Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasonló univerzális munkakutya...

Hasonló univerzális munkakutya, mint a németjuhász csak kisebb méretben? Van ilyen?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát keresek ami ha kell nyomot követ, ha kell megvéd (vagy legalábbis méretének megfelelően meg tesz mindent) vagy éppen agilityzik, úszik, trükköket tanul, illetve házat is őriz. Max 25kg-ig. Legyen gazdacentrikus, intelligens, mozgékony, energikus, játékos és jól motiválható.


Köszönöm!!


2017. jún. 10. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Egy munka vonalas szuka NJ is lehet 25kg körül.
2017. jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Malinois, holland juhászkutya.
2017. jún. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
A leírásod tökéletesen illik a mudira, de ő nem az a tipikus munkakutya, érzékenyebb lélek annál, kevésbé bírja kiképzést. Viszont jó a szimata, bizonyos keretek között akár vadászkutyának is használható, megvédi gazdáját és tulajdonát bármi áron, könnyen és szívesen tanul, nagyon okos. Sok agility sztár is van köztük, pörgős, mozgékony fajta. Egygazdás, idegenekkel általában tartózkodó, házőrzőnek is tökéletes. Egyetlen hátránya, hogy max. 15kg, tehát nem nevezhető komoly ellenfélnek. Szóval ha ezt így gondoltad, akkor mudi.
2017. jún. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Pont ilyet keresek én is. Most van egy munkavonalú német juhászom, de nekem a 30 kg-os kutya kicsit sok. A mudit említették előttem, hát ő nem olyan. A kedvenc fajtám, első kutyám az volt és még lesz is, de tény, hogy teljesen más jellem, mint a német juhász. Ettől függetlenül tényleg jó univerzális munkakutya.
2017. jún. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Utána néztem a mudinak, igazán szimpatikus, nagyjából megfelel az elképzeléseimnek. Panelban lakunk, ezért preferálom a kisebb kutyákat, illetve az etetésnél sem mindegy, hogy havi 15 vagy 6 ezer forintot kell költenem rá. (Minőségi táp ugyebár nem olcsó, én a Brit Care-t néztem ki)

2017. jún. 11. 12:48
 6/8 A kérdező kommentje:
A malinois se rossz, bár úgy tudom nehéz dió tud lenni.
2017. jún. 11. 12:50
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Ha felmerül benned a kérdés, hogy alkalmas vagy Malira akkor a válasz határozott nem. Ezért sem szokás ajánlani hiper-munkakutyákat bárkinek.
2017. jún. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy már van-e kutyusod, de én, mint mudi tulajdonos nem ajánlom neked ezt a fajtát, ha nem kertes házban laksz, mert nagyon sokat ugatnak, és pörgősek. Ha naponta 4x nem tudod levinni lefárasztani, akkor a házat lerombolja, a szomszédaid pedig panaszkodnak majd a nagy lárma miatt is.
2017. júl. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!