Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megevett a kutyusom egy...

Megevett a kutyusom egy darabot a műanyag kiskanálból. Ez most az az eset amikor rohanni kell a dokihoz?

Figyelt kérdés

Májkrém volt rajta, és valahogy levette a polcról pedig nem gyakran fordul ez elő nála. És azt láttam, hogy eszi a kanalat. :( úgy rágta, mintha étel lenne. Kiszedtem a szájából és ami még tudtam "összeraktam" így láttam, hogy egy darab hiányzik belőle. Pici darab, de mégiscsak műanyag, félek, hogy valami galibát okoz neki, akar belelzáródás, akár megsért neki valamit ott bent. Viszont diót is szokott enni és sose volt belole baj, ő bontja ki magának, ki szokta kopokodni a héját, de lehet, hogy most nem gondolkodott. Nem tudom. Nem 100% az sem, hogy lenyelte lehet, hogy csak nagyon nagyon összerágta.

Most rohanjunk az ügyeletre (ami 2 oranyira van tőlünk és csak életveszélyes helyzetekben fogadnak) vagy nem akkora a baj?

Kerlek titeket, reálisan válaszoljatok!

Ha tényleg lenyelte az maximum egy 2 mm-es darab volt és biztosan összerágva.


2020. febr. 11. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó látni hogy így aggódsz érte, de nyugi, ennyitől nem lesz baja. Holnap kijön a "túloldalán" és ennyi.
2020. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyébként 20 kg-os kutya szóval nem pici, ha ez számít valamit.

Koszonom a választ! Csak itt mindig írjak, hogy minden aprósággal egyből doki, de azért 2 órát utazni ügyeletre én is kicsit túlzásnak érzem. Lehet, hogy nem is fogadnának.

Inkább azért ijesztett meg, mert ugye műanyag, ami meg éles lehet.

2020. febr. 11. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Majkremet,diot nem adunk kutyanak,mert zsiros!!! Nemjo neki!


A kanaldarabtol nem lesz baja,ha kapott rendes etelbol enni. Abba beagyazoduk es urul a kakival.


Ha sargastonusu barna a szeklete,amiatt aggodj,h zsirt etettel vele.

2020. febr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

En meg nem hallottam, hogy a majkremtol baja lehetne a kutyának. De mindegy, nem szokott kapni, most is én ettem a majkremet, csak félreraktam a kanalat, ami meg nem volt elmosva ő pedig "ellopta".

2020. febr. 11. 22:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. Az én kutyám egy lopkodóművész. Mindent megeszik. Jött már ki belőle fadarab, szőnyegdarab, drót, hungarocell stb. Nem tudom, hogy ezeket a holmikat honnan szedte, mert már mindent elpakoltunk előle, de valahogy szerez magának dolgokat. Lényeg, hogy soha semmi baja nem lett ezektől. Mindegyik tárgy gond nélkül távozott belőle. Kétlem, hogy a te kutyádnak egy pici műanyag darabkától bármi baja lenne. Figyeld 1-2 napig a végterméket, hogy megnyugodj. De ha nagyon aggódsz, hívd fel az ügyeletet. Egy kérdést megér.
2020. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Idegen testet nem találtam a székletben, de annyira nem is szedtem szét, illetve ha össze is rágta azt a pici darabot akkor azt nehéz kibogarászni. De rendben van a széklete, jó az étvágya és a kedve szoval megnyugodtam! :)

Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 12. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!