Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 9hónapos kutyusunk!...

Van egy 9hónapos kutyusunk! Én vagyok a falkavezér, ha itthon vagyok jól viselkedik, de amint kiteszem a lábam nem bír magával, azt hiszi minden rosszaságot megtehet, a párom nem bír vele! Elrontottunk valamit? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy téged elfogadott falkavezérnek, de a párodat nem. Tehát azt hiszi, hogy a falkában úgy van a rangsor, hogy te, ő és utána a párod.

[link]

[link]

[link]

[link]


Olvastasd el ezeket a pároddal, tartsa be őket, akkor felfogja a kutya, hogy ő az utolsó a falkában. Remélem tudtam segíteni. :)

2010. febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2 dolog lehetséges. Az egyik az, hogy nem teljesen fogadott el falkavavezérnek. Ha így van, akkor te a falka egyik tagjaként kilépsz az ő hatásköréből és nem tud rád vigyázni, ettől változik meg a viselkedése. Ebben az esetben meg kellene erősítened a falkavezéri szerepedet vagy teljesen megszerezni.

A másik variáció az, amit az előttem válaszoló is írt. Te előtte vagy a rangsorban és a párod utána. Ha hárman vagytok - mivel te vagy a falkavezér - neked kell megmutatni, kinek hol a helye. Vagyis soha nem a kutya az első. Ha esztek figyelj rá, hogy először te és a párod egyetek, csak utánatok a kutya, amit akár tőle is kaphat. Ha hazaérsz a kutyára ügyet se vess, mintha ott se lenne és üdvözöld a párod, beszélj vele néhány szót és csak utána nézz egyáltalán a kutyára. Ha kimentek az ajtón: először te, utánad a párod, a kutya csak a végén. Még rengeteg ilyen példa van, de szerintem érted, mire akarok kilyukadni.

2010. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!