Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kozep azsiai juhasz kutya...

Kozep azsiai juhasz kutya mennyi idos kortol valik igazi hazorzove (ha valik)?

Figyelt kérdés
Van egy 4 honapos kozep azsiai juhasz kutyusom nagyon szep es meg vagyok elegedve vele, 52 cm es 28kg. Kicsit nehez vele banni, a kezem, labam harapdalasarol meg mem igazan tudtam leszoktatni de szerencsere van mas kutya akivel le tudja farasztani magat, leul, lefekszik, ott marad es ad pacsit, ennyire tanitottam eddig. Most jon a lenyeg: idegen emberektol, kutyaktol mar kiskoratol tartozkodik es ugatja de azert latszik, hogy fel meg es nem mer kozel menni csak tavolrol, nameg egy dobbintassal konnyeden el lehet ijeszteni. Arra lennek kivancsi, hogy szerintetek ez termeszetes es amikor megno majd ,,jo hazorzo" lesz:D? Es most jon a legszomorubb ami 2 napja tortent: valaki megdobta egy soros uveggel este...hallottam, hogy nagyon tamadja a kaput de nem mentem ki es egyszer csak el kezdett nyivogni es bebujt a kemence ala es 10perc kellett mire ki tudtam csalni...meg soha nem lattam szegenyt ilyennek aztan masnap reggel meg nem volt a legjobban szomorunak latszott de aztan delutanra mar teljesen helyrejott es ugyan ugy barmi mozgasra tamadott de a tegnap este erkeztem haza es nem tudta, hogy en vagyok es ugatott es ahogy bementem elszaladt hatra es ugy ugatott es aztan amikor mondtam a nevet csak akkor jott oda....ma is nagyon aktiv ugat mindent de a velemenyetekre lennek kivancsi, hogy ez lehet-e kihatassal vagy elfelejti vagy barmi tapasztalat/velemeny legyszi:).

#alabai #Koze azsiai juhasz
2020. febr. 19. 10:19
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ezt értjük jól szocializált kutya alatt.

A rotidban vszínű nincs meg a területvédő ösztön, nem is erre van kitenyésztve egyébként, hanem személyvédelemre, de ezt is tanítani kell neki.

A KÁJ-ban (ha fajtatiszta, jó vérvonal), akkor magától kialakul a területvédő ösztön, és a bizalmatlanság idegenekkel szemben, mert ez a fajta erre van kitenyésztve.

Jól szocializált, jól nevelt kutya alatt kb. azt értjük, hogy el tudod vinni mondjuk az állatorvoshoz sétálva, és nem akar rátámadni senkire, nem akarja az orvost sem megharapni, bár nem is barátságos vele, hanem közömbös. Területét kívül felnőttként közömbös az idegenekkel, idegen kutyákkal is. Területén belül a betörőt feltartóztatja, magabiztos, nem ijed meg, ha hozzávágnak valamit, viszont nem is marcangolja halálra az embert, hanem csak megfogja, megharapja és fogva tartja, vagy ha nem mozdul a betörő, akkor elengedi, de őrzi, nem engedi menni sehova.

A legfontosabb ismérve viszont az, hogy teljesen kontroll alatt tudja tartani a gazdája.

Azaz, a gazda parancsára beenged idegent is, ha a gazda ott van és ő engedi be a vendéget. A gazda parancsára hagyja, hogy az állatorvos pl. beoltsa. És így tovább.

Ugyanakkor ha nincs ott a gazdája, a rábízott területet, házat, értéket megbízhatóan őrzi, a betolakodót megfogja, feltartóztatja, de nem kezelhetetlenül agresszív. Ha pedig előkerül a gazdi, akkor a kutya átadja az irányítást, azaz úgy cselekszik a továbbiakban, ahogy a gazda mondja neki.

Na, kb. ilyennek kellene lennie egy KÁJ-nak.

2020. febr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Na hat akkor van mit fejlodni. Koszi szepen.
2020. febr. 25. 12:03
 33/36 anonim ***** válasza:
Sose lesz ilyen a kutyád...
2020. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Nem is akarom, hogy ilyen legyen;)
2020. febr. 25. 23:09
 35/36 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem, mert ostoba vagy. :)
2020. febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
46%

Ne akard, hogy vad legyen mert nagyon sok problémát fog okozni kesobb. Nem kell tanitani hazorzonek lenni, mert olyan sok ezer eve szolgalja az embert, hogy mar a genetikaja hordozza a fajtajellemzoit.

Folosleges vaditani, mert pasztorkutya, egyáltalán nem harci kutya fajta ... a vaditassal csak kezelhetetlenne valik.

Kozepazsiainak a batorsagat kell rendben tartani es a jo lelken keresztul lehet iranyitas ala vonni.

Kozepazsiai nem a vadsagaval gyozi le az ellenfeleit, hanem az agyaval es a fizikumaval … valojaban lelkileg alazza porra az ellenfelet. Nem gyilkolaszik.

2020. márc. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!