Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék véleményt kérni az...

Szeretnék véleményt kérni az alábbi tápokról amit állatorvosi javaslatra kapna az allergiás kutyám. Tényleg olyan hatásosak mint amilyen drágák? 12 kg 22-3o ezer forint.

Figyelt kérdés

Eukanuba Dermatosis /FP/LB

Hills d/d /kacsa lazac/vadhus

Royal canin sensitive /kacsás/

Trovet LRD/RRD/VPD

Vet life Dog Hypo

Specific Allergy Management

Royal Canin Hypoallergenic/anallergenic



2020. febr. 22. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mire allergias?
2020. febr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Ezek alapvetően nem a legjobb tápok, a Royal pl. tele van kukoricával, de ha allergiás a kutyád, akkor abszolút jók lehetnek... A legtöbb esetben a Royal hypoallergén tápjai tényleg azok.


Amúgy a kb. 2000Ft/kg, az hol drága?

Én 4000Ft/Kg-os táppal etetem a macskáimat, de ennél is van drágább, sokkal...

2020. febr. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem az kis nyugdijas vagyok.
2020. febr. 22. 09:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos nekünk is Eukanubát vagy Royalt javasolt. A Royalt választottuk. Alapvetően szerintem a Royal túlárazott, és minőségileg sem olyan jaj de jó, nem is adnám, ha nem kellene gyógytáp, de a mi macskáink azóta rendben vannak, amióta ezt eszik.

Amúgy 12 kg nagyon sokáig elég, nem mondom, hogy nem drága, bár nem mindegy, hogy 22 vagy 30 ezer. (Sajnos amit mi veszünk, abból 4 kg-s a legnagyobb kiszerelés)

Próbálkozni kell, mindenkinek más jön be.

2020. febr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Hát éppenséggel én sem keresek sokkal a minimálbér felett, 2 macskát mégis el tudok látni a megfelelő táppal...


Ha nem engedheted meg, akkor ne tarts nagytestű állatot.

2020. febr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom, hogy mire allergias a kutyus, habar az elobb kerdeztem, de ha kisnyugdijas, tessek szepen fozni az ebre, olyan etrendet kialakitva, amibol mindent megehet(olcsobb). Van egy rakas magyar nyelvu BARF-os oldal, ott mindenrol lehet tajekozodni. Sok sikert
2020. febr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mire allergiás? Brit Care táp is hipoallergén, töredék áron.
2020. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Valamilyen ételallergia. Az orvos nem javasolta a vérből történő tesztet, eléggé pontatlannak véleményezte. A kutya szőre nagyon hullik vakaródzik, rágja magát, füle többször gyulladt a büzmirigye nem ürül spontán. Jelenleg az általad javasolt tápot eszi eszi fél éve emellett is megvannak a tünetei.Most szedi az Apoquel tablettát. Nagyon jó hatással van rá, de ez napi 500 forintot jelent
2020. febr. 22. 13:57
 9/10 anonim ***** válasza:
7%

Barfozzatok. Az olcsobb es eltunik a szorhullas. A tapok ocskadagok. Van bemnuk gabona,ami karos a kutyanak

Is

2020. febr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amúgy a kutyák is ugyanúgy a fehérjékre allergiásak, ami lehet mondjuk glutén-fehérje is, de bizonyított tény, hogy első helyen a marha, második helyen a csirke van...

Nem állati fehérje, csak a sokadik helyen van.

A gabonával, kukorocával, rizzsel, burgonyával, egyéb a húsnál olcsóbb töltő anyagokkal nem az a baj, hogy allergiát okoz (bár okozhatnak, csak kis eséllyel), hanem egészegyszerűen nem tudja hasznosítani a nagyrészét a kutya... De kifejezetten nem ártalmas, és legalább telítettség érzetet ad.

Szóval egy olyan táppal amiben az első összetevő a hús, az nem baj akad benne egy kis krumpli is, vagy valami...


A másik, hogyha kizárásos alapon akarnak rájönni, hogy mire allergiás a kutya, akkor pont, hogy nem a BARF modell szerinti etetés a legjobb megoldás, mivel az nem csak annyiból áll, hogy eléteszed a csirkenyakat, meg farhátat.

Egy normális BARF menü általában több féle állat húsát is tartalmazza, ami ilyen esetben nem segít szűkíteni a kört.

Ilyenkor a legjobb választás egy monoprotein táp...

Ha 2 hét múlva nincsenek már meg a tünetek, akkor lehet tudni, hogy azt a fajta húst, amit az a táp tartalmazott, továbbra is kaphatja...

2020. febr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!