Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktasam le a kutyám...

Keny09 kérdése:

Hogyan szoktasam le a kutyám a folyamatos rám ugrálásról, és harapgálásról?

Figyelt kérdés

Van egy husky 10hónapos kutyám de már idegesít hogy haza jövök munkából és egyből ugrál,hiába csapok oda neki az orrára (kicsit szoktam) akkor is ugyan úgy,sőt inkább mégjobban ugrál 😅 de akkor is ugrál ha egész nap otthon vagyok! A másik meg hogy folyamatosan harapgál,amit ha teljesen fel nő már nem nagyon szeretném ha csinálna!

Amugy napi 2-3órát foggalkozok vle abból 1óra sétáltatás,és abba már ügyes 🤗 de az ugrálásról es a harapgálásról nem birom le szoktatni,vagy még túl fiatal hogy ilyeneket meg tanuljon?


2020. márc. 13. 16:12
 1/6 anonim válasza:
100%

Mintha a saját kutyámról olvasnék. Nyár végén hoztuk el menhelyről a 2 éves, közepes méretű, keverék kutyánkat. Első gazdijai vagyunk apámmal. Mivel ő dolgozik, én vagyok vele a legtöbbet. Rövidesen kezdte, hogy állandóan ugrál, harap, de közben szeretetbomba... borzalmas keverék. A pulcsimag fokozatosan szaggatta szét, a végére 8 felé volt, de már annyira nem érdekelt, hogy simán mentem úgy sétálni, legalább azt szedi szét. Ezerszer tiltottam, ültettem le, csaptam a nózijára, fegyelmeztem, mentem vele trénerhez, csináltam amit mondott, mindent megtettem, semmi nem hatott.


Végül, ami sikert hozott, és már nem csinálta? Nos, igazából semmi. Az idő. De tényleg, csak ez segített. Egyik napról a másikra abbahagyta.


Komolyan mondom, utáltam a kutyát... a papucsom, a felsőim, a táskám, a szék, 3 párna, huzatok, 1 takaró és a többi. Idegroncs voltam tőle. Miközben aludtam, vagyis csak akartam... ki akarta szedni alólam a párnát.


Mára nagyon szeretem, de a kezdeti időszakot kibírni embertelen volt.


Mára, mostani fejjel azt mondom, bár az enyémnél biztos nem vált volna akkor be, ültesd le. Ha elmegy a jókedve, hát menjen, majd visszajön rövidesen, de amikor azt mondod,, ül, nyugszik, akármi, akkor az van, amit mondasz. Muszáj megszoknia.


Apámnál már csak mindig ugrándozik, amikor megjön, harapás nélkül, ő ezt teszi, és beválik, bár ő a kutya szemében dominánsabb nálam, így neki könnyebb dolga volt vele. Sok sikert. ^^'

2020. márc. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2020. márc. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha hazaérsz ne vegyél róla tudomást. Hiába ugrál meg majd fellök. Te pakolj le ahogy tudsz, nézd levegőnek. Ha nagyon nem megy fordulj a fal felé és várj. Ha már lenyugodott akkor menj oda hozzá és dícsérd. De ha ugrál ignoráld.


És pl ha rád ugrik ne hátra lépj, hanem felé. Így nem adsz neki teret hanem kisajátítod. Dominancia trükk.


Ha harap háát az nálunk is küzdelem volt. Nagytestűnél elég volt egy pofon. A kis testűt ott hagytam vagy lenyomtam ha durva volt. Nem tudom mennyire tudsz a grabancánál fogva irányítani egy huskyt.

Miután megtanulták a gyengéd harapást úgy gyakoroltam velük hogy fogdostam az orrukat, ők meg harapdálták a kezem (játék) így tudtam erősíteni bennük mi az ami még elfogadott. Ha erősebben haraptak vége a játéknak.


Amúgy ilyen idősen már illene tudnia ezeket. Legyél következetes és gyakoroljatok sokat. Sok sikert.

2020. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A sorrendisegi szabalyok betartasaval kommunikalod,h te vagy a falkavezer es akkor automatikusan nem fog ugralni.

Illetve a huskynak minden nap futnia kell a szabadban min egy orat folyamatosan. Nem setalokutya vagy kanapekutya. Ha nem a szenvedelyed a minden napi sport,akkor soha nem lesz elegedett a kutyad.


Kilometwrhianya van!!! Futnia kell!! O nem csivava,h eleg neki a seta.

2020. márc. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

HarapD(ddd!)ál! De idegesítő olvasni ilyet, amikor alap szót nem tud valaki leírni normálisan.


Egyrészt fáraszd le jobban. Másrészt ne kapjon erre megerősítést (még ellökdösést, rászólást se, mert az is figyelem), harmadrészt erősítsd meg a jó viselkedést (normális közeledést, finom játékot, stb). És erre egy kicsit tréningezz rá! Ne csak akkor vedd elő ezt a problémát, amikor rohansz, nincs idő a kutyára.

2020. márc. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Orulj neki, hogy ilyen eleven a kiskutyad. Ugralj es harapdalj egyutt vele :)
2020. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!