Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy Pittbull,...

Szerintetek egy Pittbull, Rotveiler, Német juhász, Dobermann közűl melyik a legerősebb sorrendben?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk ezek 1v1-be összemennének. Mindeggyik itt felsorolt fajta egymásnak esne melyik győzne! Ha mondjuk harciasra lettek nevelve, edzettek, stb! Mondjuk nem csak ettől függ hanem attól is függ, hogy éppen egy harapást, hogy és hova mérnek le egymásnak. És még vannak dolgok. De ezt a kérdést úgy alapjáraton kérdezem! Azt tudom, hogy a dobermann tud a legagresszívabb lenni. Viszont a pitt bullnak a legerősebb a harapása. A rottveiler olyan izmosnak tűnik. A német juhász meg ugye a farkasok legközelebbik rokona. De egy biztos, hogy egy Kaukázusi medveölő, Rhodesia Rideback vagy Kangal. Fél perc alatt darabokra szedné mindet ha hasonló nevelést kaptak. Ha nem tévedek! Nekünk is van 2 kutyánk és mind2-nek volt balhéja ahhol felűl voltak kerekedve! Az egyik az egy agár-vizsla keverék a másik lehet nem hiszitek el de egy labrador. Az agár-vizsla keverékem egy malamuttal ment össze. És az én kutyám több sebet ejtett, pedig tudtommal a malamut nem egy gyenge kutya. Erősebb és agresszívabb egy huskynál. A labradoromnak már ment neki másik labrador. Aki felül kerekedett az enyémen, de nem okoztak sebesűlést egymásnak. Viszont egyszer egy dán doggal kerűlt összetűzésbe, ahhol volt 1-2 sebb a kutyákon. Ha nem tévedek a pötyos kutya a dán dog. Mert én nem arra a nagy 1m magasra gondolok.Na m1 a labradorunkkal szembe a pötyös dög 20mp után szinte már védekezni nem tudott. És az én kutyáim azért ilyenek. Mert kisöcsém annó sokszor össze uszította őket. 1x elég durván össze mentek miatta. Vagyis harciasságra képezte őket kis gyerek korában!

2020. febr. 13. 20:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk ilyenekbe bele sem gondolok. Ha szándekos akkor bűncselekmény,ha csak elmélet,akkor is borzalmas belegondolni ilyesmibe. Az én kutyámat majdnem megölte egy másik kutya,több ilyen harcot nem szeretnék látni meg elképzelni se.
2020. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem szándékos uszító/kamu kérdés de azért leírom az én kutyám harcait is.


Volt anno egy amstaffom, felbőtt korávan került hozzám 0 szocializációval. Valami szőrös fehér, de elég nagy keverékkel összekaptak, sok idő volt mire szét tudtuk őket szedni, persze az én staffom ment neki, nyert is volna ha hagyjuk őket.

A másik esetben egy nála szintén kb 2szer nagyon bulltípussal verekedett össze, a szeme felhasadt. A másikkal nem tudom mi lett, de valószínű nem az enyém nyert volna.

2020. febr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy:

- olyan, hogy legagresszívabb fajta, nem létezik. Ez egyedfüggő, nem fajtafüggő.

- a pitbullnak nem a legerősebb a harapása. Több mérés is volt már, és a rottweiler 1,5x erősebben harap, mint a pit és német juhász, amelyek pedig kb. egyforma erősen harapnak.

- az izomzat szintén egyed és edzettség függő. A legizmosabb tudomásom szerint egy whippet, valami komoly betegsége van, ami miatt iszonyat izmai lettek.

- a német juhász nem a farkas legközelebbi rokona.

- olyan, hogy medveölő, nincs.

- a rodi vizsla nagyságú kutya.

- a pöttyös kutya a dalmata. A dán dog (német dog) kb. 2,5x nagyobb mint egy labrador.


Az agarakat sokan félreismerik, azt hiszik törékeny kutyák. Közben pedig az első olyan fajta, amelyet kifejezetten ölésre tenyésztettek ki. Én ismertem vadász agarat, amelyik 15 kutyát ölt meg, németjuhászt- kaukázusi mixet is.


A kérdésre pedig a válasz. Edzettség, dominancia, helyzetfüggő, hogy ki nyerne. A pitbull kicsit kilóg a sorból a mérete miatt, de a kisebb termetét kompenzálja a habitusával, ezért nem tudnék sorrendet állítani.

