Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek miért tartanak...

Az emberek miért tartanak kutyát panellakásban?

Figyelt kérdés
Szerintem a kutyának ez egyátalán nem jó.
2020. márc. 15. 11:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

Szerinted egy csivava, mopsz, yorki stb. hova való? Hát nem kinti kutyának.


Én többet foglalkozom a kutyáimmal, mint a nyaralónk melletti kertes házas szomszéd egész évben. Este 10re hazajön megetetni őket és ennyi. Egésznap mindenre ugatnak, mert nincs jobb dolguk. Sétálni sosem voltak. Nevükre sem hallgatnak...

2020. márc. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%

Az emberek miért tesznek fel hergelő szándékkal kérdéseket?


Hogy válaszoljak is a feleslegesen összeugrasztó kérdésedre. Budapesten élek, több kutyás társammal együtt. Előtte kertesházban éltem 18 éven keresztül, most nyílván lakásban van tartva a kutya. Mivel biztosított számára napi 4 óra mozgás, futás a többi kutyával, training, egyáltalán nem él a kutya ingerszegény környezetet. Amennyit bent van a lakásban az pont a futkosások közötti pihenő időszaka.


Attól még mert van egy kutyád, nem fogja magát szórakoztatni a kertben. Plusz ha eddig nem tudtad volna, a kutya falkaállat így igényli a falkatagok közelségét. Érdekes, hogy valamiért a lakásban tartott kutyák sokkal jobban kötődnek az embereihez, mint azok, akik cak ki vannak rakva a kertbe dísznek.

2020. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%

úgy gondoltam jobb helye van, mint egy menhelyen.


mondjuk sosem értettem, az olyanokat, akik azt hiszik, hogy a kert egyenlő azzal, hogy egy kutya megkapja a szükséges mozgást, ingereket stb.

sajnos te kérdező is ilyen tudatlan vagy, témában való elmélyülés nulla, kiírsz egy provokatív kérdést, aminek értelme kb nulla, de hát ez van.

2020. márc. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%
Az emberek miért tartanak kutyát a kert végébe kötve fél méteres láncon, esőben, hóban, fagyban, sokszor még kutyaház nélkül is???
2020. márc. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
38%

Panelba szerintem ember sem való, max egyedül, de pl. én azokat sem értem, akik oda vállalnak gyermeket. Kb. lehetetlen olyan kicsi helyen egészséges mentalitással élni.


Persze ezt rengeteg képesek kivitelezni, nekem nem menne, ezért ez a személyes véleményem.


A kutyának viszont az is az igénye, hogy a falkával, a gazdájával legyen, én így azt tartom a legideálisabb tartásmódnak, amit itt már leírtak korábban a rotisok. Kutyaajtós kinti-benti tartás.


Üdvözletem!

2020. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nem hergelésnek, provokációnak szántam a kérdést, csak érdekelt ki mit gondol erről.
2020. márc. 15. 14:50
 17/23 anonim ***** válasza:
92%

Mert miért ne lenne jó?

A kutya szeret társaságban és szeretve lenni. Persze, dobjuk ki a kertbe a 6 kilós pincsit is, hogy szaladgáljon.

Ja, hogy nem egy hörcsögről beszélünk aki körbe-körbe futkos ha felgyűlik az energiája.

Sokkal normálisabb a panel kutyások hozzáállása a kutyájuk igényeihez, mint akik csak kibaxák a kertbe mert ott jó az neki, közben lusták még napi fél órát is foglalkozni vele.

2020. márc. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
72%

Nekem panelban van egy 6 kgos es egy most kolyok kutya aki 18 kg korul lesz felnottkent.


Napi 3 seta van a felnottel, kolyokkel a szobatisztasag miatt tobb. 3,5 honapos de mar tokeletesen setal porazon nem fel semmitol. Mert mindennap tobb alkalommal ingerek, hangok, szagok, emberek erik.


Emellett vannak ismeretsegi korokben ahol a kertes hazban elok. Hetente 1x viszik ki a kutyakat. Kb egesz heten nulla inger.


Kertes haznal a kert is csak egy kennel kiveve ha tobb hektarrol beszelunk.


Jo pelda erre az idosebb szukam. Mikor a mamaekhoz felmegyunk kertes hazba. Konkretan 15-20 perc alatt vegig megy a kerten aztan ott van ahol mi. Sot ha bent vsgyunk ki sem akar menni. Nyaranta regebben minden nap fent voltunk reggeltol estig. Halara unta magat hiaba a labdazas, pancsolas.. Haza ertunk es meg el kellett vinni setalni. Semmi erdekes nem volt a kertben.


Ha egy kutya meg fel no egy kertben akkor semmivel sem lesz jobb helyzetben panel tarsainal max annyival pisilni kakilni barmikor tud.


Panelban passzivan is de egyutt van a kutya a gazdajaval.


En hetvegente tobb orat kint vagyok veluk a parkban. Reggel 1,5-2 meg delutan is. Ha jo az ido persze.


En bevallom hetkoznap nem setalunk orakat. De suliba jartunk, kolyokkel majd kezdem a kutyaovit.


Idosebb szukam remekul megszokta hogy hetkoznap nyugi van. Hetvegen meg tombolhat. Kolyok is bent nyugisabb kint meg porog ezerrel. Abbol latom, hogy az alom tesoje kolleganomnel van kertesbe. De az ove porogne egesz nap. Enyem bent nem. Kint viszont igen. Remekul alkalmazkodoak. Felveszik a ritmust.


Szamomra az az elintelendo aki kerti disznek veszi a kutyat es azt hiszi elvan seta nelkul. Meg ele lokik a kajat "oszt jol van"..

Aztan ezeket a kutyakat altalaban nem is nevelik nulla szocializacio. Orvos se tudja beoltani es stb!

Szamomra ez nem a kutyatartas. Panelkutya sokkal kiegyensulyozottabb. Mint az a kutya aki egesz eletet egy kertben tolti.

2020. márc. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy rendes családi ház bútorozással, felújítással, mindennel együtt cakk-pakk 50-150 millió Ft. között van. Gondolom nem akarod azt mondani, hogy aki kutyát szeretne, annak ez ne legyen akadály...
2020. márc. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
67%
A parasztok tartjak kinnt a kutyaikat. Az arisztokratak mindig is bennt tartottak a szep igenyes rovidszoru kutyaikat....
2020. márc. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!