Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire ismered meg a kutyafa...

Mennyire ismered meg a kutyafajtákat?

Figyelt kérdés

Nekem ez annyira hobbimmá vált, hogy már különleges, ritka fajtákat is megismerek és gyakran úgy, hogy filmben csak egy villanásra látni vagy csak sok ember között láttam felvillanni egy részét és már megismerem, család meg sokszor alig akarja elhinni, azt mondják ez már beteges, de ők meg madarászok, ők meg az általam sötét távoli sziruettnek látott feketésről vitáznak hogy kékes rétihéja tojó vagy fiatalhím.

Olyan fajtákat is elsőre megismerek amik el sem ismertek, pl. a Louisiana Catahoula Leopard Dog és a kutyakiállításokon elölre kinyomtatom a nevezett fajták listáját, a ringtérképen beírom hol mikor lesz olyan fajta amit még nem láttam élőben és menetrendszerűen megyek végig egész nap és fotózok. Vannak fajtacsoportok amiből már minden fajtáról van fotóm, olyan kutya amit nem ismerek meg már talán csak a kopók között van.

Van más is akinek a kutyázáson belül ez a hobbija, vagy csak engem érdekelnek ennyire a fajták? (Ja, és a fajtaleírásukat, eredetüket is elolvasom, nagyon érdekesek tudnak lenni.)

Lehet kinológusnak kéne mennem, csak kár hogy nincs ilyen munkakör, nem lehet belőle megélni.


2010. júl. 26. 12:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Na akkor most emberedre találtál,mert én is ugyanilyen vagyok:)Tíz éves korom óta bújtam a kutyáskönyveket,melyeket előbb-utóbb kívülről bevágtam.Már ötödikben azzal kápráztattam el a pulyákat,hogy bevittem a kutyafajtáskönyvet és bárhol kinyitották,kapásból tudtam,milyen fajta kutya.Ezenkívül persze a neveléssel kapcsolatosan is igyekszem fejlődni,ezáltal igen szépen alakul erdélyi kopóm is:)Ha gondolod,megkereshetsz privben is.Merre laksz?Jókat tudnánk beszélgetni:)
2010. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló vagyok. Rengeteget olvasok különböző fajta leírásokról meg nézegetek képet. Sajnos azt nem tehetem meg, hogy kiállításokra eljárok mert még fiatal vagyok 16 éves.
2010. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Végre egy ember,aki tudja,eszik-e vagy isszák a chinook-ot,lundheundot,lapinkoirát,norvég buhundot:)
2010. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen! A norvég buhund az egyik nagy kedvencem az izlandi pásztor mellett!!! A lundehund a legtöbb furcsasággal rendelkező fajta sztem!

Vidéki vok, Kom.-Esztergom megyei.

Lehet írok majd pü.-t, de most toporzékolnak a hátam mögött a gépre.

Netboardon ha fenn vagy, van ott olyan h ritka fajták topic, ott van az egyik nagyon ritka fajtáról pár kép berakva, fantasztikus lehetne élőben az a kutya: shiloh shepherd

Egy kép róla: [link]

Olyan mint egy egészséges csípőjű, erősebb csontú nj más színben és kb. kaukázusi méretben, fantasztikusak!

2010. júl. 26. 12:59
 5/18 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok: Na ezt a fajtát még én se ismertem :) Utánna olvasok már is! :D Jól el lennénk 3-an. A legtöbb kutyás akikkel kijárok a futtatóra csak az úgymond átlagos fajtákról tudnak beszélni. Ilyenekhez nem is konyítanak.
2010. júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
én ssínte minden fajta kutyát ismerek ,söt.
2010. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én meg szabolcsi vagyok:)De írj,ha lesz kedved/időd!A shiloh juhásszal már én is szemezek egy ideje,valójában a német juhászkutyából alakították ki-a lényeg elsősorban az volt,hogy ne legyen olyan beteges,túltenyésztett,mint a nj.Nekem is van pár képem róla:):

[link]

[link]

[link]

2010. júl. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ténleg regisztráljatok netboardra, jelentkezzetek a kutya csoportba és a ritka fajták topicban vizsgáztathatjuk egymást, belinkelheti mindenki a kedvencét!

