Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis westiem sokszor rosszaságo...

Kis westiem sokszor rosszaságot csinál, pl. harapja a bútort, virágokat cincál, kukát felborítja. Rászólok, hogy fúj, és nem szabad! De folytatja, mintha a falnak beszélnék. Mit tudnék csinálni, hogy szófogadó kutyus legyen?

Figyelt kérdés
9hetes, néhány napja van nálunk.
2010. júl. 23. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Eleinte üss rá egy picit a popijára, csak hogy társítsa, hogy ha azt mondod fúj, akkor fejezze be amit csinál, mert különben dádá lesz. :) nálunk bejött, mert hiába kiabáltam a kutyáimra, vagy toltam el onnan őket amikor még kölykök voltak, le se tojtak :D
2010. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem csak rászolni kell, hanem odamenni mikor csinálja és leszidni. esetleg orrpöckölés vagy más szidás. a kukát viszont tegyétek el, mert azt azért borítja, mert érdekes szagokat érez. virágot is tegyétek el, azt ki is fogja ásni,leeszi a levelét. a bútor pedig.. adjatok neki valamit amit rághat és nem lesz iylen gond
2010. júl. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

9 hetes! Pár napja van ott! Mégis mit vártál?


Még egy pici butus kölyök, ilyenkor még ilyenek.


Persze, már most el kell kezdeni a tanítást, hogy te legyél a falkavezér. Erre van sok trükk, most nem állok neki részletezni.


Legyen sok kutyus játék, esetleg fadarab( puha fából) amit rágcsálhat.

Ha bútort rág meg, kend be ott csípős dologgal, ez elveszi a kedvét.

És persze légy előrelátó: állj négykézláb, és járd körbe a lakást, mi az amit a kiskutya eltud érni, meg tud rágni. Mindent tegyél feljebb, rögzítsd, tedd biztonságossá.


Az is biztos, hogy nem jól szól rá. Ne hisztérikusan tedd, ne is ordibálva, ne is mézes-mázosan, ne tutujgatva. Kemény, határozott hangon oda lépsz, és : NEM! FÚJ!

Nagyon fontos a hangsúly és a hozzáállás. Ha nem ilyen vagy , akkor a kutya e szarja hogy mit kiabálsz, nem érdekli.

2010. júl. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, határozottan kell rászólni, nem kiabálni. Viszont ne üsd meg, kicsit sem, mert nem fogja tudni hogy ez mit jelent. Fogd meg a grabancát, kicsit rángasd meg, az anyakutyák is szokták a kölykökkel. Nyüszög egy kicsit, és jól megtanulja, hogy mit nem szabad, de nem fáj neki nagyon. Ezt párszor megcsinálod és máris jobb lesz.
2010. júl. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

21:35-ös vagyok

én, és a párom is határozottan szóltunk rá, de a kiabálást is kipróbáltuk, amikor már nem bírtuk nézni, ahogyan a virágokat csócsálja. és még csak oda se figyelt, mintha a arra a pillanatra megsüketült volna.. :) én úgy gondolom, igen is meg kell picit cibálni(mint az anyukája), vagy rásuhintani a popsijára.

2010. júl. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Megpróbálok a hangsúlyra figyelni! De valóban, ha rosszat csinál, tényleg mintha megsüketült volna:-) Ja, és még jól meg is sértődik, a kis ördögpalánta.
2010. júl. 24. 08:07
 7/9 anonim ***** válasza:
azért nem hallgat,mert az anyja ha kiabál vele mikor roszat csinál :D hanem rámordul vagy elviszi a helyszínről a nyakánál fogva. vagy tényleg megcibálja :D ők ehhez vannak szokva
2010. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Hát,megpróbáltam a grabancánál picit "megrángattam", nyüszített egyett, viszont utána nem folytatta a növény cincálást. Azért rossz érzés volt:-(
2010. júl. 24. 17:26
 9/9 anonim ***** válasza:

22:45-ös vagyok.

Igen, nekem is mindig rossz érzés, de egyre ritkábban kell csinálni. Így tanulja meg a leghamarabb. És nem fáj neki annyira, az anyja is így tanítja :) Ne aggódj.

2010. júl. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!