Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok csinálni? Póráz...

Mit tudok csinálni? Póráz nélküli sétáltató probléma.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy munkavonalas németjuhászom, aki pórázon sétál közterületen, láb mellett. Nem érdekli sem más kutya, sem macska, semmi.


Van az utcánkban egy nő, aki rendszeresen póráz nélkül sétáltatja a boxerét. Az a tipikus suttyó, akinek a kutyája 100 méterre előre szalad, ő meg utána óbégat, hogy menjen vissza. A kutyát természetesen ez nem érdekli és rohangál minden kerítésnél, hergeli a többi kutyát.


Ma megtámadta az én, normálisan sétáló kutyámat. Reflexből hasba rúgtam a boxert és elrántottam az enyémet.


Már szóltam neki normálisan 20x, hogy tegyen rá pórázt, nem érdekli. Most meg nekiment az enyémnek, úgyhogy mondtam neki, hogy ha még egyszer meglátom, akkor a következőt ő kapja. Nem fogja fel. Mit lehet vele csinálni? Fotózzam le és jelentsem fel?


Nem érdekel ki hogy sétáltat, mert sokan vannak póráz nélkül, de vagy behívhatóak vagy nem támadnak. Ha támad a kutya, akkor màr nyilván érdekel.


És az a bosszantó, hogy ha az enyém behívható bármilyen körülmények között és lakott területen nem engedem el, akkor másban is lehetne annyi, hogy a támadó, más kutyákat hergelő kutyáját pórázra rakja.


Szóval: mit lehet csinálni az ilyen idiótával?



2020. márc. 17. 18:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Azért nem volt támadás, mert a sajátomat elrántottam és én rúgtam bele a kutyába. Nem fogom megvárni amíg rendesen egymásnak mennek.


Ha pedig morogva szalad felém egy kutya, ami egyenesen a kutyám nyaka felé kap, az nekem támadásnak számít. De lehet legközelebb elengedem, nem hiszem, hogy az enyém húzná a rövidebbet. Csak nem vagyok idióta, hogy ezt megvárjam. És nem a kutyával van bajom, ő nem tehet arról, hogy a gazdája sęggfej.

2020. márc. 18. 11:43
 12/13 anonim ***** válasza:
50%
A videozassal vigyazz, az a szemelyisegi jogaik megsertese, meg a vegen Re huznad a rovidebbet.
2020. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Csak a kutyát akartam, a hülye gazdáját nem.
2020. márc. 18. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!