2020. febr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

1. Dobermann

2. Pitt bull

3. Rotveiler

4. Német Juhász


Innen valóban a dobermann a legagresszívabb fajta ha rosszúl nevelik. A német juhász meg talán úgymond a legjámborabb! És azért a dobermann nyerne mert igaz talán izomzatban a leggyengébb. De ez bír ki a legtöbbet és jobban lett ölésre kitenyésztve mint a többi. Viszont egy pittet lehet leggyőzne, de egy staffit már kevésbé. Az sokkal keményebb mint egy pitt bull. Viszont ahogy lent is írtad. Egy Rideback, Kangal meg egy Kaukázusi simán győzne az összes félétt. Egy bernáthegyi is ha nem lenne jámbor. Pláne az előbbi 2! Mert a Rideback nem vénetlenűl kapta meg az oroszlán nevet. Még volt amikor azt is legyőzte. Persze az erre volt képezve. És még egy komondor meg pláne egy kuvasz is erősebb a fent említett fajtáknál. Viszont ha azt nézzük melyik a legveszélyesebb fajta általában ránk nézve. Akkor a dobermann és a kangal viszik a prímet. Egy husky erősebb és veszélyesebb alapból mint egy malamut. És annak aki felettem írt igaza volt, hogy egy agár is kemény. Tehát hihető, hogy leggyőzte a kutyád a malamutot, de a vizsla az jámborabb fajta. De inkább akkor a whippet lett ölésre tenyészve, na az is odabazna egy dobinak! Viszont azt nem hiszem, hogy a labradorod nyert volna egy kóbor dalmata ellen. Mikor a dalmata is vadász kutya és benne van a vérében főleg egy kobór kutyának. Bár nyerhetett volna a labradorod, pláne ha gyakorlatilag viadaloztatta öcséd a másik kutyád ellen. A dán dog teljesen más, ott viszont valószínüleg nem a te labradorod nyert volna.

2020. febr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Az mit jelent, hogy a doberman jobban lett ölésre kitenyésztve, mint a többi? :D Milyen ölésre és minek az ölésére? :)


Ezt az amstaff/pitbull dolgot sem értem. :) Az amstaff a pitbull küllemre tenyésztett verziója. Ebből számomra az következik, hogy egy pitbull, ami harcra van tenyésztve, többnyire lenyomja az amstaffot. :D


A rodit azért oroszlánkutya kb. mint amiért a kaukázusit sokan medveölőnek hívják. :) Se oroszlánt, se medvét nem tudnak megölni. A rodi kb. annyit tud csinálni egy oroszlánnal, hogy megugatja és megpróbál elfutni előle.


A kangal mióta veszélyes? Ezt már sokan írtátok ezen a fórumon, miközben kb. senki nem látott még ilyen kutyát élőben. De itt mégis ki van jelentve, hogy na az aztán hűha... :D


A husky 25kg átlagosan, a malamut 40. Nem kérdés melyik a keményebb fajta.


Igazság szerint elbizonytalanodtam, hogy csak poénkodtok vagy komolyan gondoljátok. Ha ez előbbi, akkor jó, ha az utóbbi, akkor sírok. :D

2020. febr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Attól mégha tényleg arra lettek ki tenyésztve. Megőlhettek egy medvét vagy egy oroszlánt, a kangal pedig iszonyatosan veszélyes, szerintem sokan halottak már róla. Viszont miért nehéz azt elhinni, hogy egy labrador vagy egy golden retviver lenyomhattnak egy dalmatát, mert jámborak? A dalmata sem egy erős kutya tudtommal. És utolsó, miért lenbe egy malamutnak több esélye egy harcban mint egy huskynak? Csak mert nehezebb, csak úgy leírom a husky tényleg sokkal harciasabb faj!
2020. febr. 14. 18:35
 7/24 anonim ***** válasza:

Nem arra lettek kitenyésztve.

Egy kisebb nősténymedve is 250-300kg. Egy nőstényoroszlán 110-150kg, ráadásul nem egyedül jár. Semmi esélye a kutyáknak.

2020. febr. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
De a kaukázusi, Rodi, Kangal, Káj, stb kutyákat használtak ilyenekre és 1v1-be lehet nem. De 3-4 ilyen erre tenyésztett edzett kutya leggyőzhet egy medvét, oroszlánt, tigris. És akár egy timber wolfal szemben 1v1-be is lehet kicsi esélyük!
2020. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Láttam egyszer egy régi fekete-fehér orosz videót. Ott egy tigrisre vagy 30 kutyát eresztettek rá úgy, hogy a tigris megvolt lőve már puskával és nem tudott elfutni. Kb. 20-at megölt, mire az ember odaért és fejbe lőtte. Azt mondta, még így is megérte, mert a tigris árából több 100 kutyát vehet.


Az argentin dogokból 5-6-ot engednek rá a pumára, ami harmad akkora, mint egy oroszlán.

2020. febr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Hagyjuk mar ezt a dedot! Egy vadon elo allatot az eletbe nem gyoz le egy kutyus! Rengetegen mondjak meg mutogatjak torokorszagba, h a kangal erosebb mint a vadonba elo farkas. A valosag az, h egy igazi farkasnak 4x 5x nagyobb a fajdalom kuszobe es nagyon sok kutyat olnek meg sajna...kangalt pittet egyarant.

Am a dobermant az akkiri nemet adobehajtas tenyesztette ki amibek fo celja, h agresszira agresszival valaszol! Persze ezek a dobik mar sokkal alazatosabbak de ha valaki lenne akkora paraszt elo tudna hozni belole a szornyet! A masodik vilaghaboruba rengeteg embert oltek meg a japanok a satan kutyaja nevet adtak neki!

De a sorrend szerintem pitt doberman egy helyen mert a pitt igazi harcos a dobi pedig nagyon dominans es agressziv ha ugy nevelik. Utana roti bar o is nagyon ott van koztuk de a nemetjuhasz nem maradna fenn ebben a versenyben. Nagyon jo kutyak en nagyon szeretem de az alkalmaszkidasi kepessege miatt nem annyira harcias mint sokan hiszik!

2020. márc. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!