Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a gazda előbb hal meg mint...

Ha a gazda előbb hal meg mint a kutya akkor a kutya azt hogy fogja fel?

Figyelt kérdés
Tisztában van vele hogy a gazda halott vagy úgy fogja fel hogy elhagyta örökre?
2020. márc. 6. 14:39
1 2
 11/14 komis1 ***** válasza:
80%

"objektív tudományos megközelítésű válaszokat"

Ha esetleg idéznél akár egyetlen tudományos értekezést, amely azt bizonyítja, hogy az állatok nem fogják fel a halált...

Csak szólok, ilyet nem fogsz találni. Teljesen normális, hogy felfogják.

2020. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
65%
Parttalan vita, akik azt mondják felfogják a halált, SZERINTEM abban van igazság, csak úgy érzem nem tudnak nem a saját, emberi tudatukkal gondolkodni, ez nehéz is, igazán talán nem is tudjuk az állati mit gondol olyankor. Fogalmai biztos nincsenek. Ahogy emlékezetük sincs, ezekről olvastam. A túlélési ösztön viszont bennük van, tehát reagálnak a külső hatásokra. Menekülnek, stresszelnek, harcolnak, összetartanak, és ha érzékelik, h valaki nem viselkedik megszokott módon, akkor arra megint reagálnak valahogy. De nincsen rá szavuk, h meghalt, nem dolgozzák ezt fel lelkileg, nincs egy ilyen kicsit felülről, távolról, összefüggéseiben, saját helyzetüket látó gondolkodásuk. Sokkal gépiesebben működnek, ez biztos. Ezt nehéz elképzelni, mert ugyanakkor érzéseik vannak, és dolgozik bennük még sokszor egyfajta empátia, önfeláldozás is, de ez ritka, erről olvastam pszichológiai könyvben. Nem morfondíroznak, nem dilemmáznak, mint az ember, nincsenek kérdések bennük, sokkal ösztönösebben működnek, de a túlélés magával hozta, hogy gondozni kell a kicsinyemet, hogy egyfajta közösségben kell élni, így megjelentek az ehhez tartozó érzelmek, kötődés is. De az állatok evolúciója is zajlik, a változás folyamatos.
2020. márc. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A 75%-os a #3-as válaszában nagyon jól leírja, hogy tisztán fiziológiai szemszögből nézve mi játszódik le az állatokban, amikor meghal a fajtársuk. Én éppen ezért adok neki egy zöld kezet, mert méltánytalannak tartom, hogy ennyire le van pontozva, miközben semmi rosszat nem írt.


Igazából, továbbvíve a gondolatmenetet, bennünk is hasonló játszódik le: Felmegy a stressz-szintünk, nem értjük miért velünk történik ez, stb., csak mi nem böködjük és nem vizsgálgatjuk az elhunytat, mert nekünk MEGTANÍTOTTÁK, hogy ő már nem él, mi értjük, hogy miért nem mozog a test. Mi MEGÉRTJÜK a halált, mint VÉGLEGES, MEGFORDÍTHATATLAN állapotot!


Nem mellékesen a legtöbben kórházban halnak meg, szóval a tapasztalati útról mi általában lemaradunk, helyette a szüleink magyarázzák el, hogy miért nem jön haza nagymama/nagypapa és ezt a tanult tudást értjük meg egyre jobban, ahogyan haladunk előre a korral. Szerintem ha egy fél éves csecsemő mellett hirtelen meghalna a nagymamája, akkor ő sem értené, hogy mi történik, legalábbis ebben a korban még egészen biztosan nincs "beavatva" az élet eme rejtelmeibe.


Az egyetlen nagy kérdés a fentiekből következően az, hogy az állatok fel tudják-e fogni, hogy mit jelent a halál? És ez egy érdekes kérdés, ha kicsit is belegondolunk! Szerintem azok az állatok, amik minden egyes elpusztult társukat próbálják "feléleszteni", azok nem értik a halált. Biztosan megértik a sok próbálkozás után, hogy már nem fog felébredni, akármit csinálnak, de hogy miért nem vagy hogy mitől következett be ez az állapot, azt nem.

2020. márc. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudomást szerez róla, akkor tisztában van azzal, hogy többé nincs az az ember aki addig gondozta. Nyilván nem az fut végig az agyán, hogy "meghalt a gazdám", hanem egyszerűen ösztönösen tudja mi történt. A kutya nem egy hülye állat.
2020. márc. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!