Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindig a bull típusú...

Miért mindig a bull típusú kutyákat hurcolják meg? Pl pitbull, amstaff.

Figyelt kérdés
Oké, hogy nem tud egy csivava akkorát harapni, hogy halálos/életveszélyes legyen, de ott van még a rottweiler, magyar vizsla, bernáthegyi, bullmasztiff, boxer, németjuhász, és még sorolhatnám. Ugyanúgy ki tudnak nyírni akárkit, akkor miért pont a staffikat mutogatják a tv-ben? Minden másfajta kutyus támadását meg elsumákolják. Bosszantó, hogy az utcán is úgy néznek az én ártatlan staffimra, mintha kb oroszlánt sétáltatnék. Komolyan nem értem, hogy miért pont ezt a fajtát hurcolják meg, mikor számtalan kutyatámadás van, s nem ez az egy fajta tud veszélyes lenni, mikor elhanyagolják...
2020. febr. 12. 09:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyás ismerősömnek van ilyen típusú kutyája, hozzá kicsiként került, de pont ő mesélte, hogy már kicsiként is határozottan fogni kellett, mint egy simulékonyabb fajtát, és már kisebb korban is erős a harapása, szóval észnél kell lenni. Kezdő kutyatartóknak nem is szokták ajánlani első kutyának.
2020. febr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
49%
Én is úgy tudom, hogy nem kap szájzárat. Sőt! Mint a kutyák általában ráharap, enged rajta, újra harap, enged rajta, újra harap . . . Ezért is kell mindenképpen megtanítani arra, hogy fogjon és parancsszóra engedjen el, hogy ne marcangoljon, ha már úgy alakul, hogy megharap valakit.
2020. febr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
58%

Ezért:

[link]

Én egyébként a rotit is betiltanám. Egy évtizedig terrorizált mindenkit a környékünkön.

2020. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
33%

A szajzar legenda. Hulyeseg. Nepbutitas. Kapta mar el a labam pit gorkorizaskozben. Ramfogort. Jott agazdi es siman leszedte a kutya megolese nelkul. Koriztam tovabb.


Nekunk is 2 pitunk van.


Jarunk kutyak koze rendszeresen,sose tamadt meg rank kutya meg mas emberre se. Ezek legendak,kitalat remhirek. A kutyamax betanitas utan parancsra ol embert vagy,ha a teruletere bemegy a dragalatos betoro. De mostmar ugy jogu k van megol i a kis betorot. Ezt ersze a hirekben elfelejtik kozolni,h a kis betorot betores kozben megolte a kutya.... minden kutya vedi a teruletet.


Meg ugye elfelejtik kozolni a hirekben ezeket a reszleteket.


Nehogymar meg en legyek a hibas,h a betorot megolik a pitbulljaink,’mi meg hagyjuk. Megerdemlik. En se rabolok ki masokat.

2020. febr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
74%
Az egy másik dolog, amikor valaki bemegy egy idegen helyre kéretlenül és a kutya megtámadja. Ezek a sztorik általában onnan indulnak, hogy a kutyák kiszöktek az utcára és ott bántottak embereket...vagy akkor ott sem szabad sétálni?
2020. febr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
51%

Nevelés kérdése, ezek a fajták határozott, hozzá értő kezet igényelnek. Míg egy németjuhászt viszonylag könnyű nevelni, egy bull típusú kutyához kevés az a tudás és nevelés. Iszonyat könnyen el lehet cseszni egy kutyát. Más fajták is agresszívvá válhatnak, de a bull típusúak, ha bekattannak, jön a szájzár. Nem enged, bármit is csinálsz, ráadásul leginkább nyakra mennek és addig nem nyugszanak, amíg meg nem ölik az áldozatot. Sajnos sokan menőzésből tartanak ilyen kutyát, nem megfelelő neveléssel. Azért lettek olyan híresek, mert valóban harcra tenyésztették ki őket, a harapása ölésre lett tökéletesítve. Ha a kutya agresszív, ott a nevelés el lett cseszve.

A szájzár meg létező dolog náluk, aki nem hiszi, addig örüljön, amíg nem lát ilyet élőben. Én átéltem, mikor a kutyámat elkapta egy amstaff és negyed órán keresztül fogta a pofáját. Erről ennyit.

2020. febr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
77%
Sajnalom, hogy ilyen tapsztalataid vannak, en imadom oket, habar nekem mas kutyaim vannak. En a cocker spanielemmel szenvedtem es mergelodtem nagyon sokat, amikor kaptuk szinten a beszolasokat, hogy “nahat, spanielhez kepest milyen okos/jol nevelt/baratsagos”.... aztan megtanultam elengedni. Kit erdekel mas ember velemenye? Te tudod a kutyadrol, hogy rendben van, jol nevelt es kiegyensulyozott eletet el melletted. A tobbi embert meg boven jellemzik az ostoba kijelenteseik. :)
2020. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Amugy a szajzarnak nincs semmilyen anatomiai hattere, de a fenti okoskodok kozott legyszi valaki kuldjon mar egy tanulmanyt, hogy hol olvasta... psziches hattere van, nem hiaba engedi el, ha mar megolte az aldozatat.


Tessek egy cikk a sok kozul, ahol gyonyoruen le van irva:

[link]


Tehat igen, megfelelo nevelessel lehivhato errol is.

2020. febr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

A szájzár nem egy fizikai dolog, hanem egy szellemi állapot következménye. Nincs ilyen, hogy más az állkapcsuk és ezért tudnak szájzárat kapni.


Nem ereszt, mert nem akar. Mert be van gőzölve, mert lement a redőny.

2020. febr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
27%

"A szájzár nem egy fizikai dolog, hanem egy szellemi állapot következménye. Nincs ilyen, hogy más az állkapcsuk és ezért tudnak szájzárat kapni."


Oké, de más fajtáknál ez akkor sincs. Szóval még is csak ennek a fajtának a sajátossága...

2020. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!