Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kisebb testű kutyákat már...

A kisebb testű kutyákat már elfogadja, de a nagyokat messziről továbbra is megugatja. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy éve fogadtunk örökbe egy rendkívül neveletlen, szocializálatlan 7 éves mopszot. Minden létező állatot, olykor biciklist, babakocsit megugatott. Alig vitték ki sétálni, nem sok inger érte.

Kikértük oktató segítségét is. A javaslatai alapján igyekeztünk a gazdi-kutya kapcsolatot ideálisan alaktani.


Jelenleg ott tartunk, hogy végre a kisebb testű kutyákkal ismerkedik, egyszer már kergetőzött is az egyikkel. Volt, hogy már farokcsóválással ő kezdeményezett és elindult a másik felé. Számomra már ezek is hatalmas eredmények. A gond az, hogy az előző gazdától tudom, hogy volt időnként rossz tapasztalata egy nagy testű, rendkívül lendületes, játékos belga juhásszal a rokonságon belül. Rendszerint letarolta őt játék közben.


Hozzánk kerülve, korábban képes volt hatalmas őrjöngésbe kezdeni egy-egy séta alkalmával, most már enyhült a helyzet, de ugat és látom hogy nem akarja, hogy közelünkbe jöjjön a nagyobb testű társa.


Nem tudom, hogy a szocializálást ezt követően miként folytassuk.

Ha ugat, igyekszem leállítani. Többnyire sikerül a tiltó szóval. De ha a nagyobb kutya felé közelednénk ismét ugatásba kezd. Így sokáig tartana mire odaérnénk, a másik nem várja meg. Meg miért is várná meg, hisz konfliktus forrás vagyunk.


A futtatóban amikor hozzánk jött be egy nagyobb testű játékos kutya, feszült lett ismét, a másik játszott volna vele, de az enyém ezt nem élvezi. Ekkor ismét bepörögni, ugat.


,,Védjem meg" esetleg ha a másik durvábban játszana vele? De igazából nem is durvább, csak a testméret különbség...

Pl. a minap a liftbe egy nagyon izgágán ismerkedős, durva kutya szállt be mellénk. Az ilyeneknél ha kint vagyunk már ugatott volna, de itt a lábam mellé ment, és végül is én "védtem meg". És nem volt gond.



Mit javasoltok?


Én csak annyit szeretnék elérni, hogy békésen tudjunk egymás mellett létezni, sétálni. Nem kell puszipajtásnak lennie a nagyobb testűekkel, csak ne ugasson, ne őrjöngjön puszta jelenlétüktől.

Muszáj lenne ezt valahogy kezelni, mert lakótelepen lakunk. Voltak iszonyat nehéz időszakok, amikor nap mint nap rengetegszer hozott kellemetlen helyzetbe, de legalább haladunk, ha lassan is..


2020. febr. 13. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Terapias kutyaoktatot megfizetsz es kb 500 ezret fogsz nalahagyni,mire leszokik a hulyesegekrol a kutyad.

Amig jol viselkedik,falatot adjal. Nagy kutya jon,ultesd le. Adj falatot. Csinaltass vele fordulast egyeb feladatokat,h kizokkentsd a panikbol. Ezt olyan tavbol csinald,amikor meg nem orjong. Sikerdijazas van. Falat. Igy tusz fokozatosan egyre kozelebb menni.



Ezert vettem most nagytestu onbizalommal teli kutyat. Nem panikol semmiert. Gyonoru,dijnyertes szulei vannak. Orom vele az elet. Fegyelmezett,amikor az kell,jatszik,amikor megengedem.

A csaladtagom kisebb kutyaja jatek kozben letarolja feldonti a kutyam. Felkel es jatszik tovabb. Nem borul ki tole. Sokat is birkoznak. Ez a normalis hozzaallas.

2020. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit az első ír, hogyan neveld, hasonlóképp csinálom én is, mentettem van, szerencsére idegrendszeri gondja nincs, jól tanítható. Jutalomfalatnak, ha valami újat tanulok vele, vagy olyat, ami neki nehezebb, akkor mindenképp olyat viszek magammal, amit nagyon szeret, nálunk ilyen a sajt, a sonka, a párizsi, a szalámi, ezekre egyből figyel.


Az első komment második feléhez meg az a hozzáfűznivalóm, hogy díjnyertes kutyát is el lehet rontani.

2020. febr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kutyád azért ugat mert fél. Ez félelmi agresszió, amit ha tiltasz nem fogja megoldani a problémát.


Tereld el a figyelmét ilyenkor, jutival, játékkal, feladattal.

2020. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!