Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fut el előlem a kutyám...

Miért fut el előlem a kutyám ha indulnánk le sétálni?

Figyelt kérdés

Lent mindig jól érzi magát, labdázunk, sétálunk stb. De amikor indulok felé a pórázzal úgy kell őt kergetni, hogy jöjjön ide... amint rajta van mint ha teljesen megváltozna és már magától indul lefele.


Miért csinálja ezt?



2020. márc. 18. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nincs megnevelve.
2020. márc. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Behívni sosem próbáltad meg? Vagy nem is tanítottad neki a behívást?
2020. márc. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Fura, az enyém mindig rohan oda a pórázhoz, amikor sétaidő van, ott toporog, táncol, hogy vegyem le. Pont emiatt lett neki megtanítva, hogy csak akkor kerül rá a póráz, ha nyugodtan leül és megvárja míg becsatolom, mert komoly birkózás volt előtte, s nem azért mert nem akarta, hanem mert túlságosan is menni szeretett volna már.


Nálatok is legyen rendszer, hogy mikor mentek sétálni behívod, s sosem mész utána!


Ha utána mész, ő nyert, s csalogatni fog mindig, hogy kergetőzzetek.


Ha szeret sétálni, akkor hamar megtanulja hogy mi a pálya.

2020. márc. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Dehogynem, lent aboszult behivhato, a lakasban sincs vele baj, kiveve ha mennek le setalni, mint ha felne tole, de nem tudom miert, sose tortent semmi negativ :(
2020. márc. 19. 08:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívd be és tedd rá a pórázt. Ennyi. Te vagy a főnök, játszani akar.
2020. márc. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Neki ez egy játék, azzal, hogy belemész, csak az ő fejében kialakult rangsort erősíted, igazolod.

Hagyd otthon és menjetek csak a pórázzal sétálni pár percet, majd ismét ajánld fel, hogy jöjjön és mentek együtt, ha engedelmeskedik. Lehet, hogy párszor el kell ezt játszani, de szerintem segíthet.

2020. márc. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bemelegites, egy kis kergetozes meg otthon.


Valoszinuleg onnantól tok izgatott, hogy megcsorren a poraz … attol a pillanattol mar jatekos sétában van, hogy felmerul az indulas.


Tanítsd meg neki, hogy a seta az ajton kivultol kezdodik. Ne kergetozz vele!


Amikor indultok, ne foglalkozz a kutyával, nem kell neki gugyogni, hogy mindjárt indultok. Szepen keszulodj, szedd ossze magad, majd egyszeruen allj meg az ajtónál, hívd oda a kutyad es indulhattok.


Ha a kutyát nem tudod otthon iranyitani, de allitasod szerint kint mar sikerul, akkor meg indulaskor lepj ki az ajton, ugy hívd magadhoz es indulhattok.


Valoszinu otthon nincs nagy fegyelem es a lakasban a kutya iranyit, a kinti kornyezetben bizonytalanabb a kutya, ezert iranyithatobb.


Lenyeg a lenyeg, ez a kutya kicsit neveletlen, tobb van neki engedve mint szabadna.

2020. márc. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hivogatasban az a baj, ha nem vagyunk egyertelmuek es nem utasitjuk erthetoen a kutyát, akkor nem fogja tudni mit es mikor varunk tole.


Mindenki tudja, hogy ha hivod a kutyát, akkor te nem indulhatsz meg a kutya fele! Ezt mindenki tudja, csak senki nem csinalja. Mit csinalnak legtobben? Hivjak a kutyát (aki nem reagal), erre elkezdodik egy hivogatas es elindulnak a kutya fele. Mivan? Naugye.


Ha hivogatod, gyere ide-gyere ide-gyere ide … honnantudja a kutya, hogy hanyadik gyere idere kellene neki odamennie? Ebbol adódóan EGY hatarozott utasítást adunk es a viselkedesunkbol fogja erteni a kutyank, hogy mit akarunk. Ezt addig kell gyakorolni, amig gyakorlatta nem valik.

2020. márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha elindulsz felé, hogy elkapd, nyilván menekülni fog! Főleg ha nem annyira jól nevelt. Akár félelemből, akár játékból. Valószínűleg ezt alaposan megtanítottad neki, hogy fusson el, mert kergeted.


Hívd oda magadhoz. Vagy fektesd le/ültesd le/küld a helyére és menj oda te hozzá rárakni a pórázt.

2020. márc. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Rodi91 ***** válasza:

A hozzászólásodból ítélve, hogy azt mondod mintha félne tőle szerintem olyasmi a baj,mint nálunk.


Az én kutyám is simán behívható, és nagyon engedelmes, tud egy csomó trükköt, meg az utcán is simán megy a jobbra, balra menjen stb. Szóval tényleg nagyon engedelmes, és nagyon könnyen tanítható, fajtájából adódóan is nagyon okos.


Viszont amikor sétálni mentünk, akkor is odajött, de amikor rá akartam tenni a hámot elhúzódott, és ő is félt tőle.Aztán rájöttem, hogy mint ahogy azt sem nagyon kedveli, ha így felülről akarod megsimogatni a fejét, úgy azt sem szerette valamiért, ha felülről rá akartam tenni a fejére valamit. Elkezdtem arra tanítani, hogy az orra elé tartom a hámnak a nyakra húzandó részét, és így neki kell belebújnia. Remélem így érthető.


Szóval nálunk lényegében az oldotta meg, hogy nem felülről akarom ráhúzni, hanem az ő magassága alá tartom, és így lefele ő bujik bele.


Az én kutyusom ilyen kb térdig erő.

2020. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!