Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érjem el azt hogy kutyám...

Hogy érjem el azt hogy kutyám merjen támadni?

Figyelt kérdés

10 hónapos német juhászom van. Hónapok óta járunk örző-védőzni de a rongyot is csak néha csípi meg és akármennyire is hergeli a kutyám a kiképző utána egyből menne oda hozzá nyalakodni.

Ha lehet csak olyan válaszoljon aki ért is ezekhez



2020. márc. 14. 17:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%

Nagy barom lehet aki egy tizhonapos kutyát orzo-vedoztet!


Elsosorban hagynod kellene a kutyádat felnoni, hagyni kicsit gyereknek lenni, kozben megtanulni kezelni es ha mar tokeletesen kézben van a kutya, akkor lehet szigoritani a dolgokon es beelesiteni a kutyát.


Normalis kutyakikepzo egy ilyen gazdával szoba sem all, a kutya pedig soha nem lesz jo kutya.

2020. márc. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Pécsen járunk de miért hazudnék?
2020. márc. 15. 13:49
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem Te hazudsz, hanem a kutyaoktato egy marha. A kutyabol elobb jo kutyát kell faragni es csak utana lehet elesiteni a konfliktusra.

Egy rossz kikepzo orokre elronthatja a kutyát!

2020. márc. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
16%

Az a baj a mai altalanos kutyaoktatassal, hogy megneznek par Cezar Millan epizodot, fejukhoz kapnak, hogy ezt Ok is megtudjak csinalni, elmennek egy OKJ-s tanfolyamra es nyitnak egy iskolát. Valojaban kozuk sincs hozza.


Tudod egy hegyipasztor (vadember) mindenfele klikker es tudomany nelkul nevel olyan preciz kutyakat, hogy mutogatni lehetne oket. Erteni kell a kutyahoz es kesz.

2020. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az öv képzés kutyaiskolákban nem a hergelésről szól első sorban. Kölyök kortól építik fel a kutyák fogáskészségét a kiképzők. Először zsákmányos játékként, majd, ahogy fejlődik a kutya fogásban és életkorban is, úgy viszik bele a kontrollált agressziót is.

A kutyának ami mozog, azt el lehet kapni. Sokszor a gyengébb zsákmányösztönű kutyáknál már az idegen ember által felajánlott rongy megfogása is gondot okoz.

Nem hergelni kellene a kutyádat, hanem a segédnek elérnie, hogy a kutya kinyíljon és képes legyen zsákmányost játszani a segéddel.A "hergelésre" való reagálást bőven elég 18 hónapos kor után elvárni .

Ha a kutyád odamegy nyalakodni, hízelegni a segédhez, akkor jó segéd a rongyozásnál is fel tudná oldani a kutyát.

A kanoknál van 8-9 hónapos kortól egy bizonytalanság az ivarérés miatt.

Azért, mert egy kutya fajtája németjuhász, még nem evidens, hogy az adott kutya teljes mértékben rendelkezik azokkal az ösztönökkel, amit ma általánosságban összekötnek a fajtával. Nagyon nem mindegy, milyen felmenőktől van egy adott kutya.

2020. márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nem értek mélyebben a témához, én nem őrző-védőztem a kutyámmal, de a kiképzőm világbajnok kutyákat nevelt ki, ezenkívül főállásban rendőrkutyákat képez, láttam hogyan bánik a kutyákkal, és elhiszem, hogy ért hozzájuk. A kedves 7es válaszolónak is üzenem, meg neked is mondom kérdező, hogy nem feltétlen a korán múlik a kutyusnak ez a probléma. Nálunk a kutyákat (akik nem munkakutyának lesznek kiképezve) olyan 4-5 hónapos kortól kezdik szoktatni az ÖV-hez is, mellette természetesen megy az alap engedelmesség is, de aki ÖV-re akarja hordani a kutyát, az foglalkozik is a kutyával napi szinten több órát, így az alap engedelmesség nem 2, vagy 2+2 hónapig tart. Akiket pedig a kiképzőm nevel, ennyi idősen már tudják az alapokat. Nyilván kölykök még, nem azt és úgy várják el tőlük, mint egy felnőtt, erre érett kutyától, de igenis nagyon sokat tudnak már ekkor is. Fél éves korukra már komolyabb szinten tudnak velük ÖV-zni, és nálunk elkezdik nyomkeresésre is tanítani őket. Kérdező neked azt ajánlanám, hogy nézz körbe kicsit, kérdezz meg más oktatókat, lehet, hogy a módszerrel van gond. Illetve ahogy előttem is írták, nem minden kutya alkalmas ÖV-re, te miért szeretnéd erre tanítani a kutyát? Van célod vele, vagy csak lefárasztás? Ha utóbbi, akkor ezer más lehetőség van még a világon, nem kell ezt az egyet alkalmazni, csak mert valahol ezt láttad, ezt ajánlották. (Illetve a kutyának megvan a fogóösztöne, például labdázik, odaadja-e könnyedén, vagy húzódzkodik vele, vagy ha ti "kötelet húztok", akkor csinálja, élvezi a játékot, elég kitartó és mondhatni erőszakos, hogy övé lehessen a kötél?)

Illetve a hetes válaszolónak üzenném még, hogy én a 9 hónapos kutyámmal voltam haladó szintű vizsgán, és akárhogy is nézem, nem 7-8 hónapos korig volt a kutyaovi, hanem igenis 4-5 hónaposig. Sajnos volt egy kölyökkori betegségünk, amit nem vettek észre nála, így a sulit csak kb 8 hónapos kora körül tudtuk elkezdeni, de otthon a dolgok nagy részét már megtanítottam neki. A suli pedig segített, hogy más, zavaróbb tényezők között is rám figyeljen a kutya például. Innentől a vizsga nem volt nagy lépés, sikerült is elsőre.

2020. márc. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!