Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kin múlik, hogy egy fajta...

Kin múlik, hogy egy fajta "divat kutya" lesz?

Figyelt kérdés
Régen a westie ment, most a yorki így a yorki úgy. Ismerösömnek is ilyet akart, és régen nem volt ilyen felkapott Ő mondta, ugyan olyan volt, mint egy vizsla, vagy egy komondor. Csak mostanság nyomatják, hogy yorki, beagle, border collie...stb. Kin múlik, hogy eddig egy viszonylag "kevésbé ismert" fajta ilyen "híres" lesz? És ennyi szaporító szaporítja őket nagyüzembe, és 10 ezrekért adják őket, mikor szerintem egy kutya úgy 70e fölött kezdődik, de az se nagyon minőségi "darab". Ki teszi ezeket a kutyákat egyik napról a másikra ennyire "naggyá"? Hogy mindenki ezt a fajtát nyomatja, hogy yorki kell a panelba...stb.
2010. júl. 24. 22:49
1 2
 1/11 anonim válasza:

Ez jó kérdés..talán a "celebekből"indul ki..az ő izlésük hat az emberekre..

majmolás..Az én kutyuim egyéniek, tuti nincs egy celebnek sem, és ők is picik, pár kilósak :)))

2010. júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sztem is a "celebek" diktálják a kutyadivatot,és őket majmolja a többi ember!Igy terjedt el ez a zsebkutya is..,ami számomra minden csak nem kutya!!
2010. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Lehet hogy nem örülsz a válaszomnak hisz én is egy paneles yorkis fiatal kis csitri vagyok. Igaz, eddigi kutyáim se divatból vagy egyéb felszines dolog végett kerültek hozzám:)

Kik tesznek az ebekből divatkutyát? Természetesen mi, emberek. Elég megnézni Amerikát. Az uszkárok rózsaszínen mászkálnak az eredeti bunda kabátos gazdi mellet. Miért? Mert szerintük ez így jól néz ki...

Vagy akkor csak nézzünk egy kisebb közösséget. Vegyük akkor a Yorkit példának.

Lemegy az ember sétáltatni, meglátják hogy milyen helyes ez a kutya stb... És elgondolkoznak azon, hogy ők is tartsanak egy ilyen fajtájú kutyát még ha egyáltalán nem értenek hozzá illetve nem megfelelő a környezetük hozzá. Ha ez így megy és belegondolunk hogy megveszik, ők is mutogatják akkor kész is a lánc reakció:)

Akárcsak egy ruha darab. Megveszi elősször 20 ember aztán szépen nőnek a számok:)

2010. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem hiába,hogy az emberek a majmok leszármazottjai:D
2010. júl. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem csak az a feltűnő, hogy van más kistestű kutya is, nem csak a yorki, de itt is mindenki írja, hogy yorkim van, és dejó, meg vegyél yorkit, mert nagyon cuki, meg kicsi, keveset eszik, aranyos... De, van száz másik fajta is, aki kicsi, nem eszik sokat elvan panelba, és nem egy "rondaság". De, sokan meg írják, hogy rossz a yorkim, mit tegyek stb. Aki kutyát vesz, miért nem olvas utána? Itt siránkoznak. Tényleg az van, amit ismerösöm mond, hogy ezek már nem igazán kutyának veszik a yorkit, hanem jó babusgatni a kutyát, mert nincs mást?
2010. júl. 24. 23:07
 6/11 anonim válasza:

Teljesmértékig igazad van. Sok tudatlan ember van aki csak úgy belevág dolgokba ahelyett, hogy végig gonldoná rendesen. Némelyik ember például megveszi a kutyát, majd elmegy dolgozni/iskolába vagy akárhova. A kutya otthon van egyedül. Mikor a gazdi hazaér a kutya kap pár fülest amiért unalmában megrágta a gazdi ebédlőasztalának a lábát. Persze ilyenkor mindig a fránya dög stb... Közbe meg ezek szoktak pattogni hogy ők milyen egy minta gazdik....

Ja am a paneles yorkis kiscsitri voltamxD

2010. júl. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
szerintem eleve hülyeség kutyát szaporítótól venni, vagy bármi, több tízezerért, mikor hasonlóan édes kutyákat találhatunk menhelyen is, és akkor segíthetünk is. nekem mindkét kutyusom menhelyről van, keverékek, és nagyon imádom őket, főleg, azért mert tudom, nincs még 1 olyan kutya, mint ők :D
2010. júl. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, nekem is utcáról befogadott kutyám van, és bizos, hogy kevesebb baja van mint egy 15 ezres kutyának!(Semmi komolyabb baja nem volt eddig, pedig már megvan lassan 8 éve, és fogadni merek, hogy okosabb, mint némelyik fajta kutya, pedig tacskó kev. :)
2010. júl. 24. 23:15
 9/11 anonim válasza:

23:07


Igazad van! Nekem 15 éve volt zorkim, akkor nem divatbol vettem, hanem kaptam..Aztán a természete miatt kedveltem meg..aztán most 4 éve nekünk csak az volt a szempont, hogy kicsi termete legyen, és a sors ugy hozta, hogy yorky-csivava keveréket kaptunk..Azóta neki is született kölyke egy extra mini pincsert apukától, és mondhatom hihetetlenül okos, és szép kutyus lett, egyedi :)

A kutyát, mi emberek formáljuk, rajtunk mulik, milyen kutyus lesz belőle, és ez minden fajtától független kéne hogy legyen..

2010. júl. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolhatunk a filmekre is. A rex felügyelő idején mindenki német juhászt akart, a 101 kiskutya után a dalmatát, a Lassie után a skót juhász lett a sláger. Na meg ugye a celebek, Paris Hilton előtt a chiuaua szinte ismeretlen fajta volt stb.
2010. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!