Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e kutyát vinni szabadstr...

Lehet-e kutyát vinni szabadstrandra?

Figyelt kérdés
Nyáron mennék Balatonakarattyára, és az lenne a kérdésem, hogy az ott lévő strandra vihetem-e a kutyámat? És ha igen, fürödhet-e ott a kutya, vagy csak a parton lehet?

2020. febr. 18. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Vannak kutyabarat szabadstrandok. A többiben nem fürödhet. Hogy viheted e magaddal, azt nem tudom, de érdemes szerintem direkt kutyás strandot keresni
2020. febr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

[link]


akarattyán nincs kutyás strand, ha jól látom...

2020. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Balatonnál már 3 strand lesz, ahova lehet vinni kutyát, Fonyódon (ez fizetős, de 200Ft volt tavaly a belépő), Földváron (ez ingyenes, szabadstrand), és Keszthelyen nyílik egy új kutyabarát strand. Ezen kívül a többi strandolásra kijelölt terület nem kutyabarát, de mivel a Balaton nem épített strand, hanem szabad víz, ha találsz olyan partszakaszt, ami nem strandolásra kijelölt terület, nem hajózási útvonal, nem horgászok törzshelye, nincs kint tiltó tábla, és egyébként alkalmas fürdőzésre, ott beviheted a kutyát.
2020. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Rodi91 ***** válasza:
32%
Akarattyan van nyaralónk,és a szabadstrandra járunk. A vízbe nem tudsz bemenni vele,de elvetve szoktak lenni a parton kutyások.
2020. febr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akarattyan talaltam koborkutyakent az elozo kutyam. Jartunk vele a szabadstrandra.

Feleves kis foxi volt es odaszaladt mindenkihez es arconmyalt mindenkit. Mindenki orult neki ,simogatta gugxogott neki :D

2020. febr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a szabályozás vonatkozik a szabad vizekre:

[link]


"1. § (1) A folyóvizekben (folyók, állandó és időszakos vízfolyások, holtágak) és állóvizekben (mesterséges és természetes tavak), továbbá vízi létesítmények (csatornák) vizében (a továbbiakban együtt: szabad vizek) fürödni azokon a helyeken szabad, amelyek nem esnek tiltó rendelkezés alá, illetve külön jogszabály szerint kijelölt fürdőhelynek minősülnek."


A lényeget kiemeltem, további részleteket a linken el lehet olvasni, hol nem szabad, nem hosszú.


Szóval a Balatonban ott lehet fürdeni, ahol kijelölt fürdőhely van, vagy ahol más miatt nem tilos. Nem kutyabarát strandokon szólhatnak a kutya miatt, kutyabarát strandokra beviheted, ezen kívül pedig a rendelet értelmében nem kijelölt fürdőhelyre is mehetsz vele, ahol más miatt nincs megtiltva a fürdőzés.

2020. febr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!