Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy német dogot lakásban...

Ha egy német dogot lakásban tartok, kert nélkül, akkor hányszor kell elvinni sétálni?

Figyelt kérdés
Úgy terveztem, hogy naponta 2x 1 órát vinném le, és ott futkároznánk, játszanánk stb. Ez így kevés? Mert azt hallottam, hogy mivel nagy kutya, a hugyhólyagja is nagyobb, ezért a szobatisztasággal nem lenne probléma. Vagy ha mégis, akkor mikor hazaérkezem gyorsan levihetem, csak akkor az nem 1 óra lenne hanem csak 10 perc amíg elvégzi a dolgát. A másik amit olvastam, hogy sokkal jobban szeret pihizni mint rohangálni, pont ezért gondoltam, hogy nincs igénye a napi 5 óra mozgásra. De javítsatok ki ha tévedek! :) Szóval szerintetek ez elég lenne?

2014. ápr. 18. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
A napi kettő levitel gonoszság egy kutyával szemben. Ha csak egy rövid piszkolást tudsz beiktatni a két hosszabb közé, már az is barátságosabb.
2014. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen legyen három. Te is elég nagy vagy, de próbáld ki, hogy csak napi kétszer mész pisilni :) Nem kell mindháromnak hosszúnak lennie, de 10-15 perces pisi-kaki sétára mindenképpen szüksége van ennyiszer, és ebből egyet-kettőt érdemes hosszabbra húzni. Hogy pontosan mennyire hosszúra, azt majd meglátod, függ a kutyád mozgásigényétől, a kedvedtől, meg attól, hogy találtok-e fix bandát, akikkel összejárhattok (remekül el lehet b*szni 3 órákat is egy esti sétával, ha pörög a társalgás :)).
2014. ápr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is valahogy így gondoltam! :)
2014. ápr. 18. 19:43
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem ezt a 2x1 órát oszd fel úgy h napi 3x30 perc! amúgy annyira nem mozgósak
2014. ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért azt ne felejtsd el, hogy ez mind felnőtt kutyára vonatkozik.

A kölyök kutyákat hosszú időn át 2-3 óránként le kell vinni, mivel akkor még kicsi a hólyagja és nem bír ki 8-10 órát pisi/kaki nélkül.

2014. ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az ilyen méretű kutyák nagyobbrészt lakásban élnek :) és a német dog egy vadászkutya ( legalább is Scooby Doo előtt még azok voltak :) a vadászkutyák pedig imádnak mozogni :) neki 5 óra séta semmi :) főleg 3 éves kora után . minden kutya imád a lakás kényelmes kanapéján pihizni . a dog meg pláne ( és neki kur...a nagy kanapé kell!! de a dolog egyszerű, ha lesz ilyen kutyád ,akkor hamar megszokod,hogy nagy kutya (nem ujfunlandi vagy bernáthegyi !)dog ! = sok mozgás !
2014. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel lakásban van ezért szerintem 3x vidd le.

Német dog mozgásigénye: A séták alkalmával is keveset mozog ritkán rohangál feleslegesen, többször meggondolja, hogy fusson-e vagy sem. Amennyiben rászánja magát akkor ne kerüljünk az útjába, mert simán keresztül megy rajtunk és annak komoly sérülés lehet a végeredménye. Ritkán csavarog el gazdája mellől, általában a közelében marad. Az eső azonban lerövidítheti a sétákat, mivel ez a kutya többnyire nem kedveli sem az esőt, sem a hideget. Ha elegendő mozgáshoz jut, a szobában rendszerint nyugodtan viselkedik. A dog túl nagy állat a lakóházi lakásokhoz, és a lépcsőmászás sem tesz jót neki.

Szóval keveset mozog de ameddig még fél éves- 1 éves addig legalább 3x 1 órára le kell szerintem vinni..

2014. ápr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!