Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak bevan gyulladva a...

Kutyámnak bevan gyulladva a füle és nemtudom állatorvoshoz jutattni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hello!

Észrevettem hogy a kutyámnak bevan gyulladva a füle. Rázza a fejét,forró és érzékeny a füle.


Én mondtam anyámnak hogy rakjuk be a kocsiba és vigyük el a dokihoz de ő állandóan azzal jön hogy nem lehetne belerakni a kocsiba. (Nagytermetű kutya)

Én mondtam neki hogy de meglehetne egy porázzal például de ő nem szólt semmit.


Már a fa szom kivan ezzel mert mindig ez van ilyenkor. Nekem még nincs jogsim, rokonok sem fognak ebben segíteni.

Most meg nemtudok semmit sem kezdeni. Néznem kell ahogy szenvedni fog mert előbb utobb úgyis rosszabodni fog a helyzet.

Tudom hogy vannak vény nélkül kapható de azok igen ritkán tudják megoldani a fülgyulladást.


Most is csak ezen idegepsítem magam és már kur pppvára elegem van abból hogy ő csak egy kutya és ugysem tudnák berakni a kocsiba...


Nyugodtpan lecseszhettek emiatt nem érdekel csak most mit kezdjek? Ha tudnám lepasszolnám valakinek aki gondját tudná viselni bár ezt a lehetőséget nem igazán akarom mert nagyon szeretem és ragaszkodom hozzá de így csak szenved :(


Ezek után soha többet nem fogok kutyát tartani ha így áll hozzá anyám, csak már ez a kutyám idén lesz 9 éves.



2020. márc. 26. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Állatorvosotok van, ugye? Aki oltja, féreghajtja, nem?

Vele beszélj telefonon! Akár menj el kutya nélkül, hogy írjon fel receptet nektek.

2020. márc. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen beszéltünk már a körzeti állatorvossal telefonon.

Ő azt mondta hogy ő nem írhat fel semmit anélkül hogy látta volna. Azt mondta hogy ilyenkor fontos tudni hogy a dobhártya épp vagy a gyulladás hol helyezkedik el (külső,közép,belső) bár azt mondta hogy vagy külső vagy közép gyulladása van ha tud mig járni, szaladni anélkül hogy elesne. Ő mondta hogy a vény nyélküli szerek hatástalanok és csak pénz kidobás lenne. Megkérdeztem hogy eltudná-e venni a kutyánkat a kocsijával de ő is azt mondta hogy nem, ebben ő nemtud segíteni nekünk.

2020. márc. 26. 17:29
 3/12 anonim ***** válasza:
Rengeteg állatorvos kijön házhoz. Mi a volt ujjfullandinkhoz mindig kihívtuk. A picit még vittük kocsival.
2020. márc. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Házhoz kijáró állatorvos? Kutyataxi a környéken?
2020. márc. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos ilyen helyekről a közelben nemtudok. A környéken lévő 2 városban is csak állatorvosi rendelők vannak, arról nem láttam tájékoztatást hogy valamelyik házhoz jönne.
2020. márc. 26. 17:47
 6/12 A kérdező kommentje:
Istenháta közepi ez a hely de legközelebbi város csak 15km-re van annyit meg simán kibarna a kocsiban szerintem.
2020. márc. 26. 17:51
 7/12 anonim ***** válasza:

Csomagtartóba raktok egy pokrocot és beugratjátok vagy pórázon bevezetitek. Max ha nagyon össze koszolja a kocsit,meg mondod a szüleidnek,hogy kitakarítod. De egy pokróccal,lepedővel ha letakarjátok ahová kerül akkor nm lesz baj.


Sose értem ezt hogy a kutyát nem rakjuk autóba című,ha baj van és vinni kell akkor nincs mese. Ha költöznétek anyudék a kutyát is otthagynák,mert ne szálljon a kutya kocsiban vagy mi?



Fülgyulladásra home made megoldás nincs,mert nem tudhatod mi a baj, lehet gombás,atkás,csak a zsír felgyülemlett,mindenre más fülcsepp,gyógyszer hatásos.


Szóval orvos nélkül felejtős a dolog.


Régen az egyik kutyáknál hasonló tünetek voltak,elvittük orvoshoz és toklász fúródott bele!!Amit mi nem láttunk. Na már most ha mi elkezdjük locsolni minden szarral, akkor többet ártottunk volna.

2020. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Valahogyan megpróbálom győzködni...

Remélem elöbb utobb csak eltudjuk vinni végre a dokihoz és még nem kell mütéthez folyamodni és elég lesz neki valamilyen csepp.

Ha jól tudom most nincs toklász szezon és ha az is lenne akkor szerintem már komolyabb problémája lenne mert már vagy egy hete ilyenek a tünetek csak akkor még nem gondoltam semmi rosszra aztán neten láttam hogy ez bizony fülgyulladás.

2020. márc. 26. 18:29
 9/12 A kérdező kommentje:

Fülpiszkálóval belenyultam a fülébe.

Hallójárát elején nem volt semmi ezért kicsit beljebb nyomtam óvatósan.

Ilyen szinű váladék volt benne:

[link]

2020. márc. 26. 18:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Mondd meg anyádnak, hogy ha gyulladásban hagyjátok a fülét:

a.) tovább terjed a gyulladás

b.) a gyulladás hatására megvastagszik a hallójárat (kevésbé szellőzik, még könnyebben gyullad, majd bezárul)

c.) az állandó fejrázás következtében sérülést okozhat magának

d.) ezek bármilyen arányú keveréke.

Ez magától nem lesz jobb.


Ha anyád fél attól, hogy bajt csinál az autóban, szerezz neki a körzeti állatorvostól valami enyhe nyugtatót. Mármint a kutyának.

2020. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!