Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van esély összeszoktatni...

Van esély összeszoktatni őket? Több lent

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves kan tacskonk, aki egyébként nagyon okos, az ül parancsra hallgat, viszonylag gyorsan tanul (a korához képest). Viszont nagyon sokat szökik, de mivel kisvárosban lakunk, nyitva hagyjuk a kiskaput és visszatalál. Egy ismerosunknel most születtek kistacskók, és egy kant terveztünk elhozni, de felek hogy nem szoknanak össze, illetve hogy a nagyobb bántaná a kisebbet, vagy esetleg a nagyobb elhanyagoltnak érezné magát. Tippek?

2020. márc. 22. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen körülmények közé ne hozz kutyát. Nem normális az, hogy szabadon mászkál fel-alá, bármikor elcsaphatja egy kocsi, összeverekedhet egy másik kutyával stb.

Szaporítótól pedig nem hozunk kutyát, pláne úgy, hogy a jelenlegivel sem foglalkozhat tul sokat, ha azt sem tudod, hogy viselkedik más kutyákkal.

2020. márc. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se hozz kicsit, hiszen ezek szerint a felnottel se foglalkozol. Azert szokik, mert unatkozik, nincs levezetve az energiaja. Hiaba kicsi a teste, a fizikalis es a lelki farasztast ugyanugy igenyli!

Alapbol ne ugy allj hozza, hogy visszatalal! Az ilyenek miatt alig merem setalni vinni a kistestu kutyamat,hisz ki tudja hanyan vannak ugy vele, mint te. Kiszokik a kutya, de kit erdekel, hisz eddig (!) mindig visszajott...


Egyebkent ha ivartalanitod mindkettot, es megfeleloen mutatnad be a kolykot a felnottnek (mindketto szamara ismeretlen helyen esetleg), akkor nagy baj nem lehet. De NE hozz kicsit. Mi van ha az is kiszokik, mert koveti a nagyot? Nem talal vissza. Jobb esetben befogadja valaki, rosszabb esetben igy-vagy ugy, de elpusztul..:(

2020. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van, igazabol a kérdés kiírása óta már jobban átgondoltam, és tényleg nem lenne túl jo nekik, hiszen nem is pici koruk óta vannak együtt, én emiatt féltem őket. De koszonom a tanácsokat! És hidd el, nem örülök neki én sem, ha kiszokik. Sőt, nagyon sokat idegeskedem, hogy vajon merre lehet, és nagyon igyekszünk figyelni, hogy ne menjen el!
2020. márc. 22. 23:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne csak figyeljétek, minden nap sétáltassátok meg
2020. márc. 23. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem szökhet! És pont! Minden, amit tesz, az a ti felelősségetek! Ha elüti egy autó, miattatok halt meg! Ha az autósnak baja lesz, titeket vesznek elő a hatóságok! Ha neki megy másoknak, kutyának, embernek, jogilag a ti hibátok! Ilyen nincs, hogy hagyod szökni! Ha ennyire nem tudsz róla gondoskodni, eleve nem kellene kutyát tartanod! Nehogy már még egy második kutyában is gondolkodj!


A szökést meg nem próbálni kell megállítani, hanem szimplán meg kell állítani! Kezdve azzal, hogy rendesen lemozgatod, lefárasztod, hisz tudom újdonság, de a tacskó munka kutya! Nem kerti dísz! Emellett egy minimálisan nevelt kutya nem szökik! Még a nyitott kapun sem megy ki!

De ha sem tartani nem tudod normálisan szerencsétlent, sem a neveléséhez nincs meg a megfelelő intelligenciád (mert ahhoz igazából csak ez kell), akkor szerezz be láthatatlan kerítést vagy villanypásztort!

2020. márc. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak be kellene csukni azt a bizonyos kiskaput?!
2020. márc. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!