Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 5 honapos kutyanal hogyan...

Egy 5 honapos kutyanal hogyan lehet megkulonboztetni a felelmi agressziot a teruletvedo osztontol?

Figyelt kérdés
Van egy 5 honapos kozep azsiai juhasz kutyam, amelyik agressziv allatra es emberre egyarant kivetel a hazi allatok amivel szokva van( tyuk, barany, juh es meg egy kutya, vele egesz nap jatszanak, harapdaljak egymast, kergezoznek). Ha etelrol van szo nem turi, hogy a kozeleben legyenek azt sem, egybol harap. Probaltam, hogy bejon valaki es odaengedem ( be volt oltozve az illeto). Tamadta nagyon, kerulgette de nem harapott, tartotta a tavolsagot. Arra lennek kivancsi, hogy ha megno szerintetek kinovi-e ezt es hatralas nelkul meg tudna-e harapni valakit? Legyszives a kerdesre valaszoljatok es ne kezdjetek, hogy miert akarom ezt.

2020. márc. 9. 11:26
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Es ha viszem setalni peldaul...elmagyaraznatok, mit kellene tennem? Engedjem oda mas kutyahoz...nalunk falun van egy csomo senki kutyaja de ha megverik:))? Mert gondolom kint is fog azert tamadni de ezt mar csak holnap tudom meg.
2020. márc. 9. 14:48
 12/36 anonim ***** válasza:
84%

Nem a kóbor kutyákhoz kell odaengedni, hanem más, egészséges, ismert kölykökhöz játszani, illetve jól nevelt, szocializált felnőtt kutyák közé.

KÁJ-t "csibészeltetni" (azaz beöltöztetett emberre fogatni) szigorúan tilos, ezt máris felejtsd el.

Milyen nemű ő, és a másik kutya? Ha netán mindkettő ivaros kan, akkor a most még kicsi KÁJ ki fogja nyírni a másikat, amint ivarérett lesz.

2020. márc. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj, de 3 hónap alatt hogyan tudtál annyira elrontani egy KÖLYKÖT, hogy védi előled az ételét? "nem turi, hogy a kozeleben legyenek azt sem, egybol harap"

Nagyon súlyos gondok vannak náltok, mindenképp keress fel egy kiképzőt (nem olyanra gondolok aki szerint ütni verni kell és majd megjavul) mert így ivarérett korára akár ellned is fordulhat. Egy káj nem játék, miért pont ezt a fajtát választottad, ha ennyire nincs kutyás tapasztaltod?

2020. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
70%

Már megint te?! Húzd màr le magad a wc-n, komolyan...


A kérdésedre a válasz: az külömbözteti meg a kölyökkutya félelmi agresszióját a területvédő ösztöntől, hogy NINCS NEKI!!!!! Felnőtt korra alakul ki a kutyákban a területvédő ösztön. A te szapis, ideggyenge fajtajellegű kevereket simán félelmi agressziós, amit te csak tetézel a hülyeségeddel, hogy egy barom vagy!

2020. márc. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
71%

Ezvaz a degenerált barom, aki egy kóborkutyát akart becsalni az utcáról, hogy széttépesse a kölyök káj-jal, hogy tudja, ő az erősebb. Elmebeteg ember!!!!


A multkori kerdesednel azbidosebb kutya rotti volt, nem németjuhász... habar amilyen hülye vagy, nem csodálom, hogy nem tudsz külömbséget tenni köztük...

2020. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
2020. márc. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
10%

5 hónapos kutyánál ez teljesen jó viselkedés. A leírtak alapján nem fél, de természetesen még kölyök, emiatt nem is támad. Bár hallottam már olyan pásztorkutyáról, ami már ekkor már támadott is, de többnyire az jellemző náluk, hogy 3 hónapos koruktól már jelezhetnek és távolságot tartva ugyan, de ugatnak, morognak az idegenre.

Amúgy az sem lenne baj, ha még nem tenné, nagyon fiatal. Igazság szerint 18 hónapos kora előtt nem is szabadna ilyen teszteknek kitenni...

2020. márc. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
59%

Nem hiszem el, hogy már megint te...

Irtózatosan sajnálom azt a kutyát. És a másikat is.


Közöd nincs a fajtához egy agresszív kutyát akarsz, hát nagyon remélem megkapod, és nem lesz benne köszönet.

2020. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Na mi van? Soká tart a műszak, kérdező? Vagy nem bírod felfogni az informàciókat? Nem lepne meg...
2020. márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
12: szerintem nem jatszana mas kutyaval mert ugatja oket. A masik kutya ivartalanitott kan, a kaj is kan es ivartalanitva lesz. Miutan ez megtortent csak utana szeretnem kivinni ,,szocializalodni". 13: nem elolem vedi hanem tyuktol es a masik kutyatol ha ott van. Olyan buszke es lenezo tekintete van ilyenkor...raszoltam a masik kutyara, hogy ne vegye el az etelet es ameddig nem suti le a fejet es nem megy el, addig o nem fog neki enni:)). Valoban nincs. Egy olyan kutyat szerettem volna amelyik nem baratkozik az idegenekkel es mas kutyaval es szep, nagy. Ra esett a valasztas. Eddig meg vagyok elegedve vele mert nagyon szofogado es ertelmes csak meg fel ha peldaul teszi magat valaki, hogy meg akarja dobni, tartja a tavolsagot de remelem csak mert kicsi. 14: mar megint en. Most mar en is meggyozodtem, hogy nem felelmi agresszio ugyan is tamadni akarna...fel kilometert fut ahogy csak tud a kertbol es tamadja ha meglat valakit messzirol, foleg ha biztatom...olyan amilyet szerettem volna. Csak meg tapogatozik. Jo, nem teruletvedo osztonbol de akkor kialakulhat nala is. 15:pont miattad es az olyan miatt irtam mast, hogy ne ismerjetek fel, megint en irtam ugyanis ti nem tanacsot adtok hanem elitelitek ami itt nalunk termeszetes...mindenki ilyen kutyat akar:)).
2020. márc. 11. 18:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!