Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Három színű németjuhász?

Három színű németjuhász?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 1 hónapja kaptam egy németjuhász kölyköt. 2019 november 17-én született,szóval ebben a hónapban lesz 4 hónapos. Tökéletesen nő,szép nagy termete van,tehát alakra teljesen németjuhász. Tegnap kivittem sétálni. Alapvetően fekete-sárgásbarna kutyus. Séta közben megállított egy bácsi,aki azt mondta,ő nem rendes németjuhász,hiszen három szín van benne. A harmadik szín abban merül ki,hogy a bal tappancsa eleje fehér. A tenyésztőjét nem ismertem,se a körülményeit,mert mentett kutyus,akiről azt mondták németjuhász.

Lehetséges hogy nem teljesen németjuhász,hanem keverék? Vagy megesik hogy 3 színe legyen?

Illetve hány hónapos korától kezd el egy németjuhásznak felállni a füle?


2020. márc. 8. 16:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

8. oldalon találod meg a hivatalosan elfogadott színeket:


[link] (Angol)

[link] (Német)


Röviden: Három alapszíne nem lehet, de a mellkason kisebb világos/fehér foltok még elfogadottnak számítanak. A tappancsáról nem ír semmit, tehát ott hivatalosan nem lehet foltos/más színű.


A füle fél évesen elvileg már állni fog, de legkésőbb egy évesen már biztosan...


"Lehetséges hogy nem teljesen németjuhász,hanem keverék?"

Valószínű, hiszen ha a tappancsában van eltérő szín, akkor biztos, hogy nem fajtatiszta szülőktől származik.

2020. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Keverék igen.

Már alapból amiatt is hogy már bőven állnia kellene a füleinek. Nem lehet fehér jegy rajtuk sehol.


Fajtatisztaságát csak törzskönyvel lehet bizonyítani. Anélkül bárki bármit mondhat milyen fajta a kutya. Főleg a kölyköknél lehet áverni a vásárlót. Egy fehér puli kölyköt simán el lehet adni egy fehér bichonnak is, mert hogy az fajta tiszta pedig még a fajta se egyezik.

2020. márc. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Persze, hogy keverék. De ez nem baj. 4 hónaposan már állnia kellene a fülének, mármint a fajtatiszta német juhásznak.
2020. márc. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És ha a szülei németjuhászok,de mondjuk azoknak a szülei már nem/keverék németjuhászok,úgy már megeshet?
2020. márc. 8. 18:25
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha bárhol a családfájában előfordul olyan egyed amiben van más fajta is akkor akárhányadik generációs a kutya onnantól már nem lesz fajta tiszta.
2020. márc. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Eleve ha nincs tk, nem számít fajtatisztának! De nyilván amúgy sem az.
2020. márc. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#4: Ha a nagyszülők nem voltak németjuhászok, akkor a szülők sem lehettek azok.


Nem vagyok nagy genetikus, de ha jól tudom, akkor minél több generáción át zajlik a keveredés, annál látványosabban elkülönül a leszármazott az eredeti fajtától. Tehát ha kinézetben és VISELKEDÉSBEN(!) is németjuhásznak tűnik a kutyád, akkor lehet, hogy csak 1-2 generációnyi história van mögötte, ha az előbbi gondolatmenetet vesszük alapul.


Szerintem ha megvannak a kutyádban a németjuhászra jellemző ösztönök (ezeket ki lehet deríteni ösztönpróbákkal), akkor nyugodtan kezeld úgy, mintha fajtatiszta németjuhászod lenne. Már ha szeretnél vele munkafeladatokat csinálni...

2020. márc. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
"És ha a szülei németjuhászok,de mondjuk azoknak a szülei már nem/keverék németjuhászok,úgy már megeshet?" - ez eleve lehetetlen, mert ha a nagyszülők nem fajtatiszták, akkor azok kölykei - a szülők - sem lehetnek azok.
2020. márc. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, tölts fel egy fotót a kutyádról, megnézzük, küllemre mennyire hasonlít német juhászra. :)
2020. márc. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A Német Juhásznak 3 alap színe van.

- Ordas

- Fekete

- Rajzos

Ezeken belül vannak színárnyaltok, mint sárga-fekete rajzos, vörös-fekete rajzos. világos vagy sötét ordas, bikolor (fekete, némi barna alapjegyekkel).

A fehér szín nem kívánatosa, de belefér amennyiben kisebb jegy szerepel a mellkason vagy a mancson.

Egy fajkutya akkor nevezhető fajtatisztának, ha több generációra visszamenőlegesen bizonyítható a származása, vagyis rendelkezik származási lappal, Törzskönyvel. Törzskönyv nélkül a kutya maximum fajta fellegű, mindegy mennyire néz ki megegyezően az adott fajtával.

A Német Juhász füle 3-4 hónapos korában kezd el felállni. Fogváltásos időszakban (6-7 hónapos korukban) lekonyulhatnak. Amennyiben 8-9 hónapos korára nem fixálódnak a fülek úgy már nem is fognak. Gyenge porcos fülnél lehet segíteni merevítéssel. Ilyenkor a fülekbe alakra vágott merevítőket vágnak és beragasztják fülbe, amíg el nem múlik a fogváltás, és porcerősítővel rásegítenek, de ez nem ideális dolog.

2020. márc. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!