Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rokonkeresztezés?

Rokonkeresztezés?

Figyelt kérdés
Egy kérdésnél olvastam erről. Az egyik tábor szerint teljesen normális az olyan szintű rokonkeresztezés, ahol apa-lánya is párosítva van (a kérdezőnek is ilyen alomból van kutyája, és harapáshibás a kutya), mások szerint viszont ez nem rokontenyésztés. Az utóbbiakkal értek egyet, mert nem hiszem, hogy a rokontenyésztésnek ennyire közelinek kell lennie!

2015. júl. 9. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
8%

Senki nem írta, hogy "teljesen normális".

"mert nem hiszem, hogy a rokontenyésztésnek ennyire közelinek kell lennie!"

Szakember vagy? Min. biológus, ugye?

És most gondolom én vagyok a köcsög, mert nem egyezik a véleményünk, igaz?

2015. júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

aki ért hozzá, azaz ezzel foglalkozik az biztosan okkal keresztezte őket így.

de csak mezei kutyatartó ne csináljon ilyet. bár ahogy észre vettem, hogy ha van másik egyed akkor a családtagok nem nyomulnak egymásra.de ez biztos függ az egyedtől

2015. júl. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem jó ötlet! A kan kutyám apa- lánya párosításból származik ( törzskönyvel és A alom). Diszpláziás, nem nőtt meg a megfelelő méretre, csontnövekedési problémái vannak, rossz minőségű a szőre, egész évben időjárástól függetlenül hull a szőre, alig van neki egy pár ( 30 000 vérteszt szerint a belső szervek egészségesek, csupán ezt örökölte).


A testvérei úgyszintén ilyenek, genetikai agresszivitás, harapáshiba, foghiány, kevés testsúly.


Az az előnye, hogy ha csúcsszuper a kutya és csúcsszuper génjei vannak akkor vonaltenyésztve a kölykökben ezeket a jó géneket örökíted tovább, viszont a hátránya, hogy a negatív tulajdonságok generációkra visszamenőleg úgyszintén felerősödnek és jobban mint egy pozitív tulajdonság.


Szerinted jó és egészséges lenne az ha a lányoddal csinálnál gyereket?



Üdvözlettel egy 5 éve tenyésztő nő!

2015. júl. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Elvileg 3 generációt kell megvárni, hogy rokonok tenyészthetők legyenek, de az a legjobb ha nincsenek egymással rokonok tenyésztve, ahogy az előttem szóló mondta. Az én akitámnál csak 2 generáció lett megvárva, hozzáteszem törzskönyves és folyton beteg. Megengedik a nagyon közeli kutyákat is tenyészteni de ahhoz engedélyt kell kérni, mert az csak különlegesen jó genetikájú kutyáknál megengedett, hogy örökítsék.
2015. júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Szakember vagy? Min. biológus, ugye?"

Nem, de a beltenyészet akkor sem normális dolog. Értem, h tovább kell vinni a fajtatisztaságot és a jó géneket, de szerinted ez normális?


"És most gondolom én vagyok a köcsög, mert nem egyezik a véleményünk, igaz?"

Ezt nem értem miért írtad, de mindenki magából indul ki.

2015. júl. 20. 19:34
 6/9 anonim ***** válasza:
A 4. vagyok. Én sem értek vele egyet, csak azt írtam le, hogy meg engedik, de ahogy írtam az én kutyusom is beteg lett.
2015. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt nem kell elfelejteni hogy minden fajta rokonkeresztezéssel indult.
2015. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én sem értek hozzá, viszont pár dolgot tudok:

- a rokontenyésztés ésszel, genetikai tudással és jóakarattal párosítva lehet tökre oké, de hogy pontosan milyen körülmények között, azt genetikai tudás híján nem tudom megítélni, és szerintem az itt jelenlévők sem, úgyhogy erről a részéről tök felesleges vitatkozni

- van példa arra, hogy rosszul sült el a dolog, ugyanakkor van amellett egy rakás kutya a menhelyeken, akik testvérektől, apa-lánya és hasonló "kapcsolatokból" születtek, mégsincs semmi bajuk, úgyhogy valószínűleg más is kell ehhez, pl. korábbi rokontenyésztés a családfában, vagy eleve nem szűrt (vagy tünetmentes, de genetikailag terhelt) vagy egyéb módon nem passzoló, egymás hibáit nem kijavító, hanem hatványozó egyedek párosítása


Szóval a rokontenyésztések többsége valószínűleg egyszerű hozzá nem értés és beleszarás miatt történik, ennek megfelelő eredménnyel, úgyhogy alapvetően szerintem nem érdemes megkockáztatni egy ilyen párosításból származó kölyköt, hacsak nem megbízható ismerősünk a tenyésztő - de ettől még nem hiszem, hogy az egész jelenséget el kéne ítélni, főleg úgy, hogy fingunk nincs az egészről, csak hallottunk meg tippelünk dolgokat.

2015. okt. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2015. okt. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!