Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kiskutyám...

Mit tegyek ha a kiskutyám folyton bepisil? Hogy szoktassam így szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Kb. két óránként mindig le szoktam vinni, hogy elvégezhesse a dolgát, de neki újabban kb. fél óránként kell pisilnie. Ilyen gyakran meg sajnos nincs időm lemászkálni vele és persze kiszámítani se tudom így, hogy éppen mikor jön rá a "szükség". Ha nyáron jobb időben kinn hagyom a kertbe akkor szobatisztaságra szokik? Ki fog később kéretőzni?

Hallottam a kutyapelenkás módszerről is, de azt meg nem igazán értem, hogy hogy szoktathatnám rá, hogy a pelenkára pisiljen és ne a szőnyegre, illetve, hogy azt követően, hogy szokik rá arra, hogy kikéretőzzön az udvarra pisilni?


2010. júl. 23. 12:21
 1/7 anonim válasza:
100%

Ne aggódj az elején én is sokat szenvedtem a kutyusommal(yorki)mire szobatiszta lett!Onnan tudod,hogy mikor kell mennie,ha megfogod az alhasnál és kemény,duzzadt a kis hasa akkor valószínű,hogy pisilni fog hamarosan,fogd meg neki pisi után is és észrevehető a kül.,hogy nem feszül neki!A pelenkára úgy tudod rászoktatni,hogy mikor látod,hogy pisilni készül gyors ráteszed és utána megdicséred,megsimogatod,adhatsz neki jutifalatot és tudni fogja egy idő után,hogy oda kell pisilni kakilni,de ha kertes házban laktok érdemesebb kivinni,mert a pelenkáról meg nagyon nehéz leszoktatni!Nekem azért nem pisilt lent soha,mert fordítva működött nála a dolog hiába voltam lent vele 2 órát addig tartogatta míg fel nem értünk és egyből ment a pelenkára!Szerencsére most már csak lent végzi,de sokat kell bíztatni mondogatni neki,hogy pisilj és ha kint végzi azonnal dicsérni kell...

Arra figyelj,hogy amíg nincs meg minden oltás addig ne engedd oda semmihez,mert bármilyen fertőzést elkaphat,nem tudom mennyi idős a kutyád?!Remélem segítettem!

2010. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Morzsa kutyánk, hegyezd füled,

Hadd beszélek mostan veled, ..."

2010. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
tedd ki nyugodtan az udvarra :D én is ezt csináltam. (pedig az egyik egy 2 kilós kis vakarcs:D) eleinte én magam cipeltem ki, aztán mindig nyitva volt az ajtó, így akármikor kimehetett, de utána jött egy 1 hetes időszak, amikor pisilni, meg kakilni is bent a házban akart, úgyhogy kizártam őket. mindig kint voltak olyankor.. aztán amikor már nagyobbak lettek napi 5x sétálnak, a kertbe meg már abszolut nem kakilnak/pisilnek
2010. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy tele kell rakni a házat/lakást vagy helyiséget, ahol a kutya van, újságpapírral, rongyokkal. Hagyd ott, tudom kicsit macerás, és pisil. Ha rápisilt rongyra/újságra, megdicséret, juti faalt. Ha nem sikerült, akkor probálkozz tovább. Ha már megtanulja, hogy az újságpapírra kell, akkor almot raghatsz és arra újságot vagy újságra az almot. Örülök ha segíthettem.
2010. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
bocs előző vagyok, eleinte, a rongyok és papír számát kicsivel csökkentsd. Ez kimaradt : )
2010. aug. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Matyi87 ***** válasza:
Semmiképpen se maradjon folyamatosan előtte étel, mert ha van étel akkor iszik is folyton --> így folyamatos lesz az anyagcsere :)és ha ürítési céllal viszed ki akkor mondd neki, hogy "pisi-kaki", ha sikerül, akkor dicséret, persze csak kint. de sok türelem és felmosóvíz kell hozzá :)
2010. aug. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
AZ fontos, hogy mindig jól takarítsd fel az előző pisit, egy sima felmosás nem elég, vannak erre spec tisztító szerek, amely a szőnyegből kis kiveszi a szagot/foltot - ez azért fontos, mert ha ott marad az illat arra készteti,hogy oda pisilje ismét.
2010. aug. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!