Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik lesz a...

Szerintetek melyik lesz a következő divat fajta?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi könyvem, amiban fölsorolják, hogy a 20. században melyik évtizedben, melyik fajta hódított. Ez csak M.o.-t veszi alapul, ha valakit érdekel, majd leírom amit ír, de most nincs nálam a könyv, nem tudok pontosan idézni.

Szóval pl néhány évtizede a foxi volt a városi kutya, az abszolút győztes a népszerűségben a német juhász.

Manapság a bolognese, havanese és a yorkie.

Én úgy látom, mintha az utóbbi időben nagyon megszaporodtak volna a beagle-k, vagy az udvarokat sem német juhász őrzi, hanem inkább kaukázusi... De ez csak személyes meglátás, kíváncsi vagyok, ti mit láttok, hogy gondoljátok.


Vajon melyik fajta lesz a következő, ami úton útfélen szembe jön velünk?


(Ez csak fikció :)


2010. máj. 13. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
amstaff
2010. máj. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát a yorki még egy jó darabig hódítani fog, én egyre több boxert látok meg westiet. De szerencsére a menhelyi keverékek felé is nyitnak az emberek.
2010. máj. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is a westie.. meg talán a golden..
2010. máj. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
kétségkívül amstaff. eddig erről a fajtáról nem is hallottam, viszont a gyakorikerdesek ettől a fajtától zeng... a városunkban pedig egyre több staffit sétáltató emberke tűnik fel.:)
2010. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Szerintem is az amstaff. és még a beagle van feljövőben.

A yorki, golden, labrador most van a csúcson.

Esélyes még a bullmasztiff is.

2010. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

hát most egyértelműek a beagle, a labrador, az amstaff és a kaukázusi hódít. Szerintem ezek még jó darabig a listán maradnak. A kis ölebek(yorkie, máltai, csivava...stb) is folyamatos kedvencnek számítanak.


Amit a későbbiekben el tudok képzelni az a dobbermann annak már érezni a szelét illetve a cane corso . Ha a kaukázusi láz alább hagy sztem ezzek lesznek a kedvenc nagytestű kutyák.


Kisebbek közül talán a basenji válhat népszerűvé pár éven belül.

2010. máj. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

ez nem így megy, h mit látsz többet. amiket most többet látsz azt felszaporítják és a sok betegség miatt egyre kevesebben választják majd. hiába van most sok westi, már most annyi az ételallergiás h ez visszavesz majd a népszerűségéből.

És kategóriák vannak. A sportkutyákból most a border collie a divat, az aussie jön be és a corgi egy időben nagyon beindult, de abból sztem nem lesz semmi, hamar csitult is.

Munkakutyából a malinoisk terjednek hatalmas gyorsasággal, rendőrkutyázás és hasonló ilyen téren egyaránt.

Népszerűbb egyre még az amerikai akita és a bullmasztiff, a kau és a kaj szűk réteget érint, de abból is több van.

a golden és a beagle népszerű és sztem az is marad.

2010. máj. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Akiteki ***** válasza:

20:14

Szerintem a basenji tuti nem lesz, mert nehezen nevelhető.

2010. máj. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%
remélem a yorki mert nekem is az van:)
2010. máj. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azért is vagyok kíváncsi erre, hogy vajon melyik fajtát fenyegeti az állomány romlás. Mert ugye a népszerűséggel mindig együtt jár a fajta állomány leromlása is. Ezt tudom.
2010. máj. 14. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!