűnt a probléma. Csak közben a szteroid szépen lassan roncsolja a kutya máját. (Tapasztaltuk, a májának kezelése több, mint 100 ezer forintot vett ki a zsebünkből). Mivel a mi kutyánk a lábát is erősen rágcsálta, ezért azt mondta az új orvos, hogy az ételallergia már 100%, mert a lábrágás tipikus ételallergiás tünet, de nem zárható ki, hogy egyéb allergia is társul mellé (poratka, pollen stb.) Doktornéni azon azért meglepődött, hogy a régi doki sosem vett mintát a kutya füléből, hogy mégis mi a bánattal állunk szemben. Ez itt nekünk megvolt, kiderült nem csak az allergia a ludas, de még egy jó kis gombás fertőzés is van a kutya fülében (külön kezelést igényel). A kenet vételekor azzal eresztett szélnek minket a doki, hogy nem ad szteroidot, de innentől kaját illetően ketyeg az óra 3 hétig (ennyi idő, még az allergén anyag kiürül a szervezetből), aznaptól nincs a kutyának semmi olyan kaja, ami egy kutyánál allergiát okozhat. Se csirke, se lisztes, se tejes dolgok. Egyáltalán, egy icipici sem. Mondtam neki, hogy többnyire főzök a kutyának, mert nem rajong a tápért, és azt csak akkor kap, ha épp nem volt idő főzőcskézni. Azt mondta szuper, de csak marha, vagy vad mehet neki jól szétfőzött rizzsel, alkalmanként csempésszek bele főtt répát. Annyira be volt akkor éppen gyulladva a kutya füle, hogy azt mondta, érdemes lenne 3 hétig kapnia az allergiás kutyáknak való gyógyszert, hogy kicsit könnyítsünk a tünetein. Ez egy baromi drága gyógyszer, és minél nagyobb a kutyád, annál drágább. A mi kutyánk súlyára (37.5 kg) ez 8000.-/5 napi adag. Azt mondta az orvos, hogy gáz akkor van, ha a kutya azt eszi, amit javasoltak, beszedte a 3 hetes gyógyszeradagot, és a füle még mindig nem jó, mert az azt jelenti, hogy többféle allergia van a dologban, és állandóan kapnia kell a gyógyszert. Ha állandóan szednie kell egy kutyának, akkor 3 hétig megy a napi 2 szem gyógyszer, majd utána élete végéig felezhető ez a napi adag. Tehát a mi kutyánknál így 8ezer a 10 napra való.


Na de vissza oda, hogy elkezdtük az "allergénmentes" táplálást. Azt még elfelejtettem, hogy innentől kezdve napi kétszer ki is kellett mosni a kutya fülét (speckós fültisztító folyadékkal).

Most már lassan 3 hónapja eszik a kutyánk úgy, ahogy utasított az orvos, van neki hypoallergén tápja is vész esetére, és azt nem mondom, hogy tökéletes, mert valószínű soha nem lesz az, de sokat javult. Mivel nem tökéletes a füle, ezért szinte biztos, hogy van más allergia is a dologban. Erre ugye csak az állandó gyógyszeres kezelés lesz a megoldás. Igen, egy vagyon lesz így a kutya tartása, de szeretjük, és vállaljuk.

2020. jan. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó orvos vesz mintát a fülből, mielőtt kimondaná, hogy allergia a fülbaj oka.
2020. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hm...mi is ezzel szívunk évek óta, én is írok neked egy kisregényt.


Nálunk is 2 évesen kezdődött. Nekem az orvos azt mondta, hogy ne rizst adjak, mert az is allergizálhat és simán kialakulhat egy keresztallergia is.


Javaslom az allergiavizsgálatot ami nem olcsó és nem ad 1000%-os pontosságú eredményt, de mégis valami, amin el lehet indulni.

A tápkokat bátran felejtsd el! Még ha bazidrága hipoallergént veszel, az sem teljesen hipoallergén, mert lehet benne rizs, gabona, állati származékok (bármit is jelentsen ez...).


