Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a kutyám ilyen...

Normális, hogy a kutyám ilyen veszettül éhes?

Figyelt kérdés

Ausztrál juhászkutya, 1.5 éves.


Wolf of wilderness tápot kap minden nap, 350 gramm a napi adag az etetési útmutató szerint neki aki 30 kg, ennyit adok neki, néha kicsit többet, rádobok még egy fél pohárral belőle. Emelett minden nap kap a száraz tetejére kb 10 dkg tasakos, vagy konzerv ételt.

Napközben kutyasnacket, pl szárított marhafül vagy szárított csirkeláb.

Illetve heti 2* egy tojást is ráütök a kajájára, és ha van maradva ki neki való maradék, bár azért az nincs napi szinten, de ha van maradva főtt hús, főtt zöldség, rizs, vagy olyan natúr dolog, ami mehet neki, akkor azt is megkapja aznap második evésként.


Akármikor kaját viszek neki meg van vadulva, szó szerint kb kitépi a kezemből, úgy néz ki mint aki egy hete nem evett.


Többet kellene neki adnom? De ha napi fél kg tápot adok neki oda, akkor is ugyanezt csinálná szerintem. Felhízlalni se akarom, igaz mozog sokat.


Mit kellene vele csinálnom?


2020. febr. 20. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megnevelni, hogy ne legyen pofátlan és nyugalomban várja a kját. A kutyák zöme ilyen, falánk. Ettől még nem bunkózhat a gazdával.
2020. febr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Volt már sok kutyám, egyik sem volt ilyen.

Nem azt látom rajta, hogy nem tud várni, hanem azt hogy tényleg éhes.

De lehet félre értelmezem akkor és csak türelmetlen.

2020. febr. 20. 16:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Három öreg kutyám van, gyógyszerek/vitaminok miatt napi 5 alkalomra lett osztva az étkezésük, reggel-este rendes adagot kapnak, plusz a falatokat, amikkel megkapják a bogyókat, de minden alkalommal úgy jönnek enni, mint akik 1 hónapig éheztek.
2020. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen falánk volt a kutyám.

Semmiképp ne adj neki többet mint az adagja én azzal rontottam el, hogy jaj biztos éhes még adok neki 😀

Aztán utána nehéz volt visszafogyasztani


Csak falánk tipus ennyi

2020. febr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%

Ne porciózd ki.Ezek a tápok is olyanok,mit az embereknek készitett élelmiszerek.Silányak. Csak a felsorolásban van minek mennyi kellene bent lenni,a valóságban fele sincs .

Én is cserélgetem a tápokat,de van olyan ,amit régen nagyon szeretett,most meg kényszerből eszi meg .

A mostani kutyád valószinű kölyök korában kevés ételt kapott. Belé rögzült,az ételért is meg kell küzdeni .

Mert ahonnan vettétek ,ott több testvére is volt,nem tudott jól lakni .

Tavaly 1 Lablador kölyök került hozzánk.Remegett mikor evett.Aztán szépen megnyugodott.Türelmesen megvárja amig a tápot elé tesszük. Az sem zavarja ha másik kutya belenéz a tálkájába . Egy fejlődésben lévő kutyától ne sajnáld az élelmet,gondolom tőled sem sajnálták.Jah,elkényeztetni sem kell !!

2020. febr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
7%

Ezt nevezzuk minosegi ehezesnek. A kutyad mutatja,h a taban nincs talalo dolog.


Adj neki nyershust husos csonttal. (Ugye disznot nem adunk nyersen!!) meg fott zoldseget. Bensoseget keveset . Vagy adj zsigerekkel egyuttlevo filezett (te filezed) halat. Ettol nem fog ehezni. Anyagilag ugyanott vagy vagy olcsobb. Mi 1100 ert vesszuk a hekktorzset a kutyaknak pl.

2020. febr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, te vagy az a végtelenül egyszerű ember, aki minden kérdéshez azt írja, hogy km hiánya van és adj neki csontot. :D komolyan bmeg, ha egy kutyának lóg a bele, mert elütötte egy kocsi, te arra is azt mondanád, hogy km hiánya van, menjen el vele a gazda futni. :D :D szánalom.


Utolsó előtti: ez a kutya neveletlen, nem nem kapott enni gyerekkorában. A mentett pitem 1 évesen 6 kiló volt, műanyagot kakált, és majdnem felemésztette a saját gyomorsava a hasfalát... nos, ha valaki, akkor ő éhezett gyerekkorában... aztán mégis meg tud ülni a kis valagán míg azt nem mondom neki, hogy tiéd.


Tápból meg platinumot vagy hasonló kategóriát jell venni, és akkor nem lesz minőségi éhezés.

2020. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem az anyagi részével van a baj, de meg se fogom a halat, se élve, se nyersen, nem hogy filézzem.

Gyakorlatilag majdnem vega vagyok szinte, belsőségekre rá se bírok nézni, isten ments hogy ilyeneket adjak neki.

Csontban meg nem sok minden van neki, amivel sokra megy.


A Wolf of Wilderness-re eddig mindenki azt mondta nekem milyen jó táp, árban is annyi , mint a Platinum. Most akkor már ez sem jó? Vagy ezt nem értem előző, amit írtál a második bekezdésben.

2020. febr. 20. 21:40
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó a Wolf of Wilderness, azzal semmi baj nincs. En az egyik válaszolónak írtam, aki azt mondta, hogy "ezek a tapok rosszak, és ezért van minőségi éhezés". Na, mivel nem fejtette ki, hogy mik az "ezek a tápok", ezért mondtam, hogy ha ilyen magas kategóriájút veszel, akkor az márpedig nagyon is jó.:)
2020. febr. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jaa,így már értem. :)
2020. febr. 21. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!