Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eladtam egy kutyàt részletre,...

Eladtam egy kutyàt részletre, nem kaptam meg a teljes összeget mit tegyek?

Figyelt kérdés
Adott egy angol bulldog kutyus akit eladtam egy normálisnak tűnő embernek. Írtunk szerződést,hogy két héten belül kifizeti. A fele àrat ideadta, a másik felét nem. Arra hivatkozik hogy a kutyának nagyon sok egészségügyi problémája van és kell orvosi költségekre a pénz . Ti mit tennétek? A chip az én nevemen van még. Egy hónapja vitte el a kutyát.
2020. márc. 6. 21:14
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Kétszer voltam megnézni a kutyust mielőtt még ezeket kitalálta volna akkor jól nézett ki boldog volt, meg bújt oda a nőhöz,bent feküdt velük az ágyba így a fogyasztáson kívül jó gazdinak tűnnek. Csak éppen leakarnak húzni. Meg nem szuka így max fedeztetni tudna vele
2020. márc. 6. 22:45
 12/27 anonim ***** válasza:

A szerződésben 5000forintban állapodtatok meg, és alá is írtátok mindketten?

(Egyébként nem azt irtam, hogy menjetek híd alá...)

2020. márc. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
80%
Nekem inkább az furcsa, hogy pénzért adtál el egy használt kutyát. Ha nekem mindenáron meg kellene válnom a kutyusomtól, keresnék neki egy szerető gazdi, meg sem fordulna a fejemben, hogy pénzt kérjek érte. Családtagokat az ember nem szokott árusítgatni. Az meg simán lehet, hogy elvitték a kutyát állatklinikára, ahol rendesen kivizsgálták, és tényleg vannak olyan egészségügyi problémái, amikről nem tudtál. Ez esetben örülj, hogy legalább olyanokhoz került, akinek nem csak falusi állatorvosra telik.
2020. márc. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%

Mégis, mennyiért adtad a kutyát?

A szerződésben 5 ezer ft-ért?

Van papír arról, mikor, mennyit fizetett?


Csakis írás alapján tudsz lépni.

Ha úgy láttad, jó helyen van a kutya, engedd el.

Értem én, ha pénzszűkében vagy, de az egész adásvétel elkapkodott, nem megbízható módon lett megcsinálva.

2020. márc. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
58%
"(Egyébként nem azt irtam, hogy menjetek híd alá...)" Ez teljesen egyértelmű volt, hihetetlen, hogy a kérdező ennyire primitív már elnézést. Remélem csak kamu. :(
2020. márc. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Hmmm, érdekes kommentek. Nem egy két forintos kutyáról van szó. Tk-ja mindene rendben !!! Mi a francot nem lehet érteni azon hogy a kutya egészséges! ? Nem fogok egy törzskönyves kutyàt ingyen odaadni már bocs. Ennyire azért nem lehettek ti sem gyermeklelküek!
2020. márc. 7. 00:19
 17/27 A kérdező kommentje:
Falusi állatorvos? :D ezen jót nevettem komolyan . Nem vagyok pénz szükében sem de nem szeretek a számból s@gget csinálni. Nem îgy volt megegyezve ennyi! A kutya makkegészséges mit a feanxot nem lehet ezen erteni?????
2020. márc. 7. 00:21
 18/27 A kérdező kommentje:
Itt a lényeg az hogy nem akar kifizetni!
2020. márc. 7. 00:22
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

De basszus nem válaszolsz a kérdéselre csak félig, így nem tudunk segíteni sem.

Ha az adásveteliben 5000 forint szerepel és mindketten aláírtátok akkor már az ő tulajdona. A többi pénzről csak szóban állapodtatok meg, azaz nem bizonyítható. Ha ez így törtent akkor eladtad 5000 forintért a kutyádat, az új tulajdonos pedig az adásvételivel már akár át is irathatta a chippet a saját nevére (de a chip amúgy sem igazol tulajdon jogot) és te semmit sem tehetsz.

Ha úgy írtátok meg a szerződést, hogy a kutya ára x ezer forint, ebből 5ezret kifizetet és y összeget 2 héten belül fizeti akkor tehetsz feljelentést.

2020. márc. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Îgy van úgy írtuk meg hogy xösszeg és most ideadod 5000ft-ot a fent maradó x összeget pedig két héten belül kifizeti. Bocsi csak olyan ideges vagyok sorry ha nem úgy válaszoltam valakinek ahogy kéne. Sok minden összejött manapság. És fel se veszi a telefont a helyszinen ma is voltam de nem láttam a kutyàt nem jöttek ki h megnézzem
2020. márc. 7. 10:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!