Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tud a kutyám önállóa...

Miért nem tud a kutyám önállóan el lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan érdekes "problémába" ütközünk, hogy az egyik kutyám reggeltől estig a hátsómban van. A másik kutyám teljesen önálló, ha kedve van kimegy a kertbe, ha nincs be jön lefekszik. Órákat kint van egyedül, napozik, puszizik a szomszéd kutyával, szimatol stb. A másik kutyám meg ki sem bújik mellőlem. Ezt olyan szinten kell érteni, hogy a mosdó ajtót nem zárhatom be, mert végtelenül nyüszít. Én itthon vagyok, és leszek még egy darabig, mivel veszélyeztetett terhes vagyok.

Nem tudom hogyan alakult ez ki nála ennyire. Mindigis szeretett a közelünkben lenni, hozzánk érni úgy aludni stb. De mostmár ez a helyzet kezd elfajulni. Nem tudok meg mozdulni nélküle. Persze imádom, hogy mellettem van, de az ő érdeke, hogy el tudjon lenni egyedül is, illetve a másik kutyámmal együtt szaglászni, napozni, vagy bármi..

Amikor főzök a labda a lábam alatt hever állandóan, ki kell mennem a kertbe, és hátrahajítani. Mosogatás közben is. Remélem értitek, hogy mennyire de mennyire nem önálló. 4 éves!

Megijedhetetett valamitől? Elképzelésem sincs mi történt. Hogy tudjuk ezt kezelni? Szeretném, ha felszabadultan elbóklászna ő is, vagy legalább lefeküdne amíg a konyhában vagyok egyedül bent vagy kint. De nem, ő 2 méterre megy tőlem (kivéve ha labda után szalad). Neki akarok jót.


Meg vannak sétáltatva rendesen, heti 2x 15 km séta. Közepes testű keverékek. A többi nap a kertben több óra játék. Ráérek, itthon vagyok, és nagyon szeretem őket, szóval le vannak fárasztva minden egyes nap!

Köszi előre is a tippeket


2020. febr. 20. 23:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ivaros szuka?
2020. febr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!