Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám patkánymérget evett,...

A kutyám patkánymérget evett, mennyi az esély arra, hogy jól lesz?

Figyelt kérdés

Az eset ma délután 1-kor történt.

2 órán belül elvittük állatorvoshoz, aki adott injekciót neki.. Közepes testű , 1 éves , keverék kutyáról van szó. Holnap még adni fog nekünk valami löttyöt is, amivel itatni kell. 1 db pépes patkánymérget evett.


Eddig nincs baja, de rettentően félek, mert tudom, hogy napokba is telhet, hogy bàrmi tünetet produkáljon..

Hánytatva sem volt..

Valaki valami bíztatót tudna írni? :( Mikor nyugodhatok meg?


2019. máj. 31. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Milyen gyártmányú patkánymérget evett?
2019. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Protect a márkája..

Azt kihagytam, hogy a méreg 4 éve lejárt. Nem tudom ez mennyit befolyásol a hatásán.

2019. máj. 31. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

egyik ismerősömmel pont most történt ugyanez, 6kg-os kis mini keveréke evett patkánymérget, a doki még aznap meghánytatta, kapott infúziót és K vitamint, másnap is kellett vinni, azt hiszem ugyanez a procedúra csak hánytatás nélkül, utána K vitamin még napokig, de ez a kis csöpp kutya is jól van, semmi tünete.

Ha megbízol a dokidban akkor ne aggódj, nagyon hamar ellátták és szerencsére egészen jól kezelhető már az ilyen mérgezés is. Én kicsit furcsának tartom, hogy nem próbálta meg hánytatni, de ő az orvos ő tudja jobban. Ha nagyon aggódnék felhívnék egy másik dokit, hogy ez a doki szerinte helyesen járt e el.

2019. máj. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy agaram van meg egy vizslám. Tavaly ugyanígy jártunk. Felhívtuk a dokit. Azt mondta ne aggódjunk lassú a folyamat, tehát meló után is ráért volna kijönni, de mi aggódtunk és kijött. Ott is mondta, hogy ad K-vitamint, meg adott nekik injekciót, de hozzátette, hogy egy ilyen kutya gond nélkül átvészelné.


Szóval ne legyenek álmatlan éjszakáid, rendben lesz, főleg ha azonnal látta orvos...

2019. jún. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1 nap eltelt és semmi tünetet nem produkál , ma kapott újabb injekciót .. azért teljes megnyugvást 1 hét után fogok érezni.

Köszi a válaszokat!!

2019. jún. 1. 13:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez egy jól közömbösíthető méreg. Az embergyógyszer vérhigítók is hasonló szerekm
2019. jún. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!