Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha nem merem...

Mit tegyek ha nem merem elvinni a kutyát sétálni?

Figyelt kérdés

Viszonylag kisvárosról van szó, viszont elég sok a kisebbség akiknek nincs kerítésük, vagy hianyos viszont kutyájuk van.

A kutyánk nagyon igényelné de a 2.5 éves kislányommal tudom csak elvinni, így viszont megnehezítve van a helyzetem ha egy kóbor kutyával vagy falkával találkoznánk, mert sajnos ez is mindennapos.

Sajnos volt már rossz tapasztalatom.

Mit tehetek? Elegendő az hogyha a kertben labdázunk?

A férjem kiszokta vinni hétvégenként de félek hogy ez esetleg kevés neki.


2020. febr. 13. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Kocsival nem tudjátok elvinni város széli/közi erdős túrára? Azzal kikerülnétek a kóbor kutyákat
2020. febr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
72%
Sajnos velünk ugyan ez a helyzet. Rengeteg a kóbor kutya és mások póráz nélkül sétáltatják a kutyáikat. 1x össze is akadt a kistestű keverék kutyánk egy pitbullal, amikor én sétáltattam, szegényt megharapta, vérzett, orvoshoz is kellett vinni. Azóta nem merem elvinni egyedül sétálni, de ha mégis rögtön felkapom kézbe ha jön egy idegen kutya. én sem tudom mi erre a jó megoldás sajnos
2020. febr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Az hogy ölbe kapod nagyon nem jó dolog. Egyrészt a tied felsőbb rendűnek fogja érezni magát. Másrészt ha olyan kutya jön veled szembe, prédának tekinti a kézbem tartott állatot. Volt már ilyenre példa futtatóban, hogy a csaj megijedt, felkapta a kutyát, a másik meg rárohant és még a lány kezét is átharapta. Inkább hordj magaddal paprika sprayt.
2020. febr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm első! Fogalmam sincs, az erdő ilyen szempontból mennyire biztonságos? Mármint itt a vadakra gondolok.


2# az még talán egy fokkal jobb ha ott a gazdi, és remélhetőleg behívható a kutya de ahol se gazdi, vagy mondjuk egy lélek nem közlekedik az utcán épp akkor az még rosszabb.

Nekünk olyan is akadt hogy a betonkerítést átmászva szaladt utánunk a kutya, úgy hogy egy jókora út járda füves terület választott el minket!

2020. febr. 13. 23:10
 5/12 A kérdező kommentje:

Elvileg a paprika spray sem jó megoldás mert akkor még agresszívabb lehet, persze jól is kell célozni.

Bár nekünk is van még nem használtam.

Mondjuk gondoltam már valami kis kajára:D az vajon milyen megoldás?

2020. febr. 13. 23:11
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kulteruletre erdobe viszed ott nem neked kell a vadak miatt aggodnod, hanem a vadaknak a kutyatol. Ott (is) porazon setaltasd. Kullancs ellen meg kezeld le vannak borre csepegtetos 1-2 honapig hato szerek. Nehogy beteg legyen toluk.
2020. febr. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Jelents be a kóbor kutyákat. Ha nincs gazdája elviszik ha van akkor megy a bűnti és lehet akkor is elviszik. Szomorú de ameddig nincs kötelező ivartalanítás addig ez lesz. 5-10 év alatt megoldódna pedig a kutya probléma. Szegény kutyákat sajnálom hogy ilyen felelőtlen emberekhez kerültek és e miatt valószínűleg altatás lesz a vége. A másik érdekes amit írtál az hogy valójában a kutyádon kívül a gyereked és te magad is veszélyeztetve lehetsz a kóbor kutyák által. 3-4 éhes/rosszul szocializalt kutya hamar földre visz egy felnőtt embert is
2020. febr. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Mezőgazdasági területet(szántót) keress. Földút, ilyen időszakban belátható messzire. Amikor be van vetve ne engedd a kutyát a földekre, csak az úton. Ezeken a helyeken, ha van erdősáv akkor: őz,nyúl,vaddisznó, esetleg borz, és róka fordulhat elő, sötétedésig csak az őzek, nyulak aktívak.


Hozzáteszem én páromnak nem engedem, hogy egyedül sétáltassa a kutyát, nem mindig hallgat rá, illetve megtartani se tudja. Esetleg, ha van lehetőségetek költözzetek el, mert egy ilyen hely nem csak a kutyasétáltatás miatt Mordor...

2020. febr. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sajnos a költözés nem megoldható!

Mondjuk az erdőben sétálástól eddig csak a vaddisznóktól félek, gondolom ha kicsinyei is vannak akkor a védelmezés miatt támadhat. Bár nem tudom a róka az mit csinálna...?

2020. febr. 14. 11:13
 10/12 evimeri ***** válasza:
100%

Nálunk ugyan ez a helyzet. Nagyon sok kisebbségi lakik körölöttünk. Kerítés nincs, kóbor kutya annál több. Mióta itt lakunk én sem viszem a kutyákat sétálni, mert ha falkában támadnak ránk nem tudom megvédeni őket. Szerencsére jó nagy a kert.

A kóbor kutyákat többször jelentettük már, de itt az önkormányzat nem csinál semmit.

2020. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!