Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudnék venni hajdú bihar...

Hol tudnék venni hajdú bihar megye körül angol bulldogot? Max ötven ezret tudnék rászánni!

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 16:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
59%
Ott kezdődik, hogy undorító egy kutyáért pénzt adni! Mint ha csak egy szaros használati tárgy lenne a boltból. Szint minden létező fajtának van fajtamentő csoportja, ahol ingyen befogadhatsz egy kutyit, akinek minden vágya, hogy egy szerető gazdija legyen. Hányok ettől a: "Jaj mennyiért vegyek? Jaj milyet vegyek? Jaj kitől vegyem? Jaj lesz-e baja? Jaj mennyire kényes?" Jaj te szerencsétlen. Ki a f.szt érdekel, hogy mennyi baj lesz vele? Ha a gyerekeddel (ha van már) sok baj van, beteges, akkor kidobod az utcára, mint a kutyát? Szerintem nem, hanem mindent megteszel, hogy meggyógyíttasd. Aki ezek alapján választ kutyát (főleg, hogy vásárol) őrőkre eltiltanám a kutyatartástól. Meg sem érdemled, hogy egy kutya neked ajándékozza hűségét, szeretetét egy életen át.
2010. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
50%
"...Ott kezdődik..." válasz egyértelmű. Ha csak ennyi gondja van, hogy a kicsike pénzéért olyan házi állatott vegyen ami mindenben tökéletes? Kicsinyes! Van aki ölni tudna 100 Ft-ért, hogy betevője legyen. Egyébként nekem is van kutyám (kutyáim) Rottweillerek... Menhelyről van, szinte ingyen. Kutya, ló, bárány, kecske, stb. mind mind csak felelősséggel tartható. Oda kell figyelni, valóban szeretetre méltóak, oda kell figyelni. Olyanok mint a gyerekek vagy idősebb emberek. Ne az érte adott pénz mennyisége legyen a szempont a minőségre, ez csúnya dolog.
2010. júl. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

nem értem mér a kérdezőt szidjátok.

igen,vannak fajtamentők meg menhelyen is vannak kutyák akket "szinte" ingyen lehet elhozni. ez persze nem igaz, mert egy menhelyről is 10-ért lehet elhozni a kutyát. egy példa erre: ismerősöm kutyája kiásta magát és megszökött. ő ilyen fura kutya, fel szokott menni a buszokra. épp székesfehérvár és mór között utazgatott mikor megfogták. bevitték a menhelyre. ismerősöm kiplakátolta az egséz várost, elmentek a votl tenyésztőhöz aki itt van a közelbe hátha hozzá ment vissza. 2 hónapig sehol semmi. már nagyon elkeseredtek. felmentek a fejér megyei menhelyen honlapjára és jééé. ott volt a kutya. a saját kutyájukat 10ezerért hozhatták haza,plusz megbüntették őket, plusz ki kelett füzetni a napi etetést (ami 2 hónapi kaját jelent) és elkapott a kutya egy csúnya betegséget a menhelyen ami miatt csontosra fogyott. arról már nem is beszélek hogy uszkár keveréknek nyílvánították miközben fajtiszta havanese. Mi is szívesen fogadtunk vonla örökbe kutyát, de van 2 kisgyerek a családban és szüleim úgy gondolták nem kockáztatják meg,hanem inkább oylan kutyut választunk ami nálunk nő fel.

2010. aug. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nem minden menhely kér érte pénzt. Én már többször hoztam ki és mindig adtam adományt (5-10.000ft) de kérni sosem kértek. De tudom hogy van olyan alapítvány aki elkér 20.000forintot is. Ezt én sem nagyon értem, hisz a céljuk az lenne hogy minél több kutya kerüljön jó gazdihoz, de ezzel nagyban csökkentik az esélyeket, hisz máshol akár szebb,helyesebb kutyát kap kevesebbért.

Az meg hogy az elveszett kutyáért is pénzt kérnek, valahol megtudom érteni. Gondolj bele, etetik, helyet csinálnak neki, miközben az igazi kóbor kutya kint éhezik.

És azt meg pláne nem értem hogyha elveszik a kutya, mért nem rögtön a menhelyeken nézik. A 2 hónap alatt egyszer sem jutott eszükbe hogy a kóbor állatokat menhelyre vagy sintértelepre szokták vinni?

2010. aug. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
nem mer senki nem gondolta volna hogy kikerül a városból. nálunk az elveszett kutyák 90% a városban marad és visszajut a gazdihoz, a maradékot mer nem is keresik.
2010. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!