Alaskan klee kai:

[link]

2010. júl. 26. 13:57
 9/18 anonim ***** válasza:

én mióta az eszemet tudom, "kutyázom". Állandóan kutyákat rajzoltam, festettem, meséket találtam ki és eljátszottuk :)


és tovább megyek, 8 évesen elkészítettem a saját fajtagyűjteményemet....ezt úgy kell elképzelni, hogy fogtam egy A/5-ös papírlapot, az egyik oldalára lerajzoltam az adott fajtát, a másik oldalára pedig leírtam a standardot (jó egyiket sem fejből :D)

Így gyűlt össze 232 db fajta...12 éves koromig csináltam :D


8-10 évesen a könyvtárból állandóan kutyás könyveket hoztam ki, de sajnos nagyon gyorsan elfogyott a választási lehetőség, mindet kiolvastam...


12 évesen vettem meg az első kutyás újságot (egyszerre mind a hármat) és azóta is folyamatosan veszem...most 20 éves vagyok, tehát elég nagy a gyűjtemény :D


Kiállításokra csak mostanában kb. 3 éve járok. Itt a környéken rendezett kiállításokra szoktam elmenni, ez évente 3-4 alkalom. Mindig már kezdés előtt ott vagyok, hogy körbe tudjak nézni, melyik ringben melyik fajtának, kb. mikor lesz a bírálata, mert nem szeretem lekésni :D Kiállításon, néhány fajtára specializálódtam, amelyeknek megnézem (ha lehet hallani meghallgatom) a bírálatát, mert nagyon sokat lehet belőle tanulni....szoktunk olyant játszani, hogy tippelünk, kit hoz ki a bíró győztesnek...mondanom sem kell hogy mindig én nyerek :D (best in shown is, pedig az szubjektív döntés)

Fényképezni természetesen szoktam...


Van egy számítógépes "adatbázisom". ezen az adott fajtákról vannak képek, törzskönyvi név szerint. 9 fajtát "gyűjtök" (collie, német dog, orosz agár, papillon, podenco, samoyede, kis olasz, border collie, azawakh)

Ezekről több száz kép van a gépen, de mondom, törzskönyvi névvel, standard fotó. Akad köztük magyar is, de általában külföldiek.



Ezek után mondanom sem kell, hogy majdnem minden fajtát ismerek, mostanában tanulgatom a szánhúzásra kikevert fajtákat (amik természetesen nem regisztrált fajták de külön nevük van...pl. a alaskai husky (nem írtam el :))) és a francia vadászkutyákat...amiből meg van egy halom :D



Utoljára megtanult fajta az Alopekis, Andalúziai podenco, American Lo-Sze Pugg, Teddy Roosevelt Terrier (ezek regisztrált fajták csak nem az FCI-nél)



Amiket ti felsoroltatok fajtákat, már ismertem...



És gondolom azt mondanom sem kell, hogy gyermekkorom óta a kutyám a legjobb barátom :)

2010. júl. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Utolsó, Veled csoda hogy kiállításokon nem találkoztunk még, detto ugyanígy csinálom, én 21 vok. Ja, és az ölebekből a papillon a fanom, csináltam is egy fórumot, hogy a magyar kutyákat összefogjam, ahogy lehet és gyarapodunk, lassan tenyésztő is lesz majd ha felnőnek az import kutyusai, itt a topic: [link]

és Papillon bírálatot kompletten a 2009-es Szfehérvári CACIB-on fotóztam, ott ismertem meg pár gyönyörű kiskutyát egy Szerbiai magyar tenyésztőtől. Én apum Nikon D80-ával fotózok, mázli h van egy ilyen a családban, a kedvenc képeimet egy huskyról és egy cseh farkasról portré, kinagyítva kiraktam s zobámban, de van még egy csomó kép kirakva kisebbekben is.

A kedvenc fajtacsoportjaim az ősi típusú és szánhúzó kutyák és a juhász-pásztorkutyák, a legérdekesebb és legjobban ismert a retrieverek, mert mindnek érdekes, különleges a története, kinézete, de a terriereket is mindet ismerem és nagyon szeretem, illetve az agarak még nagy fanok, főleg a saluki, mióta egy csodaszépet fotóztam fekete-cser színben egy csodálatos nyakörvvel.

2010. júl. 26. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!