Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondolsz az argentin...

Mit gondolsz az argentin dog-ról és a rottweiler-ről?

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nekem az Argentin dog jobban tetszik. Szereintem egy gyönyörű, tekintélyt parancsoló kutya. :) Először egy kicsit félelmetesnek és veszélyesnek tartottam, de rájöttem, hogy ez csak nevelés kérdése. Sajnos nem hozzám illő kutya, így én nem fogom megtapasztalni, hogy milyen egy Argentin dog gazdija lenni.
2010. júl. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az argentin dog tetszik jobban, külsőleg, viszont egyik fajta kutyám se volt még, úgyhogy tapasztalatokat nem tudok megosztani veled.
2010. júl. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Argentin dog:

Komoly, kitartó és igen magabiztos eb. Kitűnő vadászkutya Argentínában nagyvadak elfogására alkalmazzák. Intelligenciája, testi adottságai és elszántsága alkalmassá teszi őrző - védő feladatok ellátására is. Ha a helyzet úgy kívánja habozás nélkül a családja védelmére kel. Idegenekkel szemben tartózkodó, más kutyákkal szemben dominánsan viselkedik, kivált kép, ha kanról van szó. Kitűnő társkutya, de járőr és rendőrkutyaként is alkalmazzák. Megfelelő szocializáció esetén a háziállatokkal a kapcsolata problémamentes. Hazájában elsősorban nagy kiterjedésű birtokon tartják, ahol a kutyák őrzési feladatok ellátása mellet, szabadon közlekednek. Elegáns megjelenésük is hozzájárul egyre nagyobb népszerűségüknek. Lakásban épp úgy tarható, mint családi házban, vagy birtokon, bár az utóbbiak nyilvánvalóan kedvezőbbek a számára. Sajnos hajlamos a süketségre, erre érdemes odafigyelni. Összességében egészséges és rendkívül sportos fajta. Hazánkban egyre népszerűbb, bár az egyedszám nem túl magas. Magyarországon nincs elismert tenyésztőszervezete.


Anya és kölyök:


[link]



..........................................................


Rottweiler:Barátságos, gyermekszerető, kitartó, megbízható, de ha kell, megmutatja, hogy ki az ,,úr" a háznál. Főleg a hímek dominánsak, de erős neveléssel le lehet szoktatni az uralkodási vágyról. Kiváló háziállat és remek pajtás. Akár életét is adná gazdája biztonságáért.


kölyök:


[link]


Anya:


[link]


.........................................................


Mindkettő nagyon okos, és kedves, minden rendbe velük, de korán kell őket tanítani.

2010. júl. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
csak a Roti(L)
2010. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nekem rotim van de ma vagy jövéheten pénteken lesz egy argentin dogom is a kutya mindenkinek meg felő nevélés kérdése a kutya
2010. júl. 23. 13:42
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
kitalálom-egy foltmentes.
2010. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aranyos mind a két fajta. :)

Nekem rotim van és egy tündérbogár. ^^

2010. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!