Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tud a kutyám önállóa...

Miért nem tud a kutyám önállóan el lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan érdekes "problémába" ütközünk, hogy az egyik kutyám reggeltől estig a hátsómban van. A másik kutyám teljesen önálló, ha kedve van kimegy a kertbe, ha nincs be jön lefekszik. Órákat kint van egyedül, napozik, puszizik a szomszéd kutyával, szimatol stb. A másik kutyám meg ki sem bújik mellőlem. Ezt olyan szinten kell érteni, hogy a mosdó ajtót nem zárhatom be, mert végtelenül nyüszít. Én itthon vagyok, és leszek még egy darabig, mivel veszélyeztetett terhes vagyok.

Nem tudom hogyan alakult ez ki nála ennyire. Mindigis szeretett a közelünkben lenni, hozzánk érni úgy aludni stb. De mostmár ez a helyzet kezd elfajulni. Nem tudok meg mozdulni nélküle. Persze imádom, hogy mellettem van, de az ő érdeke, hogy el tudjon lenni egyedül is, illetve a másik kutyámmal együtt szaglászni, napozni, vagy bármi..

Amikor főzök a labda a lábam alatt hever állandóan, ki kell mennem a kertbe, és hátrahajítani. Mosogatás közben is. Remélem értitek, hogy mennyire de mennyire nem önálló. 4 éves!

Megijedhetetett valamitől? Elképzelésem sincs mi történt. Hogy tudjuk ezt kezelni? Szeretném, ha felszabadultan elbóklászna ő is, vagy legalább lefeküdne amíg a konyhában vagyok egyedül bent vagy kint. De nem, ő 2 méterre megy tőlem (kivéve ha labda után szalad). Neki akarok jót.


Meg vannak sétáltatva rendesen, heti 2x 15 km séta. Közepes testű keverékek. A többi nap a kertben több óra játék. Ráérek, itthon vagyok, és nagyon szeretem őket, szóval le vannak fárasztva minden egyes nap!

Köszi előre is a tippeket


2020. febr. 20. 23:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet, hogy érzi, hogy veled nem minden oké (Mármint hogy veszélyeztetett terhes vagy) és téged félt, ezért nem mer egyedül hagyni?
2020. febr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Ez 4 éve így megy, vagy most kezdődött?
2020. febr. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha újkeletű a dolog, akkor a terhesség miatt.

Nálunk a cukker birkatürelmű kutya lemorgott mindenkit, kb nem engedett volna senkit a közelembe, ha hagyjuk, annyira védeni akart. De úgy kell elképzelni, hogy a védőnő kiborult (amúgy tacskóméretű kis keverék), hogy ki kell rakni kennelbe, mert veszélyes és úristen - naná, hogy őt se akarta beengedni többet :-)

2020. febr. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Lehet a baba is közre játszik, én már nem tudom.

Nem most kezdődött, mindigis ragaszkodó volt nagyon. De nem ennyire. Ez a helyzet kb 2 hónapja napról napra egyre "rosszabb". Kiskorában első szóra visszajött, tanítani sem kellett. A határokat nagyon hamar megtanulta. Mindig a közelünkben volt, még ha más kutyával játszott is mindig nézett, hogy ott vagyunk e még. Soha nem csinált semmi rosszat, talán még a hangomat sem kellett felemelnem soha vele szemben. Nagyon alkalmazkodó, és ragaszkodó, és tanulékony. De ez a helyzet nem jó neki. Ha én kint vagyok a kertben, mint írtam napi több órát, akkor is csak a labda, és labdával a szájában végzi el a dolgát. Eddig hagyta a labdát, és legalább nélküle végezte el a dolgát. De már nem. Nem tud felszabadultan el lenni, csak ha kint vagyunk párom vagy én, de persze akkor is a labda.. Gondolkoztam rajta összeszedem és eldugom csak, hogy mit csinál akkor.. De nem tudom helyes lenne e

2020. febr. 20. 23:59
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
Erzi a veszeyeztetett terhesseged,vigyaz rad. Ha megszulod a kicsit,lekopik rolad.
2020. febr. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem írtad, hogy milyen korú és nemű az érintett kutya, de nagy valószínűséggel a terhesség megváltoztatta a testszagodat, amire a kutya fokozott kapcsolódással reagál. Önmagában a veszélyeztetettségnek nincs benne szerepe, mivel ez csak emberi, orvosszakmai minősítés.
2020. febr. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Szeparációs szorongás kezelésének olvass utána.
2020. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

"Nem tud felszabadultan el lenni, csak ha kint vagyunk párom vagy én"

Ez még akár szeparációs szorongás is lehet, ha a pároddal is hasonló képpen viselkedik. Illetve így, hogy te otthon vagy, rád fókuszál leginkább. Az a gond, hogy bármi is okozza, ha megszületik a baba, rosszabbra is fordulhat a helyzet, akár még féltékeny is lehet rá, illetve agresszív. Én a helyedben házhoz hívnék egy kiképzőt, mert nem oké, ha a kutya nem tud ellenni magában, plusz a baba érdekében és a te érdekedben is kell ezzel valamit kezdeni.

2020. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én kutyám is ilyen. Semmi gond vele, nincs szeparációs szorongása. Küldd a helyére, ha sok. Gyorsan megértik.
2020. febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Leírás alapján ezt így elég nehéz megítélni. Az hogy állandóan a seggedben van, az lehet szeparációs szorongás. De az is lehet, hogy csak nem lett megtanítva neki hogyan kell "egyedül lenni". Az, hogy csak a labdával akar játszani, az megint elég sok mindentől lehet. Nincs más játéka, nagyon rákapott (arra hajlamos kutyáknál könnyen kialakul függőség egy adott játék iránt), állandóan előtte van, ezért azzal játszana, stb.
2020. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!