Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha volt babéziás kutyátok,...

Ha volt babéziás kutyátok, mennyi idő alatt gyógyult meg teljesen?

Figyelt kérdés

A kutyám bágyadt, étvágytalan volt, illetve berna volt a vizelete, egyből elvittük állatorvoshoz (az első barnás pisi után, sajnos nagyon gyorsan léptünk ebbe az állapotba), 3 napon keresztül kapott infúziót, injekciót, a barnás vizelete illetve a láza elmúlt, de még mindig bágyadt, illetve keveset eszik. Kapott antibiotikumot is. A kérdésem az lenne, hogy babézia után mennyi idő szokott lenni, amíg újra 'normális' lesz?

A lakásban egész nap fekszik, bágyadt, viszont ha levisszük sétálni, akkor ott életvidám, ezért vagyok bizonytalan.


2020. márc. 23. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
2 nap után már látszódott a javulás, de úgy 6 nap volt, mire a kedve és az étvágya is rendbe jött
2020. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mikor kell visszamenni az orvoshoz?

A barnás vizeletnél már előrehaladott a fertőzés. Lassabban gyógyul.

2020. márc. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Nem igazán gyógyult meg, pedig állatkórházi kezelésen is volt (250 ezer Ft, pár éve). Mikor felgyógyultnak tűnt, akkor vizelési nehézségei kezdődtek (ki tudja mitől, prosztata nagyobbodása nem volt), én valami idegi érintettségre gyanakszom (babézia szövődménye ?), képtelen volt sétáltatás közben vizelni, viszont mikor hazaértünk, akkor a szobában a nagyszőnyegre mindent kiengedett. Így másfél évvel a babéziából történt "kikezelés" után kénytelenk voltunk elaltattatni (12 évesen).
2020. márc. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem már többször is volt babézia sajnos, több kutyám is van. Szinte mindig sötét vizeletnél derült ki, az imizol beadása után 5-6 órával már jobban voltak, ettek is.
2020. márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Enyem is eszik iszik már, normalisat kakil-pisil, de egesz nap szomoruan fekszik, elbuj, eltakarja a fejet lyukakba, viszont ha kint vagyunk akkor elenkebb.
2020. márc. 23. 15:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az en kutyamnak tobbszor is volt babeziaja es sajnos oreg koraban az egyik el is vitte. :,( Borzaszto erzes visszagondolni... o volt az elso szeretett kutyam akivel felnottem :,(
2020. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!