Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek miért tartanak...

Az emberek miért tartanak kutyát panellakásban?

Figyelt kérdés
Szerintem a kutyának ez egyátalán nem jó.
2020. márc. 15. 11:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Senkit se érdekel a véleményed.
2020. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

Kistestű kutyának nem hiszem hogy rossz, persze őket is rendszeresen le kell vinni sétálni, ha így tesz a gazdi, nincs baj.

Nagyobb kutyánál neccesebb, de ha ott is meg van az elegendő napi mozgása a kutyának, akkor nem hiszem hogy beszélhetünk állatkínzásról.

2020. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%
Kicsiket oké, de a közepest és nagyokat, pláne mozgékony fajtákat én sem értem. Persze itt majd mindenki leírja, hogy ő napi 26 órában vele van, és lemozgatja, hiszen heti 479 kilométert futnak együtt.
2020. márc. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
28%
Mert nincs pénzük kertesre,de azért vannak annyira önzők hogy nekik márpedig kell kutya akkor is,az le van szrva hogy egész nap ugat egyedül amíg ők dolgoznak mert nem hallják,meg körbehugyozza a lépcsőházat/liftet/virágcserepeket ha nem érnek le vele időben. Nálunk is vannak kutyák,mind magából kikelve vonyít amint a gazdi elmegy,vagy az erkélyen ugatnak órákig ha kizárják őket. A szomszéd ronda csimbókos valamiszőrösdöge bokán akart harapni egyszer mikor mentem le a lépcsőn mellette. A legújabb szerzemény egy roti a szembeszomszédnak. Egy derékig érő roti egy 40nm-es lakásban. Ja és nem egyedüli kutya,csak a többi kisebb,az még talán nem annyira gáz helyileg,csak hangra.
2020. márc. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
22%
A nagy kutyát én se értem, nem is higiénikus, de alapvetően mindnekinek joga van hozzá ha nem tiltja a házszabályzat. Nálunk mondjuk tilos, de nem tudom amúgy se elképzelni, hogy 32 nm legyen egy juhászkutya mondjuk :D nekem ők a kedvenceim, de az messze kínzás, az szaladna. Macska beférne, de az meg a lakásban tilos.
2020. márc. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

Mi kertes házban lakunk, 600 négyszögölön, ami megfelelő biztonsággal körbe van kerítve.

Az ajtónkon kutyabejáró, így a két kutya akkor megy ki vagy be, amikor akar.

Az egyik egy roti, a másik egy nála kisebb keverék.

Ezzel szemben csak akkor mennek ki, ha mi is kimegyünk, de ahogy bejövünk ők is jönnek utánunk, pedig nem hívogatjuk őket.

Pedig eszünkbe nem jut, hogy naponta többször órákat pórázon sétáltassuk a kutyákat, egy ekkora területű ház mellett, de ha bárhová megyünk kirándulni, pecázni, nyaralni-telelni - és ez elég sűrűn előfordul - akkor jönnek velünk.

Egy szó mint száz, semmivel nem lenne más életük panelben, legfeljebb lenne a napi 3x-i séta, de ugyanúgy bent kuksolnának, ahogy most is.

2020. márc. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

Mert nem mindenki paraszt, hogy a kutyának kint a helye!

A városlakó embernek mióta kialakultak a városok volt kutyája, még az arisztokratáknak és a királyi családoknak is. Nehogy már ne lehessen valakinek egy tiszta, megfelelően ápolt, egészséges kutyája csak azért, mert városban él!

Persze amit a falvakban művelnek a kutyákkal, az 90%-ában botrányos, de biztos azok a nyomorultak a követendő példa!

2020. márc. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
Az emberek miért tartanak kertbe kibszva kutyákat, 0 törődéssel? Szeribtem a kutyának ez fényévekkel rosszabb, mint egy lakás, ahol a gazdi mellett lehet, naponta többször sétálhat, kutyás közösségbe, parkokba mehet, nyaralnak vele, a gazdi élete része lesz a kutya. Nem egy moslékzabáló betörőűző pótolható valami a kertben. Ezt kéne felfogni. Nyilván tisztelet a kivételnek (!!!) és az én válaszomban pont akkor az általánosítás (!!!) mint a kérdésben.
2020. márc. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
43%
Speciel a mi paneljaink akkorák,hogyha van egy asztal a nappaliban vagy a konyhában, akkor egy roti méretű kutya kényelmesen megfordulni se tud. Minden ház nagyjából egyforma elrendezésű itt. elképzelni se tudom,hogy kényelmes annak a kutyának 40nm. és nem hordják sétálni,csak nagyon ritkán,akkor is csak pisi és hozza is fel,nincs futtatva. A kutya az ajtót verve őrjöng ha a lépcsőházban valaki fel vagy le megy.
2020. márc. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Azert tartanak allatokat lakasokban emberek, mert allatbaratok es ugy erzik szivesen gondoskodnának egy allatrol annak remenyeben, hogy az allat megajandekozza oket a baratsagaval, husegevel es szeretetevel.
2020. márc. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!