Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eladtam egy kutyàt részletre,...

Eladtam egy kutyàt részletre, nem kaptam meg a teljes összeget mit tegyek?

Figyelt kérdés
Adott egy angol bulldog kutyus akit eladtam egy normálisnak tűnő embernek. Írtunk szerződést,hogy két héten belül kifizeti. A fele àrat ideadta, a másik felét nem. Arra hivatkozik hogy a kutyának nagyon sok egészségügyi problémája van és kell orvosi költségekre a pénz . Ti mit tennétek? A chip az én nevemen van még. Egy hónapja vitte el a kutyát.
2020. márc. 6. 21:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Akkor mi a gond? Így simán elmondod a rendőrségnek megmutatod a szerződést és intézkedni fognak.
2020. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
8%

Büdös cigány vagy aki segélyből, meg kutyatenyésztésből él, rád kéne gyújtaniuk az állatvédőknek a házat, az emberjogvédők meg a sorosbérencek majd úgyis újjáépítik és még a köztársasági elnök is kitüntet te Gróf!


Viccen kívül, verd bele a fxod az 5 ezer forintodba, én annyit hagyok jattot egy étterembe!

2020. márc. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen kis értékben (nem tudom, hogy mennyi volt a teljes összeg, de gondolom ha 5000ft-onként törleszti nem sok) a rendőrség magánszemélyek közötti szerződéssel nem nagyon fog foglalkozni.

Én egyszer nagyon ráfáztam örökbefogadási szerződéssel, amit én kötöttem az új gazdival (talált kutyus volt, nem akartam menhelyre vinni, de megtartani sem tudtam, ezért gondoltam keresek neki gazdit, oltásait, orvosi kezelését vállaltam, de szívférges volt a kutyus, aminek a kezelése hosszú idő, szerződésben rögzítettük, hogy ő folytatja majd a kutyával a kezelést, de nem tette), több hetes procedúra után végül csak egy menhely segítségével és az ő jogászukkal tudtuk megoldani.

A szerződésben rögzítve volt, hogy a kutya egészségesen, oltva, féregtelenítve kerül az új gazdihoz? Tanúk voltak?

Ha igen szerintem keress egy ügyvédet, aki tud segíteni, a rendőrség ezzel sajnos nem fog kezdeni semmit, de lehet az ügyvéd is több kiadás és macera, mint amennyit nyernél vele :(

Viszont azt jó lenne kideríteni, hogy tényleg jól van e még a kutya, akár képet küldjön róla, de a legjobb lenne ha meg tudnád nézni valahogy. Akár valami fals indokkal is felhívhatod, hogy miért szeretnél találkozni, vagy ha tudod hol lakik a szomszédokat megkérdezni, hogy látták e egyáltalán mostanában nála a kutyát. Sajnos benne van a pakliban, hogy egy ivaros, törzskönyves kutyát továbbadnak szaporítónak, ha az új gazda nem is feltétlenül az.

A másik opció, hogy ha a szerződéssel nem tudtok mit kezdeni és a chip még a te neveden van, akkor bejelentheted az állatorvosnál, hogy ellopták/eltűnt és ha legközelebb dokihoz viszi, akkor értesítenek téged, hogy megvan a kutya, lehet vissza is juttatják hozzád, de akkor meg megint kereshetsz neki új gazdit, de ez sem lenne nagy könnyebbség.


Mindent végiggondolva szerintem a legegyszerűbb, ha elenged ezt a pénzt.

2020. márc. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Kedves 23-as. Jesszusom de buta vagy most komolyan. Életemben összesen 2 angol bulldogom volt meg egy keverék utcàról mentett kutyusom. Nálam szaporulat sosem volt! A cigányokat bocs de utálom , :D én nem vagyok se cigány se tenyésztő, se szaporító! Az inteligencia szinted egy nulla,mert ha elolvastad volna a kommenteket akkor már leírtam hogy én nem szaporító vagyok . De ezek után remélem hogy amilyen jó kívànsàgokat szàntál nekem ,veled fognak megtörténni mert egy buta rosszindulatú ember vagy. Remélem hogy óvszert használsz a szexuális aktusaid során, mert nem hinném hogy egy ilyen ember egy ártatlan kis gyermeket jóindulatúságra tanítana. Kedves utolsó, eléggé mèlyen ár alatt adtam oda a kutyust. Leginkább most màr az érdekel hogy a kutyust làthassam újra. De délután is lementem de senki sem jött ki. Viszont a szomszédos dolog az nagyon jó ötlet. Holnap megint odakocsikàzok és kikérdezem a szomszédokat .
2020. márc. 7. 21:22
 25/27 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi a 22esnek szólt. Mrg ha teljesen elolvastad volna akkor nem 5000en vagyok kiakadva az csak a “foglaló” volt úgymond -.- 5000ért nem pampognèk
2020. márc. 7. 21:36
 26/27 Akiteki ***** válasza:
Tényleg a legnagyobb gondod, hogy mennyit kapsz érte és nem az, hogy jó helyen van-e a kutyád?
2020. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Attól, hogy ideges vagy, még írhatnál értelmesen és helyesen! Ilyen borzasztó, undorító írás mellett gondolom mennyire lehetsz művelt és intelligens. De azért gyereket nevelsz... A kutyából meg nyilván pénzt kellett csinálni, ha már tartani kényelmetlen volt.
2020. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!