Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya DNS viszgálata, hol,...

Kutya DNS viszgálata, hol, mennyiért?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki fajtameghatározás céljából DNS vizsgálatot csináltatott?

#DNSvizsgálat
2020. márc. 5. 08:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%

#7 vagyok.


Azért említettem a törzskönyvet, mert azzal garantált a kutya "tisztasága". Ha nincs, akkor simán lehet benne más fajta, ezért érdemes lehet elvégezni a vizsgálatot, ha kíváncsi a gazdi.

2020. márc. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
28%

Dehogy garantált...

Tudod mennyi kavarás megy a tenyésztőknél a kutyákkal kapcsolatban?

Az még a kisebbik gond, amikor nem az az apa vagy akár az anyakutya, aki a törzskönyven szerepel, mert legalább ugyanaz a fajta...

De hidd el, sok törzskönyves fajtánál mennek a mixelések ilyen-olyan okok folytán.

2020. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
20%
Tekintve, hogy vannak törzskönyves szaporítók is, a törzskönyv sem garantálja a fajtatisztaságot, csak van egy papírod, ami szerint elvileg fajtatiszta a törzskönyves kutyád.
2020. márc. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%
A törzskönyv olyan, mint a diploma, megszerezheted tisztességes úton is, meg csalással is.
2020. márc. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon elmentünk OFF-ba.
2020. márc. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%
A kérdező nem törzskönyv miatt akarja megnézetni, az kezdte elterelni a kérdést, aki szóba hozta a törzskönyvet.
2020. márc. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%

16-os

"Róla lenne szó, örökös vitatéma, és ezzel lehetne pontot tenni a végére:"

Szerinted mi lehet a vita tárgya egy nj-nek kinéző kutyánál, amiért genetikai vizsgálatot akar a kérdező?

2020. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én csak egy képet látok a kutyáról, nem élőben látom.

Az én kutyám úgy néz ki, mint egy border collie, csak sokkal kisebb, akik először látják élőben, és csak képeket látnak róla, mind azt mondják, hogy sokkal nagyobbnak tűnik képek alapján.

Egy nem törzskönyves kutya esetén érdekes és meglepő mixek jöhetnek létre, nem mindig egyértelmű, hogy egy valaminek látszó kutya hogyan sikerült olyannak, a kutyadns is mutatott már nem egy példát többek között a közösségi oldalukon. Érdemes rájuk nézni.

2020. márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Szerintem is ordas német juhászk.

Ezt szoktam mondani amikor megkérdezik, viszont elég sokan ezt megkérdőjelezik, találgatnak, adott esetben becsmérelnek. Eleinte nem érdekelt, viszont most már zavar. Ennyi az egész, nem törzskönyv miatt érdekelne, illetve az se baj, ha van benne mix, annyira a papírra mennék nem gyepiről hoztam volna 1,5éve.

2020. márc. 6. 15:27
 20/22 anonim ***** válasza:
Több ismerősöm az osztrák feragen-nél csinálták, mivel német a honlapjuk egy szótse belőle, nem tudom hova kell kattintani rajta.
2020. márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!