Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Töb kutya esetén ugye a...

Töb kutya esetén ugye a kutyák közt is van hierarchia. Egy alomból, ha tenyésztőtől van véve egy kutya, arról már látszik kis korában, hogy igazi vezéregyéniség?

Figyelt kérdés
2018. febr. 25. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne látszana!

3-4 hetesen a kölykök már kezdik megmutatni a személyiségüket.

A saját példámmal is jöhetnék: tenyésztőtől vett amstaffom van. Az almot már a kezdetektől fogva lehetett látogatni, nekem egy nyugodt, de mindig a csapat élvonalában ténykedő szuka tetszett meg, akinek a szeme sem állt jól. :) Minden rosszaságban benne volt, de nem volt tolakodó vagy mini-agresszor (5 hetesek voltak, amikor kiválasztottam és lefoglalóztam). 12 hetesen hoztam el.

Azt kaptam, amit akartam: egy halálosan nyugodt, komoly és domináns szukát, aki nem testi erővel hanem ésszel irányítja a többi kutyát.

Szóval igen, kicsi korban is látszik, milyen lesz egy kölyökkutya. :)

2018. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutya most 7 éves, vezéregyéniség, igazi domina. :D
2018. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy látszik. Egyik spanomnál majdnem az összes kutya olyan domináns volt, hogy folyamatosan verekedtek, ezért külön kellett őket szedni, miután kibújtak a fogaik, mert nagyon durván tépték egymást.

A menhelyeken is a kölykök egybe vannak téve, látszik, hogy melyik a domináns és melyik a visszahúzódó egyed, pedig más korúak és más almokból származnak.

2018. febr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
a verekedős kutya nem mindig domináns:))) igen van sorrend az alomban is, de kérdés, hogy ha kikerül onnan a kölyök, milyen a másik közeg. ha erősebb falkába kerül, közel sem biztos, hogy ott is vezető lehet.
2018. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak. Amikor nekem mondta, én sem hittem el. Aztán összeengedte, mind a 6 kölyköt és szó szerint egymásnak estek, mivel egyik sem " hódolt " be a másiknak. Szétszedted őket, elengedted és újra az egész. Ezek molosszerek, kőkemény kutyák, eredetileg más kutyákat kellett likvidálniuk. Ez természetes és elfogadott viselkedés forma ezeknél a fajtáknál, csak eddig mindig kialakult egy rangsor, ebben az alomban viszont nem. Ezért lettek kettesével összerakva, akik úgymond rendezték a sorokat.

Természetesen pl egy palota kutya alomban nem annyira kívánatos, ha ennyire domináns egyedek születnek, de ennél teljesen normális.

Meg kell tudni különböztetni azt, hogy a kölyök kutya játékból verekszik/birkózik az alomtársával vagy komolyan gondolja azt. Ez miatt be kell avatkozni vagy az anyának vagy a gazdának, a további sérülések elkerülése végett. A kölyköknek igaz nem erős a harapása, de a tejfogak sokkal élesebbek, mint a maradandók, amik okozhatnak sérüléseket a másik kölyökben, amit jobb megelőzni és elkerülni.

Nem okoskodásként írtam, csak tapasztalatból, hogy a válaszolónak segítsek, valamint veled szemben érveljek.

2018. febr. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Pár tesztel simán meg lehet mondani, a kutyának milyen az alap beállítottsága.


Pl. a Volhard kölyökteszt-et 7. hetesen végzik és ez bármelyik fajtára alkalmazható, akár keverékre is.

(Én a 9 hetes kiskutyámon végeztem, mert akkor választottam ki az alomból és később pont olyan lett mint amilyenre számítottam)

De nem csak ez az egy teszt van, van aki már a pár napos kicsiknek is nézi a reakcióit és ahogy nőnek, egyre pontosabb képet kap róluk.


Amúgy az, hogy egy kutya "igazi vezéregyéniség" helyzettől függően lehet jó is, meg rossz is... nem mindenkinek való egy határozott, esetleg kifejezetten domináns kutya.

2018. febr. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!