Mi az orvosunk javaslatára váltottunk BARF-ra. Azt tudnod kell, hogy pl.a marha is allergizál, ami nálunk bevált, az a ló, a szarvas, a strucc és a nyúl volt, de ezt majd kitapasztalod magadnak, mert lehet, hogy neked a nyúlra is begyullad a füle.


Mi is kaptunk minden csodaszert, mégis a legjobban a gyulladásra a havasi kövirózsa csepp vált be.


Én megműttettem a fülét, aminek az lett az eredménye, hogy megsüketült az egyik fülére és nem is áll azóta (ami a legkisebb baj lenne), de a gyulladás ugyanúgy vissza-visszatér. Hosszas járkálás, több éves vizsgálat után kiderült, hogy nem lehet ezt a bajt meggyógyítani, csak tünetmentessé lehet tenni egy darabig, vagy szinten lehet tartani.


Ne adass neki egyfolytában szteroidot, mert tönkre teszi a szerveit és nem megoldás hosszútávon! Mindenképp keress egy állatost, ahol tudsz venni nyerset a kutyának, olvass utána a BARF etetésnek, lehet kapni kifejezetten allergiás kutyáknak kiegészítőket.


Nekem most 9 éves, én azt mondom, hogy így jártunk a legjobban, mert a 12 hónapból "csak" 1-2 olyan hónap van, amikor szenvedünk a fülgyulladással.


A Clorexyderm tűnt a legjobb fülmosónak, utána kövirózsa cseppet csepegtettem bele, ami valóban segített a gyulladáson.

2020. jan. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 7-es válaszoló, ti megcsináltattátok az allergiavizsgálatot?


Nekünk erre azt mondta a doki, hogy ételre felesleges, mert egy ilyen szinten kialakult allergiánál már mindenre be fog jelezni. Tehát egyáltalán nem pontos az eredmény, viszont legalább jó drága. Ő még azt javasolta nekünk, hogy ha a marhás-rizses etetéssel sem lesz jó, akkor legjobb lenne az eliminációs diétát kipróbálni. Ami hosszadalmas, macerás, de legalább biztosra lehet vele menni.

2020. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hónapok óta gondolkodom a barf etetésen, de lehet valóban ez lesz a jó megoldás nálunk is.


Buta kérdés lesz, előre is elnézést 🙄😅

Ha esetleg a kutya például a szárnyasra allergiás (táp formájában), akkor nyersen sem lehet visszavezetni az étrendjébe? Vagy ez hogy működik pontosan?

De mindenképp elkezdek pontosan utánaolvasni, okosodni ezen a téren.

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2020. jan. 30. 22:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a tápban allergiás a csirkére, akkor nyersen sem szabad adni neki.

Az eliminációs diéta valóban jó ötlet, azt nekünk is javasolta a doki, de mivel a nyúlra meg a lóra meg a szarvasra nem vakarózott, így maradt ez és néha kipróbálunk új dolgokat. Ha nem vakarózik, akkor beépítjük az étrendbe.


Én megcsináltattam az allergia vizsgálatot, bár az orvos nekem is azt mondta, hogy felesleges és drága, de már annyira el voltam keseredve, hogy hetente jártunk a duplájára dagadt fülű kutyával a rendelőbe, hogy mondtam, hogy nem érdekel mennyibe kerül.

Valóban nem ért semmit sem, sokkal okosabbak nem lettünk, de megnyugodtam.


Én amíg van más megoldás, a műtétről beszélnék le mindenkit. Mindennel együtt majdnem 200.000 forint volt a költsége, amit leszarnék magasról, ha lett volna látszata. De nem volt. A kutya fél fülére süket, a gyulladás ugyanúgy visszajön, pedig állítólag nem szabadna. Az orvos aki műtötte azt mondta, hogy vagy megműti még egyszer vagy ha nagyon nem javul, akkor bár ő sem szeretné, csak ha nagyon muszáj, de el kell távolítani a fülét.


Azt már nem engedtem (az újabb műtétet sem). Szerencsére a mi orvosunk sem gyógyszermániás, így sok homeopátiás szert kipróbáltunk. Legutóbb a Humac huminsavat ajánlotta. Még nem próbáltuk, de beszerzem, hátha...

2020. jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!