Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát szeretnék! Tanácsot...

Kiskutyát szeretnék! Tanácsot kérnék, ki milyen élményekkel van?

Figyelt kérdés
Fiatal pár szeretne kiskutyát, panel lakásba. Szerintem nagy kitolás a kutyusnak is. De a gyerek nem jöhet még szóba.. kistermetű kutyusra gondoltunk. Szerintetek mik közül válogassunk? Gondolkodtunk a Yorkshire Terrier és Westi között. De kitolás mindenkivel.. :S Olyan kutyusra lenne szükségem akinek nem túl hosszú a szőre, és nem kell minden pillanatban azt lesni mikor mászik épp az ágyba h össze szőrözzön mindent.
2010. júl. 26. 00:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
kínai kopasz kutya szerintem aranyos és nincs minden második embernek és nincs sok szőre amit szétszórhat.
2010. júl. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De ő nem is marad olyan pici mint pl egy Westi, vagy nem? Nem lenne kitolás az a kis lakás neki? :S Vagy teljesen mindegy a lakás mérete ha folyamatosan sétáltatjuk?
2010. júl. 26. 00:21
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolod. A kutya annál boldogabb minnél közelebb van hozzád. Csak mozgatni kell eleget. És nem fog attól kevesebbet mozogni hogy kicsdi! Választhattok nagyobb kutyát is! És szinte minden kutyának hulklik a szőre. Nem félni kell hanem nevelni és akkor nem mászik sehova. Amúgy lehetne kicsit szűkíteni a kört mert rengetek ilyen kutya van.
2010. júl. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Tippeket, tapasztalatokat várok elsősorban. És ha mondasz pl egy fajtát, akkor jobban körülnézek úgyis. Kis segítség már nekem. ;) A kínai kopasz kutyusra gondoltam énis. A szőr probléma meg.. te úgy gondolod, én így. :) Ha nem vagyunk otthon, akkor próbáld meg figyelemmel követni azt h mikor megy fel a lépcsőre és onnan az ágyba.. :)
2010. júl. 26. 00:25
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem jöhet szóba kitételhez annyit, hogy egy kutya 10-15 évig és annyi időre kell érte felelősséget vállalni. Mivel valószínű, hogy addig lesz gyerek érdemes olyat választani ami kisgyerek mellett is tartható.
2010. júl. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Ez természetes! De ebben sincs még semmi tapasztalatom.. :S:(
2010. júl. 26. 00:30
 7/26 anonim ***** válasza:

Figyelj van egy ideje kutyám. Több is. Ha neveled akkor jó lesz akkor ha is te nem látod. Hiszen ez a lényege. Amúgy is nevelni kell akármilyen kicis ha meg arra nincs időd akkor inkább ne legyen kutya. Az sem csak vélemény hogy a kutya szőre hullik, hanem tény. H rövid, ha hosszú. És ha lakásban van akkor egész évben, nem csak kétszer. Na mindegy...

Pl: Csivava, törpe pincser, törpe uszkár, törpe snaci, menhelyi keverék, boston terrier, papillon stb.

2010. júl. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Én a törpe uszkárt ajánlanám. Kisméretű, a szőre egyáltalán nem hullik, viszont rendszeresen nyíratni kell. A legtöbb szobakutyával ellentétben ezek a kutyák nincsenek túltenyésztve, sokkal kevesebb a beteg, ideggyenge kutya és sokkal értelmesebbek és jobb a természetük, mint a yorkienak, csivavának és társaiknak. A gyerekekkel is sokkal barátságosabbak, mint a terrierek.
2010. júl. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem azért 'hurrogtam' le az előző kommentelőt sem, és téged sem foglak.. mert tény az h hullik. Tudom h hullik. Lesz időnk a kutyusra.. de ha épp elkell mennünk olyan helyre ahova nem vihetjük, akkor vkire rákell bízni. És előregondolkodva nem mindenki fogadja el a szobakutyákat. :( De a lényeg h tisztában vagyok vele h hullik, csak senki más nem tudja azt ami miatt rövidebb szőrűt szeretnénk.. :)
2010. júl. 26. 00:42
 10/26 A kérdező kommentje:
Spánielen gondolkoztam még. :) De köszönöm az eddigi válaszokat, remélem kapok még, és előrébb jutok velük! ;)
2010. júl. 26. 00:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!