Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elméleti kérdés. Kutya kereszt...

Elméleti kérdés. Kutya keresztezés?

Figyelt kérdés
Egy 7 éves ivartalanított szuka németjuhászom van szóval nem célom a szaporítás (sőt). Amióta kutyázom igyekeztem minél több információt összegyűjteni a témában. Viszont a kérdésem kifejezetten a német juhász színekkel kapcsolatos. Egy rajzos és egy ordas szín kombinációjából milyen kölykök születhetnek? Keveredik a két típus vagy valamelyik szín domináns a másik felett? Mert gondolom az egyszínű fekete, illetve a sötét-rajzos (Az én kutyám is ilyen. [link] ) az domináns a világosabb színek felett. (A kutyám anyja teljesen úgy nézett ki, mint az enyém, viszont az apja nagyon világos, de rajzos volt. Ha jól tudom az összes kölyök olyan volt mint az anyjuk.)
2020. márc. 21. 23:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve, hogy a csapott far-egyenes hát az hogyan öröklődik? Melyik a dominánsabb?
2020. márc. 21. 23:13
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

És ezt a szakmai kérdést felteszed egy random anonim oldalra ahol teljesen átlag emberek tengetik felesleges idejüket :D


Miért nem kérdezel meg egy tenyésztőt, érdeklődsz szakmai körökben, csoportokban? A tanulást mindenki értékeli

2020. márc. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Az esetek többségében a kan színezete lesz a mérvadó az utódoknál.
2020. márc. 22. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Nektek is egy közlekedési káosz van a megnyitott képen?
2020. márc. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2020. márc. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

Nálunk az udvari macskak osszejottek. Voroscirmos apa, trikolor anya. 6db kiscica lett olyan felosztásban, hogy lett: 2db teljesen fekete, 2db sima cirmos es 2db voroscirmos.


Szoval nem tudom mit tud a tudomany, a termeszet igy csinalta.

2020. márc. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mélyedj bele:

[link]

2020. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2020. márc. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

A színdominanciát sokan vizsgálják, mélyedj bele jobban. Nem keveredik, nincs kodominancia. Egyébként jellemzően a sötét színek mindig a dominánsabbak.


A gerinc, anatómia kérdése pedig még sokkal-sokkal összetettebb öröklődés, mint a szín.

2020. márc